Учасники №9 Садок «Волиняночка», група «Берізка»

На знімку: вихователька Катерина Миколаївна Пилипчук, студентки-практикантки Катерина Рибак та Наталія Філіпчук, музична керівниця Олена Сергіївна Костюк, помічниця вихователя Олена Василівна Хільчук, вихователька Наталія Анатоліївна Глова зі своїми вихованцями.
1 ряд: Софійка Никонюк, Аріна Клюд, Вероніка Олещук, Софійка Шабанова, Соломія Шава, Вікторія Демченко, Мілана Ніколаєва, Яна Федорук.
2 ряд: Андрійко Степанюк, Назар Дименко, Сашко Степанюк, Даніїл Гречаник, Назар Пархоменко, Марк Соколовський, Арсен Семенуха, Артем Олексюк.

Допитливі й енергійні «малята-здоров’ята» із групи «Берізка» обожнюють спорт і творчість, а також інтелектуальні та розвиваючі заняття

Виховательки кажуть, що  від їхніх ініціативних та дуже розумних підопічних можна й самим багато чого навчитися.

У другій молодшій групі «Берізка» ЗДО «Волиняночка» підростає 24 дітлахів – 11 хлопчиків та 13 дівчаток. Їм лише по 4-5 років, але вони надзвичайно комунікабельні, розкуті,  творчі, талановиті, спортивні й розумні. Як каже вихователька Наталія Глова – тут ростуть справжні «європейські діти». 
У групі панує особливо приємна атмосфера взаєморозуміння, адже педагоги  та помічниця вихователя із великою любов’ю ставляться до своїх підопічних. Коли розповідають про діток, у них світяться очі, а на обличчі розквітає радісна усмішка. Малеча все це бачить, відчуває та  відповідає своїм наставникам взаємністю. 
Доброзичливість і тісний контакт наставників з дітлахами – це запорука високого рівня навчально-виховного процесу і гарантія того, що дошкільнятам завжди буде тепло, затишно, цікаво та приємно знаходитися у своїй другій домівці й  відчувати себе сильною командою однодумців.  І це – не порожні слова. У групі «Берізка» виховуються звичайні нормальні  діти -  безпосередні, непосидючі, іноді бешкетливі та неслухняні. І треба мати неабиякий талант, аби направити шквал їхньої невичерпної енергії у правильне русло: із 24-ох «я» створити згуртований колектив, об’єднаний гаслом «Ми – малята-здоров’ята». І вихователькам це вдалося.
- Під час роботи ми обов’язково пріоритети дітей, їхні інтереси та здібності. Наші дітлахи закохані у спорт, обожнюють рухливі ігри, особливо на свіжому повітрі, водночас люблять пізнавати все нове і цікаве. Група навчається за проєктом «Лего-Дупло». Тож елементи популярного конструктора успішно використовуються не лише для творчості, а й для навчання,  і знаходять широке застосування під час спортивних занять, - розповідають вихователі. – Наприклад, різні кольори елементів розрізняють команди, що змагаються між собою у рухливих іграх.
І справді, форм та методів у роботі з дітьми існує безліч. А якщо додати до цього трішки креативу, можна добитися фантастичних результатів. Оскільки група має спортивний ухил, тут дуже багато різноманітного, по-дитячому яскравого спортивного інвентарю. Самі ж «малята-здоров’ята», як справжні спортсмени,   мають однакову  форму. 
А скільки радості та задоволення приносять вихованцям групи «Берізка» прогулянки на свіжому повітрі! Вихователі звертають увагу малечі на те, як змінюється природа  під час температурних коливань і зміни пір року. Діти підгодовують пташок, насолоджуються їхнім  щебетом, усміхаються теплим промінчикам уже теплого весняного сонечка.
- А чому ваша група називається «Берізка»? – цікавлюся у дітлахів.
- Бо біля нашого садка росте багато берізок, - чую у відповідь. 
А серед цих ніжних дерев на території ЗДО розкинувся чудовий великий спортивний майданчик, де створені всі умови для тренувань  та розваг, що сприяють зміцненню здоров’я, загартовують, виховують витривалість, силу і мужність. Отже, можна із упевненістю сказати, що тут розвивають свої можливості майбутні переможці.
Широким спектром діяльності охоплені дітлахи  і в приміщенні садочка.  Під час занять із вихованцями педагоги роблять акцент на творчість, розвиток мовлення і музичних здібностей. Малеча вивчає вірші, із захватом слухає казки та старається висловити свою думку щодо вчинків героїв, зображує своїх улюблених персонажів на папері.  
А як захоплює дітей театр! У групі є три різновиди цього виду мистецтва: ляльковий, тіньовий та пальчиковий. Причому іграшки для вистав вони виготовляють самі! Будучи у ролі артистів, малеча вчиться імпровізувати та демонструвати свої таланти.
Для розвитку пам’яті дітей виховательки читають їм уривки з казок, а маленькі слухачі відповідають, з якого вони твору і пригадують його повний зміст.
- Наші малята дуже розумні та винахідливі, часто виявляють ініціативу. Ось недавно принесли з дому мікрофон і влаштували карооке. Вони знають багато пісень і залюбки їх виконують. Люблять розгадувати загадки, а що цікавіше – буквально на ходу вигадують свої! Це свідчить про їхню спостережливість, адже діти помічають найдрібніші ознаки речей і природних явищ та можуть їх вкласти у свій «фольклор», - із захватом розповідає помічниця вихователя Олена Василівна.
Група «Берізка» - активна учасниця художньої самодіяльності. Допомагає дітлахам  всесторонньо розвивати  здібності у цьому напрямку музична керівниця садочку Олена Костюк. На її заняттях вони танцюють, виконують пісні, вчаться мистецтву декламування віршів. А потім усі набуті навички показують батькам на святкових ранках.
Кожна група у садочках має якісь свої особливості. Не позбавлена їх і «Берізка». В ігровій кімнаті розмістився чудовий живий куточок, де серед великої кількості вазонів живе хом’ячок Хомка, а в акваріумі плавають рибки. І діти залюбки доглядають за своїм «господарством».
Як бачимо, нашим юним друзям сумувати просто ніколи. Вони постійно у вирі діяльності. 
Тож перемог вам, «малята-здоров’ята», - і в спорті, і в житті!
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський 

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі