Учасник  №39. Юрій Фіц, хірург-проктолог, медичний директор з хірургічної допомоги КНП «Нововолинська центральна міська лікарня»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

Публікації

«Навіть не уявляю, ким би я міг бути, окрім лікаря. Це – моє покликання»

Коли я зайшов у приймальню до лікаря і представився журналістом, то почув від людей: «Як добре, що ви приїхали! Вам неодмінно треба написати про нашого лікаря!» Це сказала пані Любов, жителька Нововолинська, яка прийшла на прийом у вечірній час до Юрія Фіца.  Про цього лікаря досить багато позитивних відгуків як від людей серед моїх знайомих, так і в соцмережах.
Пан Юрій – уродженець Нововолинська. Після закінчення ЗОШ №1-колегіуму вступив до Тернопільського державного медичного університету, навчання в якому закінчив у 2011 році. І вже з 2014-го, після закінчення інтернатури, працює у Нововолинській центральній міській лікарні.
Як розповідає Юрій Фіц, спочатку працював хірургом, а через три роки став хірургом-проктологом.
- У 2005 році трагічно загинув мій батько. Саме в цей час я вступав до  університету, - розповідає лікар. – Оскільки вступив на платну форму навчання, були сумніви, чи варто навчатися, адже настав скрутний час у нашій сім’ї і не було можливості платити за навчання. Але завдяки мамі, яка відговорила мене кидати університет, я все ж таки вивчився на лікаря.
Пан Юрій каже: для того, щоб платити за навчання, разом із мамою дуже важко працювали. Окрім цього, він ще зі школи займався музикою, грав на музичних інструментах. Завдяки таким навичкам знаходив заробіток, граючи на весіллях і бенкетах. Так і вдавалося назбирати кошти на оплату за навчання. А після другого курсу ціле літо працював на швидкій. І наступного літа був «на заробітках».
Згодом Юрія Фіца за активну участь в житті навчального закладу перевели на державну форму навчання, що значно полегшило і сам процес здобуття освіти.
- Після навчання проходив інтернатуру в Луцьку і Нововолинську, - розповідає Юрій. - Спочатку хотів стати урологом. Ходив на практику до місцевих лікарів. Навіть ще під час навчання всі вихідні я проводив у лікарні поруч зі спеціалістами, вивчаючи урологію. Але потім прийняв рішення стати хірургом, про що зараз зовсім не шкодую.
Лікар зазначає, що адаптуватися до нового напрямку роботи було неважко, адже весь час знаходився поруч із старшими спеціалістами, які допомагали. Та й раніше, ще під час інтернатури, чергував у хірургічному відділенні та  практикувався в хірургії. 
Наразі ж у лікаря продовжується процес удосконалення професійних навичок. Декілька разів на рік пан Юрій їздить на навчання, конференції і майстер-класи до фахівців із провідних клінік Львова та Києва, які діляться знаннями і практичними навичками, отриманими від колег із-за кордону. Здобуті методики лікування спеціаліст упроваджує у своїй практиці, наприклад, лазерне лікування геморою, куприкових ходів, латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів та інші нові методики лікування. Перевага цих методів у тому, що під час їх застосування не потрібна госпіталізація пацієнта, робиться тільки місцева анестезія. Уже за годину після такої операції пацієнт може спокійно повертатися додому. І при цьому людина не відчуває такого болю, як при стандартному хірургічному втручанні, а також немає ризиків крововтрати.
- З усієї моєї практики дуже запам’ятався мені перший робочий день у лікарні, - розповідає пан Юрій. – Я відразу заступив на чергування в хірургічному відділенні. Тоді посеред ночі привезли молоду пацієнтку, якій я вирізав апендицит. Вона була дуже налякана і переживала, бо я був не набагато старшим за неї. Але все склалося добре.
Загалом Юрій Фіц за весь час роботи провів багато операцій різної складності, і йому вдалося врятувати не одне життя. 
- Я зараз більше розвиваюся в напрямку проктології, їжджу на навчання. Це вузька спеціальність, і для мене вона більш цікава, ніж просто хірургія, - каже Юрій Фіц. 
Як зазначає лікар, люди зазвичай частіше просто йдуть в аптеку, а не звертаються до спеціаліста за консультацією чи лікуванням. Перш за все, на думку пана Юрія, це через те, що вони соромляться своїх проблем. 
Окрім роботи у Нововолинській лікарні, Юрій Фіц проводить і приватний прийом: у Нововолинську у власному кабінеті «Dr. Fits» та у Володимирі-Волинському. Він розповідає, що з проктологічними захворюваннями люди частіше звертаються в приватний кабінет, оскільки для них це зручніше. Можна самому обирати час прийому, не чекати в черзі, також не потрібно направлення від сімейного лікаря. А ще це більш конфіденційно, оскільки менше шансів зустріти когось знайомого.
Також пан Юрій у своїй практиці використовує ударну терапію. Для цього придбав спеціальне обладнання, яке не в кожній лікарні знайдеться. Як зазначає медик, цей метод лікування застосовують у фізіотерапії, травматології, неврології і після хірургічного втручання. Ударні хвилі, які створює апарат, сприяють покращенню кровообігу, знімають біль, запалення, а також сприяють заживленню ран. Наприклад, на прийом до пана Юрія часто приходять пацієнти з такими ускладненнями цукрового діабету, як трофічні виразки. Ударна терапія допомагає багатьом, хто не відчуває полегшення від стандартного лікування мазями і препаратами.
- Багато людей залишилися задоволені результатами моєї роботи. І я задоволений, що зміг допомогти їм. Тепер навіть не уявляю, ким би я міг бути, окрім лікаря. Це – моє покликання, - каже Юрій Фіц.
Чоловіка підтримує його дружина Юлія, її робота також тісно пов’язана з медициною. Вона – провізорка і завідувачка аптеки. У подружжя підростають дві донечки. Як розповідає Юрій, вони – найцінніше, що є у його житті.
- Дуже боюся втратити час, який можу проводити зі своєю сім’єю, - каже пан Юрій, – тому ціную кожну мить, проведену з ними. Намагаюся балансувати між роботою та сім’єю, щоб не пропустити важливі моменти.
Звернутися за консультацією та більш детальною інформацією можна за номером телефону 067-821-09-03.
Олексій Біянов, м. Нововолинськ

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
5
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі

Фіц Юрій

Коментарі