Учасник №43 Роман Ігорович Ягодський, лікар-кардіолог Володимир-Волинського медичного центру «Кардіолайн»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Бути лікарем – це значить служити людям, а отже, служити Богу»

Роман Ігорович Ягодський просто закоханий у кардіологію, бо «справи сердечні» відіграють важливу роль у житті та здоров’ї людини.
Кожне знайомство з людиною – це відкриття, а якщо ця людина – справжній професіонал, то ще й відкриття глибокої ерудиції, іншого світосприйняття, духовної культури. Зрештою це відкриття і самого себе, бо обов’язково почерпнеш щось нове, важливе та корисне. Саме таким відкриттям стало знайомство з лікарем-кардіологом Володимир-Волинського медичного центру «Кардіолайн» Романом Ігоровичем Ягодським. Навіть не помітила, як у приємній розмові промайнув час, настільки цікавою виявилася зустріч.
Роман Ігорович народився 1981 року в місті Тернополі. Його батьки в цей час навчалися в Тернопільському медичному інституті, тож син жартома називає себе «студентською дитиною». Зрозуміло, що, підростаючи в колі лікарів, про іншу професію Роман і не мріяв. Закінчивши навчання, сім’я переїхала до Нововолинська, де мешкає і нині. А свою заповітну мрію бути лікарем Роман вирішив втілити, вступивши до Тернопільської державної медичної  академії, а став випускником уже Тернопільського державного медичного університету.
- Я обрав кардіологію не просто так. Закохатися в цю медичну спеціальність допоміг викладач вишу Мар’ян Васильович Гребеник, якого я обожнював. Він розкрив переді мною світ кардіології не тільки як дисципліни, а й досить цікавої науки, - розповідає Роман Ігорович. – Мабуть, з усіх медичних спеціальностей це чи не єдина досліджена наука, де можна побачити результати своєї праці. 
Закінчивши університет, молодий спеціаліст працював лікарем приймального відділення Нововолинської лікарні. Згодом захопився функціональною діагностикою і ось тепер приймає хворих у медичному центрі «Кардіолайн»
Перш ніж перейти до обговорення «справ сердечних», лікар зазначив, що, на жаль, ці хвороби займають 1-е місце у світі. 
- Серцеві хвороби – це недуги цивілізації. Якщо хочете, то людство платить за те, що стало надто цивілізованим, - продовжує Роман Ігорович. – Правда, кардіологам вдалося вчасно на це зреагувати. Нині кардіологія досить розвинена. У лікарнях є сучасне обладнання, добре налагоджена взаємодія між первинною ланкою медицини і кваліфікованими спеціалістами. Сьогодні ми можемо вчасно врятувати людину, розчистити тромбоутворення. Не хочу повторювати банальні речі, та все ж скажу, що вчасне звернення і консультація у лікаря – це запорука того, що лікування матиме потрібний ефект, адже найбільша проблема сьогоднішньої медицини, зокрема й  кардіології, у тому, що значна кількість пацієнтів не дотримується правил прийому ліків. А це вже справа загальнолюдського просвітництва. Чомусь так повелося, що люди захопилися самолікуванням, навіть не думаючи, наскільки ті ліки корисні й чи потрібні взагалі. Негативну роль зіграє і реклама, пропагуючи різноманітні медичні препарати, а люди на це купуються. 
Як і всі хвороби, серцеві недуги потребують профілактики. Яких же правил слід дотримуватися заради того, щоб наші сердечка були спокійними і здоровими.
- Найважливішою є профілактика атеросклерозу, - запевняє лікар. – Саме від атеросклерозу розвивається 2/3 серцевих захворювань. Важливою є вчасна діагностика. Обстеження не обмежуються лише УЗД, кардіограмою. Лікар-кардіолог має ознайомитися зі способом життя пацієнта, дослідити, чи не хворів серцевою недугою хтось у родині, адже хвороба серця може бути спадковою. Не маємо права ігнорувати аналіз крові та рівень цукру. Ну і звичайно потрібно дізнатися, що стало причиною хвороби. Найчастіше наші серця страждають від стресів. Це найголовніша причина. Відіграє роль і харчування. Особливо людське суспільство захопилося трансжирами, яких немає в природі і які є джерелами високого холестерину. До продуктів, яких боїться холестерин, належать у першу чергу ті, що містять омега-3 – жирні кислоти. Це передусім морська риба, водорості, морська капуста. Наприклад, оселедець дарує нашому організму достатню кількість цих кислот. Отож не слід захоплюватися маслом, кремами у випічках, солодощами, бо в наш час майже всі вони насичені трансжирами. І, звичайно, не ігнорувати ліки, які знижують холестерин і які призначив лікар. Узагалі потрібно їсти все, але в міру. При хворобах серця рекомендуються нежирні сорти м’яса (курятина, кролятина, яловичина). Японські кардіологи радять раз на тиждень узагалі утримуватися від їжі, лише вживати воду. Злободенним питанням стала кава, але вона не шкодить серцю, якщо вживати не більше 2-х філіжанок на день. 
Роман Ігорович також рекомендує дотримуватися режиму праці та відпочинку, присвячувати вільний час улюбленим заняттям. Сам він грає із сином у шахи, захоплюється східними бойовими мистецтвами, читає багато книг із психології та теології.
- Усім нам Бог подарував життя і вчить його цінувати. Отож для мене бути лікарем – це означає служити людям, а отже, служити Богу. Це одна з найблагородніших і найвідповідальніших професій на Землі.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі