Учасники №7 Садок «Волиняночка», група «Вишиванка»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

На знімку: помічник вихователя Яна Олександрівна Дубінчук, студентка-практикантка Тамара Грабовська, вихователька Ніна Миколаївна Стемковська зі своїми вихованцями: 
1 ряд: Злата Собіпан, Юрко Троць, Вероніка Бугайчук, Влад Маркевич, Аліна Храновська, Матвій Тужилкін, Віка Остратенко, Вероніка Томчук, Андрій Гнатюк. 
2 ряд: Оля Піщула, Герман Салуха, Марійка Нікітіна, Яна Когут, Стасик Салабай, Настя Коновалець, Марк Антонюк.
3 ряд: Катруся Комаринець, Злата Тарасюк, Єва Принда, Андрій Гнатюк, Нонна Штафун, Максим Тлучкевич, Злата Барабаш.

Група «Вишиванка»: «Ми просто інші, ми особливі та чудові!»

У цьому дитячому колективі підростають майбутні лідери, наділені високими моральними якостями: чуйністю, добротою, вмінням іти на допомогу і творити добро.

Сьогоднішня наша розповідь про середню групу «Вишиванка» ЗДО «Волиняночка», де виховується 26 діток:  11 хлопчиків і 15 дівчаток – дружних, доброзичливих, розумних, допитливих, творчих, жвавих і працьовитих непосид. У свої 4-5 років вони вже привчені до порядку і знають, що краса та затишок в оточуючому житті залежить від кожного з них особисто, тож стараються виконувати все від них залежне, аби тільки навколишній світ зробити яскравішим, гармонічнішим, красивішим. 
Малеча без діла не сидить. Кожна хвилинка, проведена у садочку поряд із досвідченою вихователькою, педагогом вищої категорії, чарівною Ніною Миколаївною Стемковською та її привітною  помічницею Яною Олександрівною Дубінчук  - надихає на творчість, навчає, дисциплінує, захоплює і вражає новизною, адже дітлахам ще так багато потрібно пізнати і зробити для свого розвитку, щоб стати гордістю своїх батьків та гідними людьми у рідній країні.
Саме приміщення групи «Вишиванка» вирізняється естетичним оформленням та різноманітним устаткуванням, що допомагає в ігровій формі досягти всебічного розвитку дітей. Усе це – результат тісної співпраці педагогів з батьками вихованців, які своєю чергою зацікавлені, щоб їхні діти мали все найкраще, тому не шкодують  ані коштів, ані власного часу та зусиль, аби надати садочку всебічну допомогу. Так, відома місцева художниця і за сумісництвом мама одного з вихованців Тетяна Салуха гарно декорувала  розписом стіни. Інші батьки допомагали виконувати ремонтні роботи – і кімнати засяяли ошатністю і красою.  Чудовим оздобленням інтер’єру є також ціла колекція вазонів, за якими дітлахи старанно доглядають. Неможливо не звернути увагу і на чудово декоровані вікна, що схожі на картини, які змінюються у відповідності до пори року. От тільки створені вони з гармонійно розміщених наклейок з яскравими аплікаціями. Ну, а справжніми природними пейзажами діти милуються під час щоденних прогулянок на свіжому повітрі, щоразу підгодовуючи пташок.
А скільки  придбали батьки корисних подарунків для другої домівки своїх малюків! Група може похвалитися власним сухим басейном - справжньою знахідкою для діток. Це придбання сприяє розвитку мовлення вихованців (на чому, до речі, тут роблять особливий акцент), також складові басейну використовуються для розвитку математичних здібностей, дрібної моторики, сенсорного сприйняття, фізкультурних навичок. Із ними можна проводити багато різноманітних маніпуляцій, наприклад, вчитися жонглювати.
Залюбки користується малеча кульками «су-джок», покритими шипами, які чудово розвивають дрібну моторику, масажують долоні та пальці рук, натискаючи на акупунктурні точки, пов’язані з різноманітними органами організму та стимулюючи їхню роботу. 
А чого варта розвиваюча дошка - бізіборд! Вона складається із різноманітних предметів, з якими можна здійснювати всілякі дії. Наприклад, «вмикати-вимикати», «відкривати-закривати» та ін. Це не лише тренує дитячі пальчики, а й  навчає поводженню з реальними аналогами у побуті.
Полюбляють дітлахи стіл з водою і піском, за яким можна і гратися, і проводити різні досліди.  Не менш цікавою забавкою є приємний на дотик кінетичний пісок, з якого, не забруднюючи рук, можна створювати скульптурки або з допомогою формочок ліпити пасочки. А ще вихованці групи «Вишиванка» із захопленням малюють чи роблять аплікації, втілюючи в життя всі свої фантазії.
Оснащене приміщення групи і магнітною дошкою, на якій можна не тільки малювати, а й кріпити до неї іграшки, групувати їх чи описувати у відповідності до поставленого вихователькою  завдання.
Для творчої роботи дітлахи використовують різні за формою та розміром кольорові камінці, з яких складають візерунки або вчаться їх рахувати. Дівчаткам до вподоби шафка з одягом для ляльок. Маленькі принцеси, комбінуючи вбрання, створюють для своїх «барбі» нові цікаві образи, тим самим розвиваючи власне почуття стилю. А ще юні леді хочуть стати вправними господинями. І тут стає у нагоді міні-кухня з іграшковими плитою, мийкою та набором посуду. 
Свої артистичні здібності малеча розвиває одразу в багатьох напрямках. Дітки відчувають себе справжніми акторами, коли ставлять сценки у ляльковому театрі. Для цього з допомогою батьків було виготовлено багато іграшок.  А як різновиди, існує в групі «рукавичковий» та навіть «ложковий» театри, адже тут до мистецтва застосовують творчий підхід. 
Але й це ще все. У групі «Вишиванка» - найкращі в садку дитячі меблі, що  теж є заслугою батьків.
Багато уваги у «Волиняночці» загалом і в  групі «Вишиванка» зокрема приділяється музичному вихованню  діток. Вони і співають, і танцюють, і вчаться грати на музичних інструментах. Минулого року так гарно підготувалися до новорічних свят, що відеозйомку  навіть  по місцевому телебаченню показували!
Вихованці групи чітко відповідають її назві: на свята та різноманітні заходи всі вони вдягають вишиванки як символ любові до Батьківщини, її культури та народних традицій.
-Разом із батьками ми створили у групі умови, максимально наближені до домашніх, аби кожен малюк тут почувався комфортно і щоб кожній дитині було цікаво, весело та приємно проводити час, - каже вихователька Ніна Миколаївна. - Мабуть, тому у нас найвищий у садку показник явки, бо дітлахів не треба примушувати сюди йти – вони самі кожного ранку поспішають на зустріч зі своїми друзями, адже впевнені, що тут їм буде добре. Я дуже вдячна батькам за допомогу. А щодо моїх підопічних, то це   звичайні діти, як всі їхні однолітки. Вони  просто інші, особливі. До них ставиться значно  більше вимог, бо ми маємо на меті виховати з них лідерів, наділених найкращими людськими чеснотами.
Тож нехай усе вдається, і надії справджуються! 
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі