Учасник №45 Андрій Володимирович Романчук, лікар-флеболог Луцького центру лікування варикозу «Fleboline»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Тільки не зупиняючись на досягнутому, можна добитися успіху у зціленні людей»

Таке професійне кредо у лікаря-флеболога Андрія Романчука, який приймає хворих у медичному центрі у Володимирі-Волинському.
Час не стоїть на місці. Щоразу ми дивуємося новим відкриттям, зокрема й у медицині. З’являються й нові спеціальності лікарів. І нині наша розповідь про флеболога Андрія Володимировича Романчука, який лікує пацієнтів і в нашому місті.
Через велику зайнятість лікаря розмова з Андрієм Володимировичем тривала недовго. У 1999 році він вступив до Львівського національного медичного університету, а закінчив навчання у 2005-му, отримавши диплом із відзнакою. Із 2005 по 2008 роки проходив інтернатуру на базі Червоноградської міської лікарні, Львівської міської лікарні швидкої допомоги та Луцької міської клінічної лікарні. Із 2008 року працює на посаді ургентного хірурга Луцької міської клінічної лікарні. Проводить приватний прийом як хірург-флеболог Центру лікування варикозу «Fleboline» у Львові, Луцьку, Володимирі, Нововолинську і Дубні. Постійно бере участь у медичних конференціях та майстер-класах. У 2021 році атестувався і отримав вищу категорію за спеціальністю «Хірургія». 
 - Ще у старших класах вирішив, що буду лікарем. Частково на вибір професії вплинуло близьке знайомство з медициною завдяки моїй мамі, яка все життя працює лікарем-педіатром, і значній кількості медичної літератури вдома. Медицина не стоїть на місці, постійно розвиваються нові технології та методи лікування, тому, коли вперше почув про новітні методи лікування варикозної хвороби без розрізів та швів, одразу зацікавився і вирішив обрати саме цю галузь для подальшого вдосконалення. Тільки не зупиняючись на досягнутому, можна добитися успіху у зціленні людей. Це моє кредо, - пояснює свій професійний вибір Андрій Володимирович. 
Для багатьох із нас флебологія – маловідома, а то й зовсім не знайома галузь медицини, хоча чимало наших співгромадян, на жаль, уже мають з нею справу. Флебологія (від грец. «phlebos» (вена) і «logos» (знання) – галузь медицини, яка вивчає будову та функціонування вен, а також займається діагностикою, лікуванням та профілактикою венозної патології.
Статистичні дані свідчать, що від судинних захворювань страждає до 50% населення (не залежно від статі), а в 5-15% - зміни судин стали хронічними. Варикозне розширення вен є медичною проблемою, пов’язаною з іншими захворюваннями, і його обов’язково треба лікувати з допомогою спеціаліста. Вени влаштовані так, щоб кров по них рухалася до серця навіть всупереч закону гравітації. У них є кишенькові клапани, що наповнюються кров’ю і не дають їй повертатися вниз. М’язи стискаються - і кров йде венами до серця. Варикозне розширення може виникнути внаслідок перебудови венозних стінок, а також через застій крові у венах і її зворотний хід. Особливо серйозну небезпеку приховує в собі поверхневе розташування частини вен — чинник, який не змінити. Тож у людей, у яких вени добре видно, є ризик  розвитку варикозу чи венозної недостатності. Низка генів зумовлює  схильність до варикозного розширення вен. Флеболог і займається хворобами вен.
Щодо профілактики варикозу, то Андрій Володимирович радить зменшити кількість прийому гарячих ванн. Також не захоплюватися сауною і обмежити перебування на сонці. Корисно займатися рухливими вправами. Регулярні заняття спортом допоможуть зміцнити вени і покращити кровообіг. Аеробіка, біг, плавання сприяють оздоровленню вен. Обов’язково слід знижувати вагу, у кого вона зайва. Схильні до варикозу саме ті люди, які страждають надмірною вагою. Звичайно, навантаження мають бути рівномірними. Лікар не радить залишатися в одному і тому ж положенні надовго. А ще варто обмежити споживання солі. Жінкам для профілактики варикозу і при перших сигналах хвороби не можна носити підбори і тісне взуття.
Лікар Андрій Романчук – людина дуже зайнята. Часу на відпочинок у нього дуже мало. Та все ж, коли випадає вільна хвилина, намагається проводити час із сім’єю, любить подорожувати, відкривати щось нове, захоплюється  пішохідним туризмом, риболовлею. Але найбільше часу лікар віддає роботі, боротьбі за здоров’я людей. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі