Учасник №41 Лариса Леонтіївна Садкова, лікар загальної практики сімейної медицини, сімейний лікар Березовичівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Дуже важливо знайти контакт із пацієнтом, адже привітне слово, дотепний жарт і чуйне ставлення – це теж ліки»

За 40 років роботи в амбулаторії села Березовичі Лариса Леонтіївна Садкова заслужила високий авторитет у своїх пацієнтів, чим у першу чергу завдячує своєму дружному і професійному колективу.
Кажуть, що в наш час люди знайомляться в транспорті, на ринках і… у медичних закладах. Як не дивно, але саме останні слова підтвердилися, коли завітала до Березовичівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Оскільки до Лариси Садкової потрапити на «прийом» відразу не вдалося, тому що очікували хворі,  коли лікарка звільниться, познайомилася майже з усіма пацієнтами, дізналася багато цікавого про життя Березовичів і сусідніх сіл. Нарешті прийшла моя черга, і перше, що компенсувало мою терплячість, – це усмішка Лариси Леонтіївни. Здавалося, лікарка, яка із самого ранку приймала хворих, уже стомилася, але Лариса Леонтіївна зустріла привітно, з усмішкою.
  Лариса Садкова народилася 1951 року у Володимирі-Волинському, диплом лікаря-терапевта здобула у Чернівецькому медичному інституті і з 1978 року працює в амбулаторії села Березовичі. 
- За ці роки в амбулаторії дуже багато змінилося, - розповідає Лариса Леонтіївна. – У нашому користуванні комп’ютери, які значно полегшують роботу. Ми маємо можливість обстежити як дорослих, так і дітей. Дітки у нас проходять медогляд, перевіряємо зір, дорослим робимо кардіограму. У нас діє денний стаціонар, розрахований на 5 ліжок.
Березовичівська амбулаторія обслуговує 14 сіл. Це Березовичі, Бобичі, Яковичі, Микуличі, Нехвороща, Хмелівка, Хмелів, Житані, Хобултова, Підгайці, Бегета, Хворостів, Губин і Тумин. Тут беруть аналізи на наявність цукру та холестерину, а також інші аналізи крові та урини. Завжди в обслуговуванні був задіяний транспорт, а нині це сучасний автомобіль. Колись працювала в селі аптека, але нині, на жаль, вона ліквідована. Та все ж працівники медичної установи ставлять собі за мету залишатися в центрі первинної медичної допомоги. 
Сільська медицина, безумовно, має свою специфіку. Селяни більш довірливі, відкриті, а головне – уміють цінувати людей, які працюють на їхнє благо багато літ. Про Ларису Леонтіївну кажуть, що вона вже знає всіх людей у селах і, коли до неї заходять на прийом, відчуває, яка недуга чи інша потреба їх привела. Через дбайливі руки Лариси Садкової пройшли цілі покоління. А людей приводять до медика різні проблеми: у когось травма, хтось відчув себе зле, комусь потрібно виписати направлення до вузького спеціаліста чи в госпіталь (наприклад, учаснику АТО), а хтось просто хоче отримати консультацію досвідченої лікарки. 
Поряд із Ларисою Леонтіївною її вірні помічники – медичний персонал амбулаторії. Це Наталія Мефодіївна Сачук, сімейна медсестра та завідувачка лабораторії, сімейна медсестра Руслана Миколаївна Ковальчук, сімейна медсестра Олена Володимирівна Лукашик, сімейна медсестра Ольга Сергіївна Семенюк, фельдшер Вадим Мечиславович Кручковський, медсестра Марія Кузьміна, безвідмовний водій Сергій Євгенович Сачук. Усі пацієнти, з якими пощастило поспілкуватися, високо оцінюють професіоналізм та чуйність усього персоналу. 
Нині, як і у всій медицині, в амбулаторії важливою стороною діяльності є вакцинація. Треба сказати, охочих вакцинуватися було немало, що недовірливу людину, мабуть, здивувало б. І саме тема щеплень стала червоною ниткою нашої розмови. У медичному арсеналі закладу є в наявності різні вакцини. Персонал строго дотримується правил їх збереження і процесу проведення вакцинації. Повинна розвіяти думки скептиків відносно того, що перед щепленням лікарі не обстежують пацієнтів. Особисто була присутньою при огляді педагогів, які готувалися до вакцинації. Лариса Леонтіївна скрупульозно міряла всім тиск, температуру, оглядала ротову порожнину і зів, визначала сатурацію і пульс. Лише після цього пацієнт отримував дозвіл на щеплення, а опісля – відповідний сертифікат. Після процедури лікарка наголошувала, що в разі погіршення самопочуття в будь-який час можна звернутися за консультацією до неї чи працівника амбулаторії. 
Найкращий відпочинок для лікарки – це ліс і збирання грибів. Ліс завжди заспокоює, знімає напругу, яку після робочого тижня відчуває лікар.
- Для мене завжди важливо знайти контакт із пацієнтом, адже привітне слово, дотепний жарт і чуйне ставлення – це теж ліки, - каже на завершення Лариса Леонтіївна. 
А пацієнти лікарки підтверджують, що вона цього принципу дотримується. 
Антоніна Булавіна, с. Березовичі, Володимир-Волинський район
 

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі