Учасник №27. Вячеслав Трохимович Цибах, завідувач терапевтичного відділення №2 КП «Володимир-Волинське ТМО»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

Публікації

«Лікар повинен віддаватися своїй професії повністю»

Ще недавно Вячеслав Трохимович Цибах очолював Устилузьку міську лікарню, нині він завідує терапевтичним відділенням №2 Володимир-Волинського ТМО і, як і раніше, користується високим авторитетом як справжній професіонал своєї справи.

Вячеслава Трохимовича добре знають не тільки в Устилузі, а й у всьому районі. Його професіоналізм і дбайливі руки багато разів підіймали з лікарняних ліжок людей, яких направляли саме в Устилузьку лікарню. Усі пацієнти згадують лікаря з вдячністю і теплотою. Людина активна, енергійна, Вячеслав Цибах уже багато років поспіль у депутатському корпусі Устилузької міської ради, і на минулих виборах йому довірили виборці право захищати та відстоювати їхні інтереси.  
Народився Вячеслав Цибах 3 квітня 1958 року в селі Гордіївка Тростянецького району на Вінниччині в селянській родині. Серед мальовничої природи Поділля пройшло його дитинство. У рідному селі 1975 року закінчив школу і за порадою батька, ветерана ІІ Світової війни, який зазнав контузії і поранення, обрав професію лікаря. Того ж року Вячеслав став студентом Вінницького медичного інституту. Після закінчення вишу в 1981 році молодий спеціаліст отримав направлення на Волинь у село Березовичі Володимир-Волинського району. Інтернатуру проходив у Луцькій обласній лікарні, де і познайомився зі своєю майбутньою дружиною Лідією Степанівною, провізором за фахом. Разом за пропозицією головного лікаря Володимир-Волинської центральної лікарні переїхали до Устилуга. На ті часи в місті діяла дільнична лікарня з трьома відділеннями: терапевтичним (63 ліжка), неврологічним (30) та дитячим (5). Також до складу лікарні входила амбулаторія та фізкабінет. Спочатку Вячеслав Трохимович працював в амбулаторії.. Згодом йому довірили очолити колектив медзакладу.
- До 1988 року лікарня мала статус дільничної, - пригадує лікар, - З  ініціативи заступника головного лікаря Василя Матвійчука організували створення при медичному закладі пункту швидкої  допомоги. Задля цього заклад перейменували на Устилузьку міську лікарню, яка  підпорядковувалась Володимир-Волинській ЦРЛ, фінансувалася з районного бюджету. Із жовтня 2019 року наш медичний заклад став терапевтичним відділенням №2 Володимир-Волинського ТМО. Ми підпорядковані  і  ТМО,  і міській раді. Відділення розраховане на 20 ліжок. До нас направляють на лікування хворих із ТМО, з амбулаторій ЦПДМ. У зв’язку з карантином ми призупинили діяльність фізкабінету і поки що не бачимо перспективи його відновлення. 
Вячеслав Трохимович ніколи не жалкував, що обрав професію лікаря, хоч майже все своє життя мав справу з людськими стражданнями і найважчими моментами вважає ті, коли не зміг врятувати життя. В Устилузі кажуть, що лікарня стала для пана Вячеслава другою домівкою. Він не зважає на свій час, відпустку і поспішає до хворих у будь-який час доби, якщо це дуже потрібно.
- Я вважаю, що лікар повинен віддаватися своїй професії повністю, - каже Вячеслав Трохимович. – Люди чекають допомоги, значить, потрібно допомогти. Ідеться про здоров’я та життя людини. Сьогодні реформа кардинально змінила діяльність медичних закладів. Якщо раніше мешканці Устилуга могли у будь-яку хвилину при потребі звернутися до лікарні, то тепер вони повинні відвідати сімейного лікаря, який видасть електронне направлення до спеціаліста чи в стаціонар. Велика завантаженість і велика відповідальність лягла на плечі терапевтів, яких перепрофілювали на сімейних лікарів. Очевидні певні прорахунки, і це помітили ми, лікарі, і наші пацієнти. Немає сумніву в тому, що в медичних навчальних закладах мають готувати сімейних лікарів, і у вишах уже ввели ці спеціальності. 
Нині Устилузьке терапевтичне відділення №2 надає лікувальні послуги тільки за направленням сімейних лікарів, лікарів-консультантів та зприймального відділення. Швидка доставляє хворих у приймальне відділення ТМО, а безпосередньо до Устилузького відділення можна звернутися тільки в позаробочий час, наприклад, у вихідні дні, і лише в особливо важкому випадку. 
У супроводі Вячеслава Трохимовича ми зробили невеликий екскурс територією відділення. Замріялись на сонці яскраві квіти. Тихо шелестять могутні дерева. Усе, що нас оточує, дихає життям, а тому не дивно, що завідувач відділення так любить заклад, яким керує.
- Моє найбільше захоплення – це парна баня. Намагаюся  при першій можливості хоч раз на тиждень зробити для себе таке задоволення. До речі, це найкращий метод очищення та оздоровлення організму. На другому місці – книги. Дуже люблю читати, перевагу надаю історії України, яку ми, на жаль, ще погано знаємо - ділиться Вячеслав Цибах.
У Вячеслава Трохимовича хороша дружна родина. Разом із дружиною виховали двох дітей – сина Андрія і доньку Анну, тішаться трьома онуками. 
Життя перемагає, і це найбільша нагорода для лікаря, який цій перемозі присвятив своє життя.
Антоніна Булавіна, м. Устилуг, Володимир-Волинський район

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
7
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі