Учасники №6. Інклюзивна група «Дзвіночок» ЗДО №2 «Казка»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

Публікації

Виховательки Надія Віталіївна Пененжик та Людмила Василівна Колдунова, асистентка вихователя Людмила Володимирівна Велюш, помічниця вихователя Маргарита Олександрівна Чергінець.
На першому плані Антон Шевчук..
1 ряд: Анастасія Старчевська, Ірина Чубок, Ірина Поліщук, Вікторія Янюк, Вероніка Кліщук, Ірина Троць.
2 ряд: Софія Ліщук, Захар Мацюк, Остап Шпур, Марія Ольшевська, Данило Федонюк, Дмитро Смоляр, Вадим Кліщук, Іван Місюк.

Маленькі артисти групи «Дзвіночок» дивують своєю майстерністю

Творчі та енергійні дітлахи залюбки беруть участь у сценках, святкових заходах та виступах.

Чотири роки тому ця група сформувалася всього лише за чотири дні після того, як розпочався набір дітей у заклад дошкільної освіти №2 «Казка». Це, беззаперечно, свідчить про високий рейтинг вихователів. А вихователі – дійсно досвідчені, уважні, дбайливі. У Надії Віталіївни Пененжик - 40 років педагогічного стажу, у Людмили Василівни Колдунової – 30. За цей період часу на їхніх очах виросло багато володимирчан. Віддавали їм, наче найріднішим і найдорожчим, усю свою любов та піклування. Тішаться, коли зустрічають згодом на вулицях своїх уже таких дорослих дітей, цікавляться їхніми успіхами, щиро радіють за них. Створивши власні сім’ї, колишні вихованці до улюблених вихователів приводять уже своїх кровиночок. Зазвичай, якщо у сім’ї кілька дітей, і старша з них уже випускається з закладу, то у групу приходять молодші, адже для батьків питання вибору групи навіть не постає.
Здається, нещодавно з щирими усмішками і відкритими серцями вихователі зустріли маленьких дворічних крихіток (яких зараз у групі аж 28), а цьогоріч більшість із них уже підуть до школи, дехто ще рік насолоджуватиметься безтурботним життям у «Казці». 
Допомагає у роботі з дітьми та піклується про малюків – помічник вихователя Маргарита Олександрівна Чергінець, яка працює у групі з січня цього року. За цей короткий час її встигли полюбити діти. Вона чуйна, добра, та відповідальна,  старанно виконує посадові обов’язки. 
Назва групи «Дзвіночок» відповідає характеру її вихованців. Вони досить гамірні та активні. А ще - творчі та артистичні. Залюбки готуються до різноманітних заходів, співають, танцюють, розповідають вірші, перевтілюються у казкових персонажів. Їхні святкові заходи завжди незабутні. Запам’ятається малюкам свято Вареника, яке готували наприкінці минулого року та новорічний захід, у якому брали участь не лише діти, а й їхні батьки. 
Із січня цього року ця група була реорганізована в групу з інклюзивним навчанням. Сюди, після скерування інклюзивно-ресурсного центру, прийшли три дитини з особливими освітніми потребами, які відвідували «Казку» й раніше (двоє малюків – з минулого року, а один – уже п’ятий рік), щоправда, у різних групах. Адміністрація закладу прийняла рішення відкрити інклюзивну групу після того, як було отримано відповідне клопотання батьків. Це єдина така група у «Казці». Була створена команда психолого-педагогічного супроводу цих діток. Членами команди супроводу є вихователі групи, асистент вихователя, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед, батьки цих дітей, практичний психолог, старша медична сестра закладу. Зазначимо, що посади асистента вихователя та дефектолога у ЗДО були введені додатково. З малюками проводять корекційно-розвивальні заняття, для кожного з них створена індивідуальна програма розвитку. З усіма іншими дітками вихователі працюють за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина». 
Щоденно з вихованцями, що мають особливі освітні потреби, у групі працює асистент вихователя Людмила Володимирівна Велюш. Вона з цими дітками знайома уже давно, адже кілька разів доводилося замінювати вихователів у групах, де раніше перебували ці малюки. Зараз, звісно, більш детально вивчає їхні характери, вчиться розуміти їхні бажання та знаходить підхід до кожного з них. І їй це чудово вдається, адже за плечима у неї чималий досвід – 16 років педагогічного стажу! Людмила Володимирівна допомагає вихователям проводити заняття і при потребі окремо займається з кожним зі своїх підопічних. 
Діти у групі дуже дружні та згуртовані. Вони і порадіють успіхам один одного, і розрадити можуть того, хто засмутився. Нових діток прийняли щиросердечно, разом граються, пропонують іграшки.  
Дошкільнята люблять будувати масивні будівлі з конструктора «LEGO» («Казка» є одним із двох закладів дошкільної освіти у місті та одним з десяти в області, що підключені до проєкту «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та the LEGO Foundation). Крім цього, конструктор використовують й під час інших занять усіх освітніх ліній, в тому числі й спортивних. Також малюки дуже люблять працювати з фарбами та фломастерами, виготовляти вироби з кольорового паперу та пластиліну, а ще вчитися рахувати. Щодня вони з нетерпінням чекають часу прогулянки. Швиденько одягнувшись, усі разом випурхують на ігровий майданчик, де пізнають явища природи та грають різноманітні гри. 
Батьки дітей дбають, щоб малюкам у їхній «другій домівці» було затишно та комфортно. Вони співпрацюють з вихователями, цікавляться життям своїх діток у стінах закладу. Разом із малечею виготовляють різноманітні цікаві та оригінальні вироби, якими прикрашають роздягальню відповідно до пір року. А ще - дбають, щоб їхні малюки розвивалися різнобічно. Кілька дітей з групи займаються гімнастикою та танцями, вивчають англійську мову, готуються до школи у гуртку «Пізнайко», відвідують спортивні секції, зокрема опановують бойові мистецтва.
Вихователі теж не зупиняються на досягнутому. Попри вагомі здобутки та чималий досвід, продовжують професійно рости. Людмила Василівна, приміром, зараз готується до участі у конкурсі «Вихователь року», що буде проводитися 27 лютого. Вона висвітлюватиме тему соціально-морального розвитку дошкільнят. Готує на огляд журі заняття під назвою «Умій дружити». Вихователь підійматиме проблему дружби, взаємин між дітьми, доброти, співпереживання, допомоги. Показуватиме, яким чином відбувається її робота у цьому руслі, які має напрацювання та інноваційні підходи до даної теми, яким чином свої доробки використовує у роботі.
Увесь педагогічний колектив цієї групи працює злагоджено та самовіддано. Це все було б неможливим без любові до професії та маленьких вихованців. 
- Коли бачиш, з якою радістю діти йдуть до садочку, як на їхніх обличчях сяють усмішки, з яким теплом вони ставляться один до одного й до усіх нас, то розумієш, що твоя робота – не даремна. Це додає сил та бажання ще більше віддавати тепла й любові цим дітям, - кажуть вихователі.
Валентина Тиненська, м. Володимир-Волинський

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі