Учасник №32 Леся Василівна Карпюк, головний лікар шкірно-венерологічного центру Волинської обласної інфекційної лікарні

«Усі хвороби – від розладів нервової системи, і тільки 20 відсотків – від любощів», -

посміхаючись стверджує головний лікар центру Волинської обласної інфекційної лікарні Леся Василівна Карпюк.
Далі те, що розповідатиму, – не піар, не реклама, це – життєвий досвід. Знайомі, лікуючи дочку-підлітка в місцевого дерматолога, три рази змінювали, у залежності від прийнятого цим лікарем рішення, недешеві медикаменти для лікування від нашкірних прищів. Дівчинка дуже гарна, але ця на перший погляд незначна косметологічна вада не давала можливості добре почуватися в товаристві своїх однолітків. Також за порадами цілителів батьками було до доньчиного обличчя застосовано чимало народних засобів. У результаті деякі  прищі перетворилися на великі і болючі гнійні висипання, на обличчі з’явився набряк. Довелося їхати до Луцька. Саме там у шкірному диспансері вони зустріли свою спасительку. Два візити до неї і три місяці правильного лікування зробили обличчя дівчини ідеально гладким і чистим.
Після цього випадку виникло бажання розповісти про лікарку: миловидну  жінку, цікаву співрозмовницю з відчутною харизмою Лесю Василівну Карпюк.
Як усе починалося
Лесечка, як у дитинстві називали її тато і мама, була дівчинкою з багатьма талантами. Любила співати, танцювати, грати на фортепіано, але й до душі їй були різні науки: у школі навчалася на відмінно. Часто навідувалася до мами, лікаря-гінеколога Волинської обласної лікарні, на роботу. Ці відвідини, жінки, які дякували мамі за турботу, білі халати і мамині розповіді про улюблену роботу зробили свою справу: коли довелося вибирати між захопливим мистецтвом писати журналістські публікації, тобто бути журналістом, і професією робити добро людям – бути лікарем, перемогло друге. На третьому курсі Чернівецького медичного університету обрала спеціалізацію «Дерматологія», що найбільше припала до душі. На той час серед інших медичних фахів не досить престижний, але такий, що може людей робити красивими і щасливими, а головне – здоровими.
І от більше тридцяти років медик віддає цій справі душу і серце. І вважає, що с у її житті професія та хобі співпадають, бо навіть в позаробочий час  лікує людей – започаткувала приватну практику.
Пацієнт – понад усе
Час промайнув швидко після університету. Досвід лікування чималенький. Але чи можна за допомогою знань, отриманих 30 років тому, лікувати сьогоднішні хвороби? Коли ви переглядатимете заради цікавості сторінку у ФБ Лесі Василівни, то зауважите велику кількість фото з її присутністю на різноманітних міжнародних конференціях, симпозіумах, семінарах, майстер-класах. Лікарка знаходиться в постійному процесі навчання. Розуміє, що і пацієнт сьогодні не такий, як 30 років тому: людина має доступ до величезного масиву медичної і лікувальної інформації в підручниках, спеціальній літературі і, звичайно, у глобальній мережі «Інтернет». Тому,  окрім високого рівня обізнаності щодо недуг і їх способів лікування, фахівець повинен бути і тонким психологом. Леся Василівна вважає, що якщо при першій зустрічі (прийомі) між лікарем і пацієнтом не встановлено довірливої атмосфери, то пацієнту слід подумати про зміну лікаря. За визначенням дерматологині, пацієнт – це людина, яка, окрім лікування хвороби, потребує душевної реабілітації, розуміння і підтримки. Між лікарем та пацієнтом не може бути ніяких бар’єрів.
Професійний дерматолог завжди має хороший «ключ» до свого пацієнта, бо за зовнішніми ознаками стану шкіри може правильно підібрати аргументи для довірливої розмови, визначити пріоритети в лікуванні та встановленні взаємної співпраці лікаря і пацієнта. Шкіра є багатофункціональним і найбільшим органом людського тіла – 7 відсотків усієї біологічної структури, або майже 2 квадратні метри міцної захисної тканини. І здається багатьом, що незначна висипка – це дрібниця, яка сама ліквідується або ж за рахунок втирання чи намазування звичайних вазеліну, «Флуцинару», мазі Вишневського чи банального спирту. До цього ще додаються «знання», добуті з  допомогою  google, – і «драматичний» результат не забариться.
Самолікування – це самовпевненість малоосвічених людей
Кожна людина розуміє, що за життя можна стати фахівцем з однієї, бодай двох спеціальностей або занять людської діяльності. Будь-яка справа вимагає знання усіх тонкощів процесів, потребує багажу досвіду науки і пізнання. Володіння кількома фахами можна примітивно порівняти зі  знанням іноземних мов. Чи багатьом успішно вдалося оволодіти кількома мовами? То чому люди впевнені, що вміють все й одразу: народжувати і виховувати дітей, готувати їсти, зводити будинки, організовувати дозвілля і  лікувати  хвороби, а особливо шкірно-венеричні захворювання?
Леся Василівна категорично негативно ставиться до самолікування, бо її життєвий досвід показав, що усі випадки самолікування шкірних захворювань ні до чого доброго не доводять, хвороби задавнюються і спричинюють ускладнення. Звісно, до летальних випадків не доходило, але довготривале і дороговартісне лікування усіх ускладнень, спричинених самим пацієнтом (якщо він займався самолікуванням), очевидне.
Як потрапити до дерматовенеролога в Луцьку?
У класичному варіанті, тепер уже відповідно до медичної  реформи, кожен пацієнт  спочатку  звертається до сімейного лікаря, і після виписки останнім  електронного скерування – до вузького спеціаліста. У випадку дерматологічного захворювання обирає дерматовенеролога будь-якої  лікувальної установи, в тому числі шкірно-венерологічного центру Волинської обласної інфекційної лікарні, яка знаходиться у Луцьку на вулиці Шевченка, 30. Також є простіший спосіб: звернутися до тих же спеціалістів, але у приватному порядку, без усяких направлень. Та за це пацієнту доведеться заплатити.
Рівень комп’ютеризації наших домівок, офісів дозволяє отримати таку приватну консультацію дистанційно,  online, навіть у тому випадку, коли у вас немає можливості особисто побувати на прийомі.
Служінню здоров’ю українців віддано більше трьох десятків років
Леся Василівна в розповіді про свою лікарську практику дуже часто згадує випадки з якимись рідкісними діагнозами, складним процесом лікування і щасливими очима пацієнтів. Єдине найважливіше мірило для лікаря – це щирі слова вдячності тих, хто звернувся до неї і вилікувався. Медик ніколи не вирізняла хворих чи тих, хто звернувся у державній клініці або на приватний прийом. Кожному старалася допомогти в силу власної обізнаності і досвіду.
Чимало хвороб дерматовенерології стосуються інтимної сфери здоров’я, а тому іноді люди уникають навіть зустрічі із сімейним лікарем. Хоча таке не завжди виправдано, але це право самих людей визначатися з поширенням інформації про свої інтимні стосунки. Через це бажання іти назустріч пацієнтам більше десяти років тому підштовхнуло до отримання ліцензії на індивідуальну практику. Спочатку був дерматовенерологічний кабінет, згодом, з появою однодумців-колег, – дерматокосметологічний центр.
«DoctorKL» – дерматокосметологічний центр Лесі Василівни Карпюк
-Основний профіль нашої клініки – це лікування захворювань шкіри. Дерматологічні захворювання погіршують якість життя, і ми допомагаємо нашим пацієнтам позбутися дискомфорту та проблем, пов’язаних із псоріазом, екземами, атопічним дерматитом, акне… Тут ви зможете продіагностувати родимки та новоутворення шкіри за допомогою дерматоскопії, видалити бородавки та папіломи, вилікувати акне, позбутися грибкових та вірусних інфекцій шкіри. А головне – отримати професійну консультацію лікаря-дерматовенеролога, косметолога вищої кваліфікаційної категорії, - розповідає Леся Василівна.
-Широкі знання з дерматології дозволили нам продовжити роботу в естетичній медицині. Поєднання дерматології з косметологією дозволяє нашим пацієнтам отримати максимальний ефект: чиста і сяюча шкіра обличчя, покращення тургору та еластичності шкіри, зменшення зморшок, пігментації, куперозу… - додає лікар.
Володимирщина має «першість» за шкірними захворюваннями
До речі, певними особливостями шкірних захворювань відзначається і Володимирщина. Важкою шкірною хворобою є псоріаз. Поки вчені не можуть відслідкувати якихось територіальних причин, що ведуть до цього захворювання. Але недужих із псоріазом удвічі більше на Волині, ніж по Україні. На Володимирщині захворюваність на цю недугу також висока. Наш район залишається лідером в  області і по заразних шкірних захворюваннях.
Неприємна статистика у нашому краї і щодо венеричних захворювань.
«Не нашкодь», – головне кредо лікаря дерматолога
Якщо аналізувати історію виникнення хвороби, її розвиток, перебіг, то очевидним є те, що людина починає хворіти зсередини: страждає духовна  матерія. І, як правило, старт цим стражданням дає невміння оминути якісь життєві негаразди, труднощі. І Леся Василівна у першу чергу лікує душу. Обережно, спокійно та професійно. Її найпершими ліками є слово. Воно зцілює і дає сили видужати. Саме в словах криється велика магія лікарського успіху. От і читачам газети, і всім землякам лікарка зичить доброго здоров’я і вміння радіти сьогоднішньому дню. Важко це робити на тлі проблем чи трагедій, але, щоб допомогти собі, своїм рідним і близьким, це необхідно навчитися робити. Життя потрібно любити, вірити в Бога і дякувати долі.
Оксана Дворецька

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі