Умілим рукам Володимира Клімюка піддається і бісероплетіння, і декоративне прикрашання саду

Аліна Джарига, с.Овадне, Володимир-Волинський район
У наші дні велику популярність здобули вироби ручної роботи. За допомогою декору та прикрас автори більше індивідуалізують нашу дійсність, створюють певну атмосферу і відповідний настрій. Те, у що вкладена людська душа та фантазія, робить світ веселішим і багатшим. Невипадково авторські прикраси, зроблені власними руками, вважаються вершиною творчості та майстерності.
Одним з умільців, який несе прекрасне людям, є житель села Овадне Володимир Клімюк. Фантазія, праця і талант злилися в один потік невичерпних можливостей двадцятип’ятирічного хлопця. Володимир уже третій рік поспіль захоплюється бісероплетінням, а зокрема – виготовленням складних конструкцій з бісеру у формі дерев, квітів, хатинок, іграшок, черевиків та ін.
-Більше двох років тому в мережі Інтернет побачив цікаві композиції з бісеру. Зважитися на їх цілковите відтворення я спочатку не міг, бо здавалося, що опанувати складну техніку плетіння не зможу ніколи. Хоча дуже хотілося спробувати. Підштовхнула до реалізації побаченого моя одногрупниця, яка на той час уже володіла секретами техніки бісероплетіння. Проаналізувавши кожен крок її роботи, я все-таки наважився, – розповідає юнак про зародження свого захоплення.
Першим самостійно виготовленим декоративним виробом Володимира стало маленьке деревце. Хлопець пригадав, що виготовляв його цілий тиждень, але результат був того вартий. Недовго рідні милувалися деревцем, бо Володимир подарував його своєму другові на день народження.
З часом майстерність хлопця вдосконалилася, і він почав створювати оригінальні композиції. Всього виготовив уже близько 40 творчих робіт, на кожну з яких, в залежності від рівня складності, затрачає 2-3 дні.
-Для виготовлення інтер’єрних прикрас найчастіше використовую бісер, намистинки, стеклярус, блискітки різної форми, кольорів та розмірів; нитки для вишивання різних кольорів; дріт діаметром 0,2-0,5мм; голки (№0, №1); шпильки; защіпки; ножиці; клей ПВА; стрічки флористичні різних кольорів; горщики; наповнювачі (гіпс, шпаклівка) та ін. Така різноманітність матеріалів породжує величезну палітру фактур. Ці вироби виглядають дуже красиво і оригінально. Із власного досвіду можу сказати, що бісероплетіння розвиває фантазію, дозволяє самому створювати схеми і способи виготовлення виробів, – ділиться молодий умілець.
Ще однією пристрастю Володимира Клімюка є декор саду. Зважаючи на те, що з кожним роком тенденції прикрашати сад набирають обертів, присадибна ділянка сім’ї Клімюків вражає різноманітними композиціями. Тут можна гуляти, як у музеї. Все настільки вражає, що хочеться залишатися у садибі якомога довше. Дивовижні клумби, доріжки, містки, зайченята з дерева, коні з автомобільних покришок, пальми та рожеві фламінго з пластикових пляшок, павутиння із шерстяних ниток – це далеко не весь перелік декорування цього казкового саду.
-Буквально все може бути використано при грамотному підході. Єдине, без чого не обійтися у цій справі, то це без праці й хорошого смаку, – переконаний Володимир.
На подвір’ї Клімюків немає жодного купленого дорогого аксесуару, тут усе зроблено умілими руками хлопця. Але якщо придбані декоративні фігурки та різноманітні прикраси можна побачити у більшості дбайливих власників присадибних ділянок, то оригінальні роботи прикрашають тільки садиби талановитих майстрів.
-Крім економії грошей, це приносить велику порцію ендорфінів у кров, тому що творчість, тим більше на природі, – це найзахопливіше на світі заняття, – запевняє Володимир.
Неодноразово роботи Володимира Клімюка демонструвалися на обласних та районних виставках народних умільців Волині.
Основне кредо оваднівського майстра: щоб будинок завжди залишався квітучим садом, а сад – був затишним, як будинок.
Рекомендації стосовно бісероплетіння і декорування саду від Володимира Клімюка
1.Не можна використовувати браковані бісеринки, краще їх відразу викидати.
2.При роботі бісер потрібно набирати голкою або ж відразу на дріт, в руки його беруть у виняткових випадках.
3.У стекляруса дуже гострі краї, якими він легко може перерізати нитку. Тому з двох боків від трубочки стекляруса набирають по бісерині.
4.Нитку (дріт) під час роботи необхідно весь час підтягувати так, щоб бісерини щільно прилягали одна до одної.
5.При декоруванні саду не керуватись тільки фантазією, а й робити ескізи.
6.Приступати до декорування лише тоді, коли всі матеріали та розрахунки готові.
7.Не використовувати монтажну піну, тканину й інші матеріали, що швидко виходять з ладу.
8.Брати за основу тільки вдалий досвід інших майстрів.

Розділ новин: 

Коментарі