Українцям у Польщі видаватимуть дозвіл на сезонну роботу на дев’ять місяців

Згідно з директивою Європарламенту і Європейської Ради, які за пропозицією Сейму схвалив Сенат, із 1-го січня у Польщі набирають чинності так звані сезонні дозволи працевлаштування іноземців на роботу в сільському господарстві, садівництві і у сфері туризму та обмеження зловживань під час працевлаштування іноземців.
Як розповів в ефірі «Polskie Radio-24» віце-міністр родини, праці й соціальної політики Польщі Станіслав Швед, сезонний дозвіл на роботу видаватиметься на 9 місяців упродовж року. В особливих ситуаціях чи під час негоди фермер також зможе взяти в рамках цього ліміту на 30 днів на роботу без оформлення чергового дозволу іншого іноземця. Обумовлено це, за словами посадовця, високим попитом на сезонних працівників (здебільшого українців та білорусів) через низький рівень безробіття ринку праці сусідньої держави. Іноземці, які вже працювали на короткотермінових запитах-замовленнях, матимуть можливість використовувати їх також і цьогоріч. Другою частиною змін до Закону про популяризацію працевлаштування на польському ринку праці є короткотермінова робота на півроку: впроваджується більш жорстка регламентація запрошень на роботу до Польщі. З нового року, щоб уникнути зловживань і перепродажу запрошень, іноземцям необхідно буде підтверджувати початок роботи у конкретного підприємця чи фермера в сусідній державі. Впроваджується також оплата для роботодавця у розмірі 30-ти злотих (7 євро або 223грн.) за реєстрацію заяви про прийняття на роботу іноземця. Ці гроші підуть на збільшення кількості працівників у службі зайнятості. Ліцензії на роботу для іноземців будуть двох видів: для іноземних громадян, які проживають за межами країни, та тих, які перебувають на законних підставах у Польщі. У випадку, якщо іноземний працівник перебуває за межами країни, роботодавець повинен подати заявку на отримання дозволу, щоб отримати сертифікат, який дає можливість іноземцю подати заявку на візу. Ті, хто має біометричний паспорт, зможуть в’їхати до Польщі з цим сертифікатом. Після прибуття до Польщі роботодавець має повідомити про найм робітника у бюро працевлаштування. Він має також зазначити, що іноземець прибув на місце роботи і забезпечений житлом. І лише тоді отримає дозвіл на сезонну роботу. Тривалість робіт не може перевищувати 9 місяців у календарному році і починається з дати в’їзду іноземця до Польщі. Коштуватиме такий дозвіл 30 польських злотих. Якщо ж іноземець перебуває в Польщі на законних підставах, дозвіл на сезонну роботу буде видаватися на підставі заявки, поданої роботодавцем.
«І оформлення дозволу на сезонну роботу, і заявки на працівників ми залишаємо на повітовому рівні. Вони підпорядковуються старості, але безпосередньо цим займається служба зайнятості, яка має широку мережу – практично вона є в кожному повіті. Ми також даємо коротші терміни на розгляд документів – від трьох до семи днів, а якщо справа складніша, то максимально 30 днів. Ми прагнемо цивілізувати цей процес і хочемо позбутися нелегальної праці, щоб і фермер не порушував закон, і працівника не обдурювали з оплатою за його роботу», - наголошує віце-міністр.
У той же час, як зазначила консультант візового центру Республіки Польща у Луцьку, яка назвалася Юлею, жодної інформації про ці нововведення в них поки що немає. Вона лише поінформувала про те, що з 1 січня 2018 року відмінено систему реєстрації для заявників, які подають документи на візу Шенген до Польщі у ППВА Київського, Одеського, Харківського та Вінницького консульських округів. Тобто мешканці цих регіонів зможуть подати документи на візу Шенген безпосередньо до пункту прийому візових анкет зазначених округів без попереднього запису. Послуга призначення дати подачі документів до ППВА чи посольства є безкоштовною, і сплачувати додаткові кошти за її надання не потрібно. Крім цього, з 27 грудня 2017 року змінилася і адреса пункту прийому візових анкет у Львові. Прийом та видача документів там тепер відбувається на вул. Джерельній,18. Дипломатичні представництва Республіки Польща та працівники візового центру також не рекомендують українцям співпрацювати з будь-якими неакредитованими агентствами. Це допоможе їм уникнути обману і зберегти свої гроші та нерви. Отримати будь-яку потрібну інформацію ви зможете безпосередньо у консультантів візового центру за тел. 8(032)29-84-410, 8(032)24-24-564, 050-419-30-10, 067-343-04-80, 093-175-55-03 або за адресою: вул. Кривий Вал, 31. Візовий центр працює з понеділка по п’ятницю, крім вихідних і святкових днів, з 8.30 до 15.30.
До слова, нагадаємо, що Польща стала першою країною ЄС, яка фактично дозволила роботу без віз. За нею це зробила Угорщина.
Підготувала Валентина Савчук

Розділ новин: 

Коментарі