Учасник №50 Степан Іванович Дрогомирецький, лікар-хірург Медичного центру ПП «Бодро клінік», м. Нововолинськ

«Варто більш раціонально підходити до стилю життя, харчування, знаходити час для відпочинку і рухливості, дивитися оптимістично на світ. Саме це буде профілактикою усіх хвороб»

Родом Степан Іванович з Івано-Франківської області. Як розповідає лікар, він із дитинства мріяв бути юристом і ніколи не гадав, що своє життя пов’яже з медициною. Та після закінчення школи вступив до Івано-Франківського медичного коледжу, який закінчив з відзнакою у 2002 році. Після цього навчався у Чернівцях в Буковинському державному медичному університеті, який теж закінчив з відзнакою.
-За час навчання в університеті я завжди брав участь у багатьох наукових конференціях, всеукраїнських олімпіадах, на яких неодноразово перемагав, також стажувався за кордоном, зокрема в Австрії, брав участь у роботі наукових гуртків, - розповідає Степан Дрогомирецький. 
Після закінчення університету Степан Іванович був скерований за направленням на роботу у Волинську область за спеціальністю «Загальна хірургія». Проходив інтернатуру на базі Волинської обласної лікарні. 
- За час інтернатури я практикувався у всіх хірургічних відділеннях медичних закладів Луцька, - каже лікар. – Згодом був скерований на роботу в Любомльське ТМО, де відпрацював понад десять років загальним хірургом. Тобто, в мої обов’язки входила робота чергового хірурга з ургентною патологією  і робота в поліклініці. 
Як розповідає лікар, за час роботи він зрозумів, що йому цього мало. Для того щоб бути повноцінним хірургом, ще необхідно здобути спеціальність лікаря ультразвукової діагностики. 
- У 2018 році я пройшов спеціалізацію з ультразвукової діагностики на базі кафедри функціональної діагностики Львівського НМУ ім.  Д. Галицького і відтоді працюю також у цьому напрямку, - каже Степан Іванович.
Лікаря завжди цікавили нові методики в лікуванні хірургічних захворювань, зокрема лапароскопія. Для освоєння навичок і знань у цій методиці хірургічного лікування він у 2014 році пройшов спеціалізацію у місті Харків в Інституті невідкладної і загальної хірургії імені В.Зайцева. А вже наступного року стажувався у Польщі, де також здобував практичні навички у лапароскопічному методі хірургії. 
-  Постійно навчаюся і стараюсь удосконалюватися, вивчати щось нове, - розповідає лікар. – Найбільше цікавлять малоінвазивні методи втручання, зокрема лазерна облітерація вен при варикозній хворобі, яку я теж освоїв. Хоча пріоритетом у хірургії я обрав саме лапароскопію і в цьому напрямку постійно вдосконалююсь, бо вважаю, що за цим майбутнє.
Як зазначає Степан Іванович, йому навчання дається легко, адже медицина завжди подобалася. Ще після коледжу він усвідомив, що повністю хоче присвятити себе медицині та допомозі пацієнтам. 
Зараз у лікаря понад 13 років медичної практики. За цей час у Степана Дрогомирецького було безліч пацієнтів, яким він надав допомогу. І, як запевняє лікар, для нього кожен випадок є унікальним та особливим.
- Хірургія – це дуже цікава спеціальність, і дуже багато неординарних випадків трапляється постійно, - запевняє лікар. – Найбільш цікаві випадки, які відкладаються у пам’яті, – це ті, коли сам не вірив в одужання людини. Щоразу, коли ти бачиш пацієнта, ти його пам’ятаєш. Це викликає такі почуття в душі, завдяки яким я вдячний долі, що став лікарем.
Медик згадує свою першу операцію. Степан Іванович розповідає, що це було вночі 18 грудня в Луцькій міській лікарні. 
-Пам’ятаю як і лікаря, з яким робили операцію, так і самого пацієнта, - каже хірург. – Тоді ми проводили апендектомію. 
У Медичному центрі ПП «Бодро клінік» Степан Дрогомирецький працює менше року. Як розповідає лікар, обрав саме цю клініку тому, що коли сюди приїхав, побачив умови роботи і оснащення, то зрозумів, що тут є величезні перспективи для розвитку. 
Степан Іванович мріє, щоб його діти, коли виростуть, змогли реалізувати себе. Так само є сподівання й щодо себе, аби реалізуватися у професійній сфері, зростати в хірургії. Лікар каже, що немає верхньої межі у цьому сенсі. Колись, ще будучи студентом, він думав, що хоче працювати у штаб-квартирі Всесвітньої організації охорони здоров’я і пов’язати своє життя з наукою. Але зараз розуміє, що цінності змінюються з часом і та мрія насправді не є актуальною. Лікар не шкодує, що вибрав практичну медицину. Саме тут можна допомогти людям. У науці неможливо побачити щасливе обличчя людини, яку вилікував, чи запобіг тяжким наслідкам або смерті.
- Пригадую чоловіка, який приїхав до мене з тяжким гнійним ускладненням, що поширилося на підшкірну клітковину заочеревинного простору ускладнене сепсисом. Я сам не вірив, що цього пацієнта вдасться вилікувати, - розповідає Степан Іванович. – А зараз, коли його зустрічаю, не віриться, що цей чоловік був за крок від смерті. Але мені йому вдалося допомогти. 
Ще лікар розповів про пацієнта, який звернувся із проблемами з животом та перитонітом. При втручанні було діагностовано мезентеріальний тромбоз. Це коли судини, які постачають кров до кишківника, тромбуються. Але тромбований був не весь кишківник, а його сегмент. Оперативним шляхом було забрано уражені відділи, накладено аностомози, і далі проводилося лікування. У хірурга були  малі надії, що вилікує цього пацієнта, бо, як правило, у післяопераційний період ті ділянки, які вціліли, тромбуються також. Сам по собі такий діагноз є смертельним. Але, за словами лікаря, чоловікові було призначено правильне лікування, і не сталося поширення процесу тромбозу. Пацієнт одужав.
Окрім медицини, лікар-хірург захоплюється фотографією, хоч рідко на цю справу вдається виділити час через роботу і домашні справи.
Степан Дрогомирецький разом із дружиною виховують трьох прекрасних донечок, якими батько дуже пишається. Дружина є вчителем-логопедом і працює в КУ “Інклюзивно-ресусний центр” міста Любомль, де допомагає  діткам, які мають особливі освітні потреби. У Степана Івановича ще є батьки, які проживають на Івано-Франківщині і зараз вже є пенсіонерами, хоча раніше працювали за технічними спеціальностями, були інженерами.
Насамкінець розмови лікар поділився порадою, до якої варто прислухатися усім.
- Однією порадою важко обійтися. Напевно, я дам поради з точки зору того, чим я найбільше займаюся, - каже лікар. – Дуже великий відсоток захворювань спричинений саме неправильним способом життя: неправильне харчування, шкідливі звички, малорухливий спосіб життя, постійні стреси, відсутність повноцінного відпочинку. Люди над цим не задумуються, а лікують захворювання, коли вже вони розвинулися. Я як хірург часто стикаюся із недугами, які виникають внаслідок неправильного харчування. Щоб запобігти цьому, варто більш раціонально підходити до свого стилю життя, харчування, знаходити час для відпочинку і рухливості, дивитися оптимістично на світ. Саме це буде профілактикою усіх хвороб.
На консультацію до лікаря можна звертатися за телефоном 067-384-76-78 або на адресу: м. Нововолинськ, вул. Луцька, 19-б.
Олексій Біянов

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі