Учасник №38 Іван Пасічник, лікар-хірург, в.о. завідувача хірургічного відділення Комунального некомерційного підприємства «Нововолинська центральна міська лікарня»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

Публікації

«Дайте нашим лікарям і лікарням гроші – і все буде навіть краще, ніж за кордоном»

Іван Пасічник родом із села Старосілля Павлівської громади. Після закінчення Павлівської загальноосвітньої школи протягом шести років навчався в Івано-Франківському медичному університеті. Згодом два роки проходив інтернатуру в місті Луцьку та рік – в Івано-Франківську.
Як розповідає пан Іван, у навчанні для нього особливих складнощів не виникало. Запевняє, що якщо все робити вчасно, то проблем ніяких не буде. Можна спокійно навчатися і відпочивати.
- Викладачі у нас були дуже хороші, - каже лікар. – Якщо ти стараєшся, відвідуєш лекції, вчасно здаєш усі заліки і контрольні, то отримуєш від них хороші оцінки відповідно до рівня своїх знань.
У родині Івана Пасічника медиків ніколи не було. Але батьки добре сприйняли те, що їхній син обрав професію лікаря. Хлопець заручився цілковитою підтримкою рідних у своєму виборі. 
- Можна сказати, що мама з татом мене вивчили, - каже Іван Пасічник. – Завжди мені допомагали. Щоб забезпечити фінансово, тримали господарство і важко працювали, за що я їм дуже вдячний.
Стосовно навчання в інтернатурі, лікар розповідає, що весь період мав проходити в Івано-Франківську. Але за декілька місяців не отримавши там жодних знань, вирішив перевестися на Волинь. Навчався у відділенні ургентної хірургії в Луцькій міській лікарні. Як зазначає пан Іван, там досить хороші спеціалісти, які допомогли здобути високий рівень практичних знань. Окрім цього, вони стали хорошими друзями, з якими чоловік продовжує спілкуватися і звертатися за необхідними консультаціями.
Одразу після інтернатури молодий спеціаліст працевлаштувався у Нововолинській лікарні.
- Я ніколи не планував опинитися знову в Нововолинську. Але після навчання отримав пропозицію працювати тут, - розповідає лікар. – Думав, що доля заведе мене десь далеко. Але зателефонували з нашої лікарні і сказали, що є місце на посаду лікаря-хірурга. І я погодився.
За словами пана Івана, йому пощастило з колективом, у якому  нині працює. Досить хороше оточення і атмосфера, у відділенні панує порядок,  кожен працівник знаходиться на своєму місці.
- У Нововолинську ми виконуємо весь спектр ургентної хірургії. Це невідкладні заходи, які рятують життя. У будь-який час доби до нас привозять хворого, якому потрібна невідкладна операція. Ми проводимо швидку діагностику стану організму, щоб чітко зрозуміти ситуацію, і виконуємо необхідні хірургічні втручання, - розповідає Іван Пасічник. – А  також робимо досить багато планових операцій: лапароскопію, усунення грижі, варикозу, будь-якої доброякісної пухлини та інші. 
Загалом у Нововолинську надається близько двадцяти хірургічних послуг, зокрема всі такі операції проводить і сам Іван Пасічник. Він запевняє, що у цьому немає нічого складного, але й дуже просто не буває. Кожен окремий випадок – це ніби новий виклик для лікаря-хірурга. Після будь-якої, навіть найпростішої, операції можуть бути важкі ускладнення. 
- Щоб стати відмінним хірургом, необхідно з десяток років попрацювати і попрактикуватися, - упевнений медик. – Завжди потрібно вчитися чогось нового і пригадувати ті знання, які вже є. Для цього ми, і я зокрема, беремо участь у конференціях, їздимо на семінари. Із кожним разом здобуваєш нову інформацію.
Як розповідає лікар, першою операцією у його практиці виявилась ампутація. Складно не було. Тим більше, що асистував досвідчений лікар. Нині ж пан Іван практично щодня може проводити по декілька операцій різного характеру. Іноді доводиться в такому режимі працювати навіть цілодобово.
- Однак операцію провести – це не найголовніше. Це лише частина лікування, - каже хірург. – Головне – довести пацієнта до повного одужання, що буває значно важче, ніж хірургічне втручання. Коли вже бачиш, як пацієнт збирається з лікарні додому, тоді стає легше і ти отримуєш задоволення від того, що допоміг людині.
Лікар розповідає, що за кожного пацієнта переживає як за рідну людину. Каже, що абстрагуватися від хворого неможливо, адже саме від нього, лікаря, залежить життя і здоров’я пацієнтів. Окрім цього, від результату операції та лікування залежить репутація лікаря, хоча, як запевняє пан Іван, це не найголовніше.
Нещодавно на фейсбук-сторінці Нововолинської лікарні був опублікований допис, у якому розповідалося про лікарів, які врятували життя мешканцю Нововолинської громади. Серед них був також Іван Пасічник.
45 днів медики рятували життя Сергія. За весь цей час було проведено три складні операції 42-річному чоловікові. Пацієнт із болями в животі, загальною слабкістю і температурою 39 градусів терміново звернувся в КНП «НЦМЛ». Після огляду лікарем-хірургом було встановлено діагноз: гострий гнійний пельвіоректальний парапроктотит з поширенням на передню черевну стінку грудної клітки, злукова хвороба органів черевної порожнини, гостра тонкокишкова непрохідність. Було негайно проведено оперативне втручання.
Від початку лікування цілодобово працювало декілька медичних бригад над порятунком життя пацієнта. Це відділення реаніматологів, хірургів та анестезіологів. Як пояснив пан Іван, такий складний стан у пацієнта стався через те, що він вчасно не звернувся по допомогу до лікарів. Певний час терпів біль, сподіваючись, що він мине. Проте це лише призвело до погіршення ситуації. 
- У нашій практиці досить часто трапляється, що пацієнти затягують із лікуванням, думаючи, що все саме минеться. Але так не буває. Краще попередити хворобу чи виявити на ранній стадії, тоді процес одужання швидший і лікування проходить легше, - каже лікар.
Як розповідає Іван Пасічник, у наш час усе стало залежати від грошей. По-перше, щоб виконувати навіть елементарні операції, потрібен дороговартісний інструмент. На щастя, у Нововолинській лікарні більш-менш із цим порядок. Але щоб виконувати складніші операції, необхідно придбати відповідну апаратуру, яка коштує шалених грошей. Не кожна лікарня може це собі дозволити. Окрім цього, для отримання певних навичок і вдосконалення лікарям необхідно постійно навчатися. А для цього теж необхідні кошти. Не кожен лікар може виділити зі свого бюджету 200 доларів (тим більше, якщо він працює за 6 тисяч гривень на місяць) на  пристойні семінар чи конференцію. А вже про практику за кордоном навіть  не йдеться.
- У нас в Україні не гірша медицина, ніж в Європі чи Америці. Уся проблема – у грошах, - запевняє пан Іван. – Держава не забезпечує фінансово медиків і лікарні. Дайте нашим лікарям та лікарням гроші – і все буде навіть краще, ніж за кордоном. У нас досить кваліфіковані лікарі, які ще можуть інших навчити.
Окрім роботи у хірургічному відділенні КНП «НЦМЛ», Іван Пасічник проводить і приватний прийом. Консультує він і у Володимирі-Волинському. Пацієнти пана Івана позитивно відгукуються про його роботу, і саме вони рекомендували нам написати про цього лікаря.
Для запису на консультацію і за додатковою інформацією можна звертатися за телефоном 098-268-48-58.
Олексій Біянов

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
2
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі