Уламки старої системи заважають розвитку фермерства Волині

Якщо поглянути на два роки діяльності нової влади, то складається враження, що всі ідеї Майдану, які відстоювали українці ціною власного життя, були спаплюжені та викинуті на смітник історії. Ті, хто був при посадах і виконував вказівки тодішнього режиму, переживши після Майдану легкий страх «оксамитової люстрації», при посаді залишилися, а то й пішли на підвищення.
Усі одіозні фігури, що служили режиму Януковича, особливо прокурори та міліціонери, повертаються на свої посади, де продовжують служити власній кишені, а не народу України.
У будь-якій країні влада повинна створити умови, в яких людина відчувала б себе захищеною як у правовому руслі, так і в соціальному. Але якщо не можете допомогти, то хоча б не заважайте, особливо підприємцям, які у складній економічній ситуації наважуються вести бізнес, адже загальновідомо: країна без економіки – країна без майбутнього.
Що ми бачимо на прикладі Володимир-Волинського району?
Декілька новостворених фермерських господарств, до одного з яких я маю відношення, взяли землю та мали намір розпочати господарську діяльність. Чи це погано? Ні, адже це нові робочі місця, відрахування до бюджету, сплата податків, оброблена земля, яка не заростає чагарниками. До прикладу, одне із новостворених господарств орендує 157 гектарів землі, сплачує щомісячно протягом двох років по 7500 гривень орендної плати у бюджет сільської ради. Усі ці 157 гектарів не оброблялися 18 років, заростали чагарниками, і жодного економічного ефекту до створення фермерського господарства у Володимир-Волинському районі від них не було. Здавалося б, це добре, що знайшовся інвестор, який вкладається у землю, хоча сам фермер заробляти на ній почне лише через кілька років. Та замість того, аби допомогти фермерам розвиватися, так як це роблять в усьому цивілізованому світі, на них насідає прокуратура.
Володимир-Волинська міжрайонна прокуратура подає на фермерів до суду, вважаючи, що започаткування фермерського господарства несе збитки державі! Прокуратура прагне повернути ці землі у власність держави. Виникає логічне запитання: яким чином держава отримає користь від таких дій прокуратури? Адже у разі перемоги прокуратури земля буде лежати пусткою, заростати чагарниками, нові робочі місця не будуть створені, відрахування до бюджету не надходитимуть, а суб’єкт господарювання понесе збитки. Хоча фермерські господарства вправі вимагати повернення грошей, які вони вклали у землю. Самому фермеру, поки йдуть суди, доводиться господарювати у підвішеному стані, вагаючись, вкладатися в обробіток землі чи ні.
Втім, фермери уже пройшли усі судові інстанції. Дійшли навіть до Верховного Суду України і у всіх випадках виграли справу. Але прокуратура не заспокоїлася і знайшла нові підстави, аби справу було повернено на повторний розгляд.
Держава повинна захищати громадян, які не вчинили злочинів і намагаються цю державу розбудовувати, започатковуючи власний бізнес. У ситуації з фермерами не зрозуміла позиція держави в особі прокуратури. Не хочеться думати, що держава працює на деструктив, на погіршення економічної ситуації та збільшення безробіття. Але, по ситуації з фермерськими господарствами, чітко видно, що держава не дбає про сприятливе бізнес-середовище.
Варто зазначити, що справу проти новостворених фермерів розпочав Юрій Луцик, який на той час був володимир-волинським міжрайонним прокурором. Це саме той прокурор, який під час Революції гідності займався репресіями проти майданівців. Він розпочав кримінальне провадження по захопленню влади, коли у нашому районі депутати у демократичний і правовий спосіб усунули від влади представників Партії регіонів. І саме ці депутати, які згодом підписувалися за люстрацію пана Луцика і які створили фермерські господарства, отримали судові позови. Виглядає, що таким чином цей прокурор хоче їм помститися, адже ніде на Волині більше немає аналогічних судових справ проти новостворених фермерських господарств.
Виявляється, прокурор з досвідом переслідування майданівців та захисту режиму Януковича тепер працює в Луцьку і кар’єра його розвивається добре. Він тепер працює у Волинській обласній прокуратурі начальником управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді. Стоїть прокурор у даному випадку на стороні захисту держави чи виходить зі своїх особистих інтересів у зведенні рахунків – питання відкрите.
Допоки не пройде очищення правоохоронних органів та державної служби, очікувати на зміни в країні не варто, бо люди старої системи не будуть працювати заради змін, яких вимагало суспільство, адже їм комфортно і у старій системі.
Павло Карпюк, депутат Володимир-Волинської районної ради

Розділ новин: 

Коментарі