Українські школярі відстають на пів року через карантин

Українські школярі відстають на пів року через карантин
Українські школярі відстають на пів року через карантин

Українські школярі втрачають приблизно пів року освітнього процесу через карантин. При цьому, порівняно з розвиненими країнами Європи, Україна і без того відстає на два роки у навчанні.
Про це розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі «Радіо НВ».
«У рівних умовах дитина, яка навчається з карантинними обмеженнями, втратить півроку навчання», – зазначив омбудсмен.
Він звернув увагу на те, що дана ситуація ускладнюється ще й тим, що українська освіта і без того відстає від європейської за темпами.
«Для України це дуже критично, бо ми і так відстаємо. За даними міжнародного дослідження, Україна займає десь середнє місце в рейтингу, і якщо порівнювати з країнами, де якісні освітні системи, Україна відстає десь на 1,5-2 роки. Тобто наші діти недоотримують навчання через те, що зміст освіти недосконалий, освітні методики недосконалі», – зауважив омбудсмен.
Також він наголосив, що у державному бюджеті на цей рік закладено субвенцію в розмірі 1 млрд грн, і ці кошти мають в тому числі піти на протидію наслідкам COVID-19 в освіті. Однак наразі гроші ніяк не задіяно через відсутність відповідної постанови Кабміну.
«Гроші нібито є, але використати їх неможливо, оскільки є певна процедура. Тому я дуже очікую, що нарешті буде ухвалена постанова, яка впорядкує використання цих коштів, і їх можна буде використовувати – у тому числі для початку нового навчального року. Бо зараз діти на дистанційному навчанні здебільшого, заклади освіти працюють в дистанційному режимі, але з 1 вересня, дуже сподіваюся, діти повернуться до класів», – сказав Горбачов.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: