Учасники №14. Група «Краплинка», ЗДО села Заріччя

Вихователька Марія Олегівна Форманюк, старша медична сестра Ольга Володимирівна Чоботан, помічниця вихователів Олена Вікторівна Шпортун, вихователька Наталія Петрівна Сміщук, кухарі Наталія Леонідівна Грицюк та Світлана Степанівна Федонюк зі своїми вихованцями:
1-й ряд: Данило Пилипюк, Ваня Химюк, Діма Шумський, Данило Пікула, Вадим Грицюк;
2-й ряд:  КрістінаАбрамюк, Софія Приймак, Ярина Наконечна, Дарина Корнєва, Діана Ляшук, Юліана Власюк, Стефанія Гаєвська, Юстина Кислюк, Марія Малюх, Евеліна Андрощук, Соломія Бакун, Валерія Богданович, МашаСушик, Аліна Холявіцька;
3-й ряд: В’ячеслав Крутій, Богдан Воробчук, Роман Пальонка,  Богдан Романов, Роман Пасальський, Матвій Поворознюк, Матвій Романов, Микола Хорунжий, Кирил Кузьмінський.

Зустрічати новий ранок разом з друзями, конструювати і гортати книжки люблять у групі «Краплинка»

Ці веселі грайливі дітки нагадують краплинки бурштину, які сяють на сонячному промінні і дарують радість від спілкування і своїх фантазій.

Коли маленькі “краплинки” вперше прийшли до закладу дошкільної освіти, вони, хоч і цікаво їм було, а таки розгубилися. Адже звикли вони до рідної домівки, до татусів та матусь, до бабусь та дідусів, до своїх кімнаток та іграшок. А тут - інше приміщення, чужі незнайомі тітоньки. Далеко не всім малятам до вподоби був режим, певні вимоги, до яких вони не звикли в домашніх обставинах. Та пройшло зовсім мало часу і сьогодні “краплинки” не уявляють свого життя без другої рідної домівки, без вихователів і всіх людей, які дбають про їх перебування в закладі. Найперше, чого вдалося досягнути вихователям Марії Олегівні Форманюк та Наталії Петрівна Сміщук - це згуртувати діток, створити дружній дитячий колектив. Важливо було прищепити дітям любов до своїх друзів, а далі вже все пішло, як по маслу. Діти здружилися. Кожного ранку вони радісно вітають один одного і сумують, коли хтось із друзів з певних причин не приходить до садочка. На першому місці у дітей - колективні заняття. Вони надають перевагу вільним іграм, де немає умовностей, де кожен розвиває свою фантазію. Такі ігри допомагають дітям розуміти один одного, вчать обмінюватися думками. Люблять вони сюжетні і  рольові ігри. Найкращі місця для таких ігор - це куточок природи і подвір’я. Є у діток ще одне улюблене заняття, яке сприяє розвитку творчих здібностей - це конструювання і гортання книжок. Хай ще не всі вони вміють читати, та вже створюють власні роздуми, переглядаючи ілюстрації в книжечках. 
Велике значення має авторитет вихователів. Сьогодення настільки складне, що і діткам і батькам не вистачає взаємного спілкування. Отож, вихователі роблять все, що у їх силах, аби зацікавити діток різними формами занять, використовують новітні технології та методики. Дітки обожнюють ті хвилини, коли вихователь грається з ними або працює над аплікаціями . В такі хвилини вони не лише, тамуючи подих, слідкують за вихователем, але й намагаються перейняти кожен рух, кожен штрих, щоб потім самостійно відтворити його. Цікаво спостерігати, як діти уважно слухають своїх наставників, вхоплюють кожне слово. 
 Є у педагогів закладу гарний термін - ігровий кисень. Це саме те, що необхідно дітям у їхньому віці. Саме брак  цього кисню вони нині відчувають у рідних родинах. Наповнити розум і душу діток цим життєдайним киснем - головне завдання колективу вихователів. 
 Як всі діти, “Краплинки” - великі фантазери. Все, що породжує їх уява, вони передають в аплікаціях, малюнках, конструкторах і, звичайно, в іграх. Не без домішку фантазії залюбки розповідають дітки і про самих себе. Вони всі дуже добрі і надзвичайно довірливі. “ З ними дуже легко і хочеться як можна більше навчити їх, допомогти пізнати світ”, - кажуть вихователі. 
 Та є ще поряд з дітками людина, яка користується їх особливою любов’ю. Це помічниця вихователів - Олена Вікторівна Шпортун. Для діток Олена Петрівна - уособлена доброта. Вони люблять допомагати їй, діляться емоціями і враженнями від обідів, прогулянок, екскурсій. 
Щовівторка о другій половині дня у діток якесь маленьке свято. Та найбільше вони люблять Новий рік, а також весняне свято матусь, до якого вони всі готують подаруночки. Батьки завжди допомагають дітям та їх наставникам зробити будь-яке свято цікавим та приємним. Так батьківський комітет закупляє іграшки. Певні кошти виділяє  Зарічанська сільська рада. Ну, а якщо хтось з діток раптом відчує себе зле, поряд завжди турботлива сестра медична старша Ольга Володимирівна Чоботан.
 А які смачні сніданки та обіди готують кухарі Наталія Леонідівна Грицюк та Світлана Степанівна Федонюк.  Ням-ням! Пальчики оближеш. 
Прийшла весна. Пригріло сонечко. Легкими краплинками пролетіли весняні дощики. Природа кличе малечу на подвір’я, на свіже і чисте повітря. А що може бути краще ігор та розваг на подвір’ї, біля гойдалок, гірок, теремків? Ростіть здоровими, “краплиночки”, на радість батькам, вихователям, односельцям, Батьківщині!
Антоніна Булавіна, с. Заріччя, Володимир-Волинський район
 

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі