Улюблений фестиваль відбудеться у Володимирі другого жовтня

Готується масштабне дійство, яке зацікавить всіх.
22 серпня відбулося перше засідання оргкомітету фестивалю традиційної національної культури «Українське коровай-сузір’я». Провідний спеціаліст сектору культури і туризму РДА Галина Руденчук ознайомила присутніх із розпорядженням голови РДА №312 від 18 серпня про створення оргкомітету для підготовки та проведення дев’ятого щорічного фестивалю та оголосила затверджений склад оргкомітету. До нього увійшли голова РДА Наталія Василець та голова райради Роман Гук – співголови, начальник юридичного відділу РДА Мар’яна Захарчук – секретар, а також члени: заступник голови РДА Юрій Жовнерук, заступник голови райради Алла Мельник, голова громадської ради при РДА Олександр Дзядук (за згодою), депутати райради Андрій Оніщук, Олександр Юринець та Володимир Ліщук (за згодою), устилузький та зимнівський сільські голови Віктор Поліщук і В’ячеслав Католик (за згодою), провідний спеціаліст сектору культури і туризму РДА Галина Руденчук, директор РБК Людмила Оцалюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Оксана Бігун, начальник управління агропромислового розвитку Юрій Кравчук, керівник апарату РДА Сергій Романюк, директор районної централізованої бібліотечної системи Валентина Горохова, директор районного будинку школяра Наталія Бучковська, редактор газети «Місто вечірнє» Едуард Залуський та редактор газети «Слово правди» Антоніна Михальчук (за згодою).
На порядок денний засідання винесли три питання: визначення дати і місця проведення фестивалю, обговорення переліку заходів та розподіл обов’язків між членами оргкомітету.
Зваживши пропозиції, оргкомітет ухвалив рішення проводити цьогорічний фестиваль у Володимирі, переважно у Слов’янському парку. Відбудеться дійство у неділю, 2 жовтня. Урочисте відкриття планується на 11 годину.
Готуючись до засідання, робоча група на попередній зустрічі розробила проект програми фестивалю, кожний пункт якої ретельно обговорювався членами комітету. Пересічній людині важко уявити, яку колосальну роботу потрібно провести, скільки вкласти сил і витратити часу, щоб підготувати таке масштабне дійство. Отже, протягом двох годин тривала дискусія, що, де і як краще зробити, аби фестиваль вийшов змістовним, цікавим і гідним уваги численних відвідувачів. Обговорювалося все до найменших дрібниць, починаючи від текстів оголошень, дизайну афіш, прийому офіційних делегацій з Польщі, районів області та Луцька, до проведення заключного заходу дійства – гала-концерту.
Остаточно Програма фестивалю ухвалена не була, потрібно ще багато чого узгодити і допрацювати, розробити сценарій гала-концерту, але вже сьогодні можна із впевненістю сказати, що готується велике дійство із новими сюрпризами і родзинками. Надходило безліч цікавих пропозицій від членів оргкомітету щодо внесення «фішок», які б відрізняли дев’ятий фестиваль від попередніх. Тож розкривати секрети було б недоречним. Однак трішки привідкрити завісу все ж можна.
У рамках фестивалю на площі Героїв 2 жовтня з 8-ї години розпочне роботу ярмарок сільськогосподарської продукції «Хлібе-короваю, рости в край із краю», на який, крім хлібопекарських підприємств, вирішили запросити бджолярів зі своєю продукцією. З 9-ї до 10-ї години районний будинок культури прийматиме учасників фестивалю, після чого, ймовірно, відбудеться святкова хода від приміщення РДА до Слов’янського парку, де й розгорнеться основне дійство.
На 11 годину планується урочисте відкриття фестивалю за участі представників влади, офіційних делегацій. Відбудеться вітання учасників та церемонія представлення головних героїнь свята – наших неперевершених коровайниць. Також буде нагородження переможців конкурсів, що проводитимуться у рамках дійства.
По завершенню урочистої частини відбудеться виступ дитячого фольклорного колективу «Золоте зернятко», що складається із півсотні юних талантів. Вони підготували спеціальну програму та пошили нові костюми для виступу у Володимирі.
Усі охочі зможуть оглянути в парку виставку-конкурс снопів та красенів-короваїв, зарядитися енергією і отримати естетичну насолоду від роботи етномайданчиків, де братимуть участь фольклорні колективи району. Також будуть представлені виставки квіткових композицій та фотографій «В об’єктиві – Володимирщина» (з умовами участі у фотоконкурсі можна ознайомитися на сайті РДА).
Із 13 до 15 години працюватимуть майстер-класи з виготовлення виробів із кольорової солі, лози, соломки та інших підручних матеріалів. Буде й можливість придбати оригінальні вироби народних умільців. Усі ці заходи проводитимуться під супровід концертної програми, яку представлятимуть аматорські колективи району і області.
А завершиться свято гала-концертом з участю майстрів мистецтв та розподілом короваю.
Звісно, на проведення дійства потрібні чималі кошти. Уже традиційно фестиваль «Українське коровай-сузір’я» проходить за підтримки людей, які розуміють концепцію свята та його значення для нашого міста і району. Тож оргкомітет фестивалю і цього разу від імені громади району звертається до всіх небайдужих із проханням надати посильну грошову допомогу для проведення фестивалю та перерахувати кошти на рахунок №31555302100834, МФО 803014, відділ культури та туризму Володимир-Волинської райдержадміністрації, код 20130710 Володимир-Волинське УДК СУ Волинської області.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі