Учасник №49 Оксана Василівна Крижановська, лікар-невропатолог Медичного центру ПП «Бодро клінік», м. Нововолинськ

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Не слухаючи своїх пацієнтів, не пропускаючи їхні емоції та історії через своє серце, я не змогла б їм допомагати»

Родом пані Оксана з Хмельниччини. Народилася вона у курортному містечку Сатанів Городоцького району, де провела дитинство і навчалася у місцевій школі. Після цього Оксана Василівна вступила до Тернопільського національного медичного університету. Її надихнули обрати фах медика батьки, які теж є лікарями і все своє життя присвятили допомозі людям.
Ще під час навчання у виші на четвертому курсі пані Оксана прийняла рішення, що хоче стати невропатологом. 
- Мені сподобалася ця наука – неврологія, - розповідає лікарка. – Коли допомагаєш людям і бачиш результат своєї праці, це приносить задоволення. Також, швидше за все, наслідувала приклад мами, адже вона також невропатолог.
Закінчивши навчання в університеті, проходила інтернатуру в Хмельницькій міській лікарні, а також у місті Вінниця. 
Згодом Оксана Василівна переїхала у Нововолинськ, де проживає й нині. Переїхала вона через те, що її чоловік Сергій Крижановський проживає саме тут. У Нововолинську працювала в міській лікарні лікарем-невропатологом. 
- Я працювала в лікарні понад п’ять років тому у відділенні денного стаціонару, - розповідає Оксана Крижановська. – Також вела поліклінічний прийом. Навіть встигла трошки попрацювати завідувачкою неврологічного відділення. Досвіду в лікарні отримала досить багато: від ургентної неврології до лікування хронічних патологій.
Як розповідає Оксана Василівна, коли вона приїхала у Нововолинськ, одразу помітила різницю в якості надання медичних послуг. У великих містах використовували більше додаткових методів обстеження стану здоров’я пацієнтів, а в Нововолинській лікарні на той час не було нічого. Окрім цього, спостерігався зовсім різний підхід у навчанні та методах лікування. У кожному місті було по-різному.
- Зараз я працюю в приватній клініці, і тут, звісно, набагато краще працювати, - каже пані Оксана. – У Медичному центрі ПП «Бодро клінік» я маю можливість допомогти пацієнту, починаючи від призначень різних методів обстеження, які знаходяться в одному місці, і закінчуючи курсом лікування не тільки медикаментозним, а й фізіотерапевтичним. Є методи фізіотерапії, які допомагають у деяких випадках навіть краще, ніж ліки, діють безпосередньо на причину хвороби, чого немає в державній лікарні. Ці методи лікування там застосовуються дуже обмежено. 
Оксана Василівна розповідає, що наважитися займатися приватною практикою їй було неважко. Вона завжди хотіла розвиватися і допомагати людям, тому приватний прийом лікарка почала проводити дуже давно, одразу після закінчення інтернатури.
- Будемо чесні, у державній лікарні все відбувається не дуже добре, починаючи від організації, від моменту, коли і з якої причини прийшов пацієнт, до того, коли лікар призначає лікування. І молоді лікарі розуміють, що їхнє бажання допомогти пацієнтам розбивається об скелі реальності державних медзакладів: бюрократію, замилювання очей і безліч незрозумілих речей. А крок до приватної медицини сприяє реалізації себе і допомозі людям, - каже Оксана Василівна.
Як зазначає лікарка, навчальний процес у її житті ніколи не припиняється. Пані Оксана постійно проходить різноманітні фахові курси, читає нову медичну літературу, яка з’являється на наукових просторах. Завжди знаходиться інформація про різні причини болю, яку Оксана Василівна досліджує. Також вона оволоділа методом ультразвукової діагностики судин, шиї, головного мозку і черевної порожнини.
Окрім традиційних методів лікування, у своїй практиці лікарка використовує й альтернативні. Наприклад, нещодавно проходила навчання і засвоїла такий метод лікування як акупунктура (лікувальний метод, що полягає у подразненні периферичних нервових розгалужень за допомогою уколів у певні точки тіла – авт.).
- Використання нетрадиційних методів – це як додаткова моя спеціалізація, яка допомагає вирішити певну неврологічну проблему, - розповідає Оксана Василівна.
Загалом Оксана Крижановська є досить популярним лікарем серед жителів нашого району, та й не тільки. Це зрозуміло з того, що графік прийомів у неї розписаний щохвилинно аж на два тижні вперед. 
- Для мене усі пацієнти стають особливими, - каже лікарка. – Не слухаючи своїх пацієнтів, не пропускаючи їхні емоції та історії через своє серце, я не змогла б їм допомагати. Є досить багато випадків, які згадуються найперше. Пам’ятаю хлопчину 26 років, який звернувся до мене із болем у спині. Після того, як йому зробили МРТ, у нього виявили ракову пухлину на нирці, яка дала метастази в хребет. На жаль, йому вже неможливо було допомогти. Але більшість випадків є позитивними. Зокрема один з останніх, коли до мене звернулася жінка 82 років, яку привезли на візку із болями в спині. Також вона практично не могла ходити. Після обстеження виявилося, що у неї були зламані хребці внаслідок остеопорозу. Після курсу лікування через півтора місяці ця жінка йшла своїми ногами додому і навіть про паличку забувала.
Оксана Василівна як лікар-невропатолог рекомендує всім завжди тренувати свою пам’ять і мозок.
- Незважаючи на вік, завжди потрібно тренувати мозок для того, щоб у старості зберегти і пам’ять, і розум, - запевняє пані Оксана. – Для цього необхідно читати книжки, для прогулянки обирати незнайомі стежки, виходити із зони комфорту і спілкуватися з новими людьми. Окрім цього, потрібно вчити напам’ять вірші, щодня по чотири рядочки. І робити це протягом тижня. А в кінці тижня читати напам’ять цей вірш від початку до кінця. 
На консультацію до лікаря можна звертатися за телефоном 067-384-76-78 або на адресу: м. Нововолинськ, вул. Луцька, 19-б.
Олексій Біянов

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі