Учасники №19. Група «Рушничок», ЗДО №8 «Вишиванка»

Діти: 1 ряд (зліва направо): Денис Шевченко, Вікторія Швиденко, Поліна Буря, Софія Шарко. 
2 ряд: Михайло Гіндес, Євгенія Комар, Поліна Чалапчій, Данило Зінич, Софія Бондарук, Роман Матусяк.
3 ряд: Ярослав Гуд, Евеліна Ширкова, Роман Касьян, Артем Макарчук.
Дорослі (зліва направо): помічник вихователя Надія Андріївна Скубій, вихователька Ольга Ярославівна Приймак, вихователька Світлана Андріївна Мотика, музичний керівник Євгенія Миколаївна Синьчук.

У «Рушничку» шлях у життя розпочинається з ігор

У що тільки не грають малята в ЗДО «Вишиванка»! Маленькі герої нашої розповіді всі грайливі, рухливі, допитливі і творчі.

Дитинство – це незабутній, швидкоплинний, неповторний та найважливіший етап людського життя. Дошкільний вік є фундаментом, на якому постає увесь життєвий шлях людини. Саме в цьому віці спостерігається, як, сприймаючи світ через призму дитячих фантазій і мрій, дітки виявляють свої природні здібності, уявлення про майбутню професію. 
Про свою групу «Рушничок» вихователі Світлана Андріївна Мотика, Ольга Ярославівна Приймак та помічник вихователя Надія Андріївна Скубій говорять з любов’ю та захопленням. Усі дітки допитливі, грайливі непосиди. Працювати з ними дуже цікаво, а тому з усією відповідальністю вихователі формують у дітей культурно-гігієнічні навички, основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки. Особливого значення надається створенню предметно-ігрового середовища групи, що дає змогу кожній дитині знайти собі справу до душі, відповідно до своїх інтересів. У процесі роботи з вихованцями педагоги прагнуть до створення такої атмосфери, яка дозволила б дітям відчувати себе вільно, невимушено, природно, стимулювала б спілкування дітей, їх незалежність і самостійність. Також колектив групи приділяє увагу культурі взаємин у повсякденному житті, в побуті, в різних видах діяльності.
Педагоги групи «Рушничок» докладають усіх зусиль для повноцінного розвитку особистостей, творчого мислення, фантазії, уяви, пізнавальних здібностей. Кожен із вихователів проявляє свою майстерність, неповторний індивідуальний стиль роботи. Вони знайомлять дітей з національною символікою України, а це допомагає малятам усвідомити, що вони є маленькими господарями своєї землі. Всі набуті дітьми враження під час прогулянок, екскурсій закріплюються на заняттях, у бесідах, а також при читанні художніх творів.
Дитина, яка грається. Що може бути більш природним? Гра для малюків – це не просто розвага, а справжня життєва необхідність. Одними з найбільш улюблених ігор дошкільнят групи «Рушничок» є так звані рольові ігри, в яких кожна дитина виконує певну роль. Це зокрема «Сім’я», «Дитячий садок», «Перукарня», «Лікарня», «Магазин». Також до вподоби вихованцям усілякі конструктори (конструктор LEGO, магнітний конструктор, блоки Дьєнеша), пазли, мозаїка, лото, які чудово розвивають логіку, спритність, образне мислення і дрібну моторику. Діти обожнюють рухливі розваги на свіжому повітрі «Невидимка», «Мишоловка», «Ми – маленькі дошкільнята» і ще багато інших.
Питання підготовки вихованців до школи завжди було пріоритетним у закладі дошкільної освіти №8 «Вишиванка». Незабаром діти групи «Рушничок» стануть школярами. Саме тому тут вчать розуміти, що навчання – це важливий етап в їхньому житті. У своєму рідному садочку, який став для них домівкою, дошкільнята отримують знання, які знадобляться в подальшому житті в суспільстві. «Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості», - казав Василь Сухомлинський. Ці слова визначного українського педагога стали лейтмотивом у творчій праці педагогів дошкільного навчального закладу.
Одним з улюблених занять дітей групи «Рушничок» є художньо-естетична діяльність, яка задовольняє гостру потребу дітей у самовираженні. Маленькі художники у своїх малюнках відображають мрії і сподівання, надію і чекання прийдешнього, коли вони стануть школярами. Дуже люблять малята малювати. Особливо їм подобається працювати нетрадиційними методами: штампами з овочів, ватними паличками, опалим листям різних дерев, зім’ятим папером, зубною щіткою; а також на арт-мольберті. На своїх малюнках діти зображають тварин, природу, а найчастіше – членів своєї родини. Також обожнюють  створювати оригінальні композиції з природних та штучних матеріалів.
Робота в групі не припинялась і під час карантину. Вихователі демонстрували дошкільнятам та їхнім батькам майстер-класи, відеозаняття, відеоспостереження, поради.
Дружно, немов одна велика сім’я, живуть діти в «Рушничку». Все тут роблять разом: радіють, приймають рішення і досягають успіху.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі