Учасник №5 Галина Іванівна Геріян,директорка будинку культури міста Устилуга

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Найголовніше надбання культури – це спілкування між людьми»

Учителька іноземної мови, Галина Іванівна Геріян , яка очолює БК прикордонного міста, знає справжню ціну художнього слова,  дзвінкої української пісні, які зближують людські серця
Ми познайомилися з Галиною Іванівною влітку минулого року, відразу ж наступного дня після того, як в Устилузі відгомонів День громади. Ще втомлена, але щаслива, Галина Іванівна захоплено розповідала про те, як весело Устилузька громада відсвяткувала цей день. Особисто для пані Галини це був і свого роду екзамен, адже зовсім недавно обійняла посаду керівниці БК, але іспит був більш ніж успішний. Оцінили діяльність Галини Іванівни і в Устилузькій міській раді. 
А в дитинстві вона і не мріяла про таку роботу. Так, співала, слухала музику, відвідувала, як і всі молоді люди,  дискотеки, але виношувала в душі зовсім іншу мрію.  Народилася в 1986 році в Червонограді в робітничій родині. Після школи відважилася приїхати на Волинь, звідки були родом батьки, і вступила у Володимир-Волинський педагогічний коледж на відділення «Початкове навчання. Англійська мова». Затим для юної студентки відкрилися двері Глухівського державного педагогічного університету, де продовжувала вивчати іноземну мову, навчаючись стаціонарно. Педагогічну діяльність розпочала в одній із шкіл Червонограда, але вийшла заміж і разом з чоловіком переїхала в село Залужжя Володимир-Волинського району. 
Знайомство зі сферою культури розпочалося з того, що чоловік очолив клуб в Залужжі. Дружина долучилася до нього, а затим їй запропонували очолити Устилузький БК. Основою  діяльності БК, його серцем став колектив «Калинонька», в якому задіяні всі працівники культури громади. У репертуарі цього колективу народні та патріотичні пісні, легендарні ліричні, які стали перлинами народної творчості нашого народу. Вивчає колектив і старовинні пісні, що передавалися з покоління в покоління. 
-Саме завдяки культурі відроджується національне коріння українців, - впевнена Галина Іванівна, - а тому дуже велике значення мають обрядові пісні, які дійшли до нас з глибини століть. У нас в громаді люблять пісні Наталії Фаліон, які ми включаємо в свій репертуар.  Є у нас чудові декламатори, які доносять до сердець слова українських поетів. Я особисто люблю розказувати гуморески, хоч у нас є постійний гуморист. 
Колектив «Калинонька» здобув славу за межами громади. Устилузькі аматори були активними учасниками фестивалю «Український коровай-сузір’я», напередодні Дня Незалежності України здійснили дводенний тур  селами громади. 
-Робота в культурі не легка, - ділиться пані Галина. – Контакт з глядачем – це запорука успіху, а для цього необхідно налаштувати себе, мобілізувати в собі позитивний настрій, не зважаючи ні на що. Пісню потрібно показати, а тому важливе значення мають жести, міміка, погляди. Звичайно, цьому слід вчитися. Не всі відразу можуть подолати психологічний бар’єр. Буває так, що людина боїться публіки, а щоб цього уникнути, потрібно вчитися спілкуватися.  Спілкування з людьми – це найбільше надбання культури. У хвилини дозвілля люди найкраще себе виявляють. Вони радіють зустрічі, можливості обмінятися думками, щось почути і самим поділитися новиною. А ми, працівники культури, їм допомагаємо покращити настрій, відволіктися від щоденної рутини, полинути в спогади тощо. 
Також пані Галина вважає, що кожна людина повинна поважати в собі свій талант. Це дар від Бога, а тому заривати цей дар, приховувати його за завісою надмірної скромності не можна. Талант  - це стан душі. Пісня, вірш, гумореска спочатку проходять через душу виконавця, а вже потім ідуть до сердець публіки. Тому людина, яка має творчий талант, повинна дарувати його людям, долучатися до колективів художньої самодіяльності, сприяти розвитку національної культури. 
 Особисті захоплення Галини Іванівни також дуже пов’язані з творчістю. Ця талановита жінка любить вишивати бісером. ЇЇ умілі руки вишивають дивовижні образи, ікони. Також Галина Іванівна не забуває і про свій фах – англійську мову і допомагає тим, хто бажає поглибити свої знання в оволодінні цією мовою. Але найбільше часу жінка присвячує своїй сім’ї, яка завжди і в усьому її підтримує.
-У мене є ще одна сім’я. Це мої товариші  і подруги по творчості. Мені пощастило жити і працювати на пісенній землі Устилузької ОТГ, де живуть багаті традиції, збережені давні мудрі обряди, де мешкають і працюють творчі талановиті люди, - з гордістю каже Галина Іванівна. 
Антоніна Булавіна, м. Устилуг

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
0
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі