Учасник №17. Віта Володимирівна Сакуляк, лікар-педіатр приватної практики

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

Публікації

«Знайти шлях до серця дітей і батьків, встановити стосунки довіри – це моє професійне кредо»

На думку Віти Володимирівни Сакуляк, педіатр має бути лікарем, психологом і педагогом одночасно.

Погодьтеся, що ще десь там, на зорі нашого життя, бавлячись іграшками, ми на рівні дитячої підсвідомості відчували, ким хочемо стати. Звичайно, це були нечіткі, несформовані мрії, які межували з фантазією. І лише пізніше, коли ми вступали в дорослий світ, вже визначалися конкретно.
Віта Володимирівна Сакуляк теж у дитинстві мала мрію, хоч ще не зовсім усвідомлену. Народилася вона 1986 року на мальовничій Полтавщині в селі Ковалі, що на річці Хорол. Любила тварин, турбувалася про них. На вулиці було багато дітей, тож Віта, старша за віком, бачила себе вихователькою і готувалася до педагогічної праці. Та найбільшу роль у виборі професії зіграв батько Володимир Олексійович. Він був ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС, став інвалідом І групи І категорії. Донька так мріяла його лікувати і саме тому після закінчення середньої школи у рідному селі вступила до медичної академії в місті Полтава. У 2010 році за сімейними обставинами переїхала до Володимира-Волинського. Спочатку працювала шкільним лікарем-педіатром, а ось уже більше двох років приймає маленьких пацієнтів у приватному кабінеті сучасної педіатрії.
- Я люблю своїх маленьких пацієнтів. Вони такі щирі, розповідають все так, як є, не хитрують. Це найслухняніші пацієнти у світі. Водночас маю сказати, що праця педіатра особлива. Потрібні не тільки медичні, а й психологічні, і педагогічні знання. У мене принцип – лікувати не тільки тіло, а й душу, - розповідає пані Віта. – Дуже важливо знайти шлях до серця батьків. Хвороба дитини – це важке випробування для них. Не всі батьки у такі хвилини можуть володіти своїми емоціями. Вони здатні перебільшувати небезпеку. Ось чому необхідні довірливі, відкриті стосунки.  
До Віти Володимирівни батьки з маленькими пацієнтами звертаються досить часто. Доводиться лікувати складні вірусні захворювання, ГРВІ, запальні процеси дихальних шляхів, астму.  У кабінеті педіатра є офтальмоскоп (для діагностування хвороб очей), цифрова спірометрія, яка визначає наявність обструкції при астмі, об’єм вдиху та видиху, отоскоп, за допомогою якого досліджуються вушні раковини. 
Немає дня, щоб до лікарки не зверталися чи не викликали до хворої дитини. Часто доводиться годинами спілкуватися з дитиною, аби поставити правильний діагноз і призначити лікування. Консультації проводяться і в режимі онлайн. 
- Мені цікаво спостерігати, як ростуть дітки, як розвиваються. Світ дитинства неповторний, і ми, дорослі, цінуємо цей світ зовсім по-іншому з висоти часу, - каже Віта Володимирівна. – Як не прикро, але не минула наших діток пандемія коронавірусу. Помічаються навіть ускладнення: враження легеневої системи, розлади шлунково-кишкового тракту. Дякую долі, що не втратила жодного свого маленького пацієнта. Це найстрашніше, що може трапитися в моєму житті як лікаря. Я не уявляю себе в іншій професії, живу нею, щаслива, що веду боротьбу за здоров’я діток. 
Віта Сакуляк – активна громадська діячка. Вона – депутатка Володимир-Волинської міської ради, працює в комісії з охорони здоров’я. А нещодавно в її житті відбулася ще одна подія. Вона стала лауреаткою Національної премії «Жінка України» в номінації «Заради життя». Батьки пацієнтів Віти Володимирівни написали листи зі своїми відгуками про роботу педіатра, і вона потрапила в число 5-ти претендентів на перемогу. Голосування тривало із квітня по серпень 2020 року. 
- Звичайно, це ніби відкрило мені друге дихання, - ділиться пані Віта. – Хочеться працювати творчо, шукати нові шляхи для перемоги над хворобами, постійно навчатися. Беру участь у конгресах, симпозіумах, весь час шукаю нові публікації з педіатрії. Сьогодні передова педіатрія вже відверто визнала, що для діток найбільше значення має спосіб життя, у тому числі і їхніх батьків. Я закликаю батьків не захоплюватися «хімією», гуляти з дітьми на свіжому повітрі і спонукати їх до цього, не ігнорувати помірні фізичні навантаження. 
Віта Володимирівна має своє бачення майбутнього розвитку педіатрії. На її думку,  слід змінити комунікацію лікаря і пацієнта. Це повинні бути комунікативні відносини повної довіри. Тільки на довірі до лікаря базується його авторитет. Також сучасна медицина має націлюватися на раціональне і цільове використання медичних препаратів.  Не слід захоплюватися величезним арсеналом ліків, якими переповнені аптеки. Далеко не всі є високоефективними. Медицина і бізнес мають спрацьовувати в одному напрямку, а не у протилежних. 
Віта Сакуляк має хорошу сім’ю, але вважає, що особисте життя не слід афішувати. На дозвілля у неї не вистачає часу, але мріє повернутися до захоплення своєї юності – катання на лижах. А ще – про подорожі, у першу чергу прагне побувати в казкових Карпатах. 
- Знайти шлях до серця дітей і батьків, будувати стосунки на довірі – це мій професійний девіз, - сказала наостанок Віта Володимирівна.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
2
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі