Участь сільрад у проекті ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» дасть можливість залучати в економіку району грантові кошти

11 січня на щопонеділковій нараді керівників структурних підрозділів РДА основним питанням розгляду було залучення грантових коштів в економіку району у поточному році. З інформацією про напрямки запропонованих програм виступив начальник відділу економіки РДА Сергій Подзізей, який повідомив, що участь сільрад у проекті ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» дасть можливість залучати грантові кошти у різні сфери життєдіяльності району. Зокрема, гроші можуть бути направлені на проведення ремонту та закупівлю нового обладнання у медичні заклади, на енергозберігаючі заходи у приміщеннях шкіл та ДНЗ, на запровадження інноваційних технологій, наприклад, таких як використання енергії сонця для вуличного освітлення у селах, на вирішення проблеми ліквідації побутових відходів у рамках екологічної програми, на розвиток мереж водопостачання і водовідведення у населених пунктах та інше. Крім цього, у 2016 році вступає в дію друга фаза програми співробітництва «Білорусь-Україна», що дасть можливість покращити умови для розвитку малого підприємництва, культури, соціальної сфери. Сергій Подзізей поставив у приклад досвід Оваднівської сільради, яка розробила і подала на конкурс в іноземний фонд «Монсанто» свої проекти.
Голова РДА Наталія Василець дала розпорядження поінформувати всіх сільських голів про наявні міжнародні проекти та рекомендувати сільрадам брати в них участь.
Друга частина наради була присвячена нагальним проблемам району. Так, прозвучала інформація, що дороги районного значення оперативно розчищаються від снігу. Через буревій, що супроводжувався потужним снігопадом, минулої неділі у с. Березовичі три години не було світла. Внаслідок ДТП загинув житель с. Льотниче. У Березовичах знайшли труп чоловіка, постраждалого під час пожежі у власному будинку. Фінансове управління працює над внесенням змін до бюджету району на 2016 рік, але досі залишається незрозумілим питання фінансування харчування учнів 1-4 класів. 4343 домогосподарва району користується субсидіями.
Наталія Василець піддала гострій критиці роботу закладів культури району, які значно відстають від міських, де регулярно працюють різноманітні виставки, проводяться святкові заходи. Голова РДА зазначила, що попри економію на опаленні, у сільських клубах в зимовий час повинні організовуватися виступи фольклорних колективів, а під час проведення заходів у приміщеннях можна використовувати й електрообігрівачі. Начальник сектору культури і туризму Роман Віслобоков на це відповів, що у всіх закладах культури району святкові заходи організовувалися. Нині йде підготовка до звітного концерту, що відбудеться у Луцьку 25 січня. Разом з тим культпрацівники району тісно співпрацюють з міськими. Черговий результат такої роботи можна буде оцінити, завітавши на спільний міськрайонний захід, що відбудеться 14 січня на площі Героїв.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі