Учасник №34 Анатолій Панасович Хомюк, лікар-педіатр пологового відділення КП «Володимир-Волинське ТМО»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

Публікації

«Моя заповітна мрія – бачити здоровими дітей, майбутнє України»

28 серпня відзначатиме день народження Анатолій Панасович Хомюк, який свою професійну діяльність присвятив тому, аби маленькі громадяни України мали щасливе, позбавлене болю і фізичних страждань дитинство.
Чомусь так склалося в нашому суспільстві, що педагогами та педіатрами стають переважно жінки. Можливо, відгукується закладений природою поклик материнства, міцний зв’язок жінки та дитини. Та все ж життя доводить, що представники сильної статі не гірше, а може, й краще справляються з вихованням та лікуванням дітей. І психологи помітили, що чоловіки, які займаються навчанням, вихованням та лікуванням дітей, знаходять з ними кращий енергетичний контакт. Приклад цього – Анатолій Панасович Хомюк, лікар-педіатр пологового відділення КП «Володимир-Волинське ТМО». Любов до дітей, відповідальність за їхнє здоров’я і життя він проніс через усе своє життя.
Анатолій Панасович прийшов у цей світ 28 серпня 1951 року в селі Поничів на Володимирщині. Восьмирічну школу закінчував у селі Острівок. Саме тут учителька прищепила йому любов до біології. Анатолій полюбив цей предмет тому, що тут ішлося про життя у всіх його видах, про походження, розвиток і збереження. Після того, як отримав атестат у школі №2 Володимира-Волинського, твердо вирішив стати лікарем, а тому 1970 року вступив до Львівського медичного інституту, обравши педіатричний факультет. Роки навчання промайнули швидко. У 1976 році потрапив під всесоюзний розподіл і отримав направлення в уральське місто Челябінськ. Там судилося прожити 15 років. Саме в Челябінську молодий лікар пройшов інтернатуру, закінчив клінічну ординатуру. Спочатку працював дільничним лікарем, а затим обіймав посаду начальника медичної служби у клінічній лікарні. 
Якось у справах Анатолій Хомюк приїхав до Харкова, де познайомився з майбутньою дружиною Галиною Іванівною, яка також освоювала фах педіатра. Вона саме закінчувала виш і отримала направлення в Челябінськ. 
За сімейними обставинами подружжя в 1990 році повернулося на Волинь, де і продовжили професійну діяльність у Володимир-Волинській центральній лікарні. 
-Професія педіатра – це дуже велика відповідальність, - каже Анатолій Панасович. – Від здоров’я діток залежить, чи буде в майбутньому здорова нація. Здоров’я дитини залежить від багатьох чинників. Це і гени, які дитинка отримує у спадок, і обстановка в родині під час вагітності матері. Зрештою я був і залишаюся прихильником грудного годування малят. Це найоптимальніший варіант виростити дитину здоровою, закласти в ній природно міцний імунітет. Маю сказати, що нині матері більше годують грудьми, не захоплюються сумішами. Можливо, це пояснюється і високою вартістю цих сумішей. Та все ж альтернативи як такої грудному молоку не бачу. 
Також Анатолій Панасович вважає, що велику роль для формування здорової дитини відіграє вагітність. Майбутня мама повинна добре харчуватися, позбутися поганих звичок (на жаль, сьогодні багато матерів курять), у сім’ї має підтримуватися стабільно спокійна атмосфера, чоловіки повинні уважно ставитися до дружин. 
- Хвора дитина – це велике лихо, і особливо небезпечними є недуги, що спостерігаємо у немовлят, які щойно прийшли у світ. Це гіпоксія, асфіксія. Дуже страждають недоношені дітки. Вони потребують особливої уваги. На щастя, сучасні технології прийшли на допомогу лікарям. У Луцьку відкрили перинатальний центр, куди направляємо жінок із групи ризику. Нещодавно ми отримали апарат для штучної вентиляції легенів, так як підступний коронавірус, на жаль, вразив і діток. Придбав наш медичний заклад і кувез  (апарат для виходжування недоношених діток). Важкохворих малюків  направляють в реанімаційне відділення обласної дитячої клінічної лікарні. Я дуже люблю своїх пацієнтів і мрію, щоб усі дітки були здоровими, адже вони – майбутнє країни. 
Анатолій Хомюк – лікар, який пропустив дітей через своє серце. І вважає,  що вони дуже довірливі, не вміють скаржитися, тільки туляться до матусь. А тому з матусями лікареві-педіатру доводиться працювати більше, ніж із малюками, адже матері завжди набагато болісніше переживають ситуацію, ніж самі дітки. Інколи навіть доходить до навіювання матір’ю хвороби, якої немає, і педіатру доводиться шукати слова, щоб переконати матусю, заспокоїти її. 
 Анатолій Панасович і Галина Іванівна виростили доньку, яка нині проживає в Києві. У вільний час лікар любить почитати цікаву книгу, газету, погуляти на лоні природи. Раніше любив подорожувати, а нині, як жартує сам, став «важким на підйом». 
Незабаром Анатолій Панасович Хомюк відзначатиме свій черговий день народження. Від імені всіх вдячних маленьких пацієнтів лікаря, а також від їхніх батьків щиро вітаємо відомого педіатра, зичимо міцного здоров’я, великого щастя, завжди хорошого настрою.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський
 

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
2
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі