Учасник АТО, народний майстер України служить у 14-й ОМБр

Військових людей ми зазвичай сприймаємо як звитяжців, героїв, тих, хто покликаний нас захищати і боронити рідну землю. Але у кожного з цих людей є своє життя, обдарування, талант. Обравши в цей нелегкий для держави час добровільну службу в українському війську, вони знаходять час і на те, щоб їхній талант служив утвердженню дружби, патріотизму і любові до Вітчизни.
Віктор Каменєв народився 1970 року на Рівненщині в селянській родині. Батько – Іван Миколайович – за національністю білорус. Мама – Мирослава Федорівна – корінна рівненчанка. Навчаючись у школі, Віктор одночасно відвідував художню школу в місті Млинів, яке знаходилося за 25 кілометрів від рідного села. Проте порівняно велику відстань хлопчик долав із задоволенням, бо художнє мистецтво, особливо декоративно-прикладне, захоплювало його понад усе. Отримавши атестат про середню освіту, Віктор Каменєв проходив службу у повітряно-десантних (нині високомобільні) військах. Спочатку солдатська доля завела його в литовське місто Гайджунай, а затим – у російську Рязань. Після демобілізації юнак поїхав до Івано-Франківська, де вступив на художньо-графічний факультет університету імені Василя Стефаника. Цей заклад Віктор закінчив у 1995 році й отримав направлення в місто Шумськ Тернопільської області, де став працювати вчителем образотворчого мистецтва, креслення та художньої праці. Саме тут розквітнув його талант, яким він охоче ділився зі своїми вихованцями. За словами Віктора Івановича, він навчав дітей культури, цінувати красу, любити і розвивати рідну мову. А основою його творчості стало лозоплетіння. У руках майстра народжувалися меблі, посуд, рамки для дзеркал. Також він створював власні картини, а потім став працювати над виготовленням пам’ятників для увіковічнення тих людей, які пішли з життя. З часом заслужив звання народного майстра України, мав ряд персональних виставок.
У школі, де працював, Віктор Каменєв познайомився з майбутньою дружиною Вікторією Сергіївною, вчителем трудового навчання. Талант батьків успадкувала донечка Валентина, яка нині працює художником у Львові.
У 2014 році Віктор Каменєв добровольцем пішов до українського війська. Початком його служби на сході було місто Щастя, а далі довелося воювати у всіх гарячих точках Донеччини. Нині Віктор Іванович служить за контрактом у Володимирі-Волинському в 14-й ОМБр.
-Далеко не все так добре у нашому війську, як це здається і як нам хочуть довести, - щиро каже Віктор Каменєв. – Ось чому хочеться, щоб наш український солдат мав гідне життя, якого він вартий і яке заслужив. Без мистецтва, народної творчості, без духовної і моральної культури цього досягти важко. Ось чому я особисто готовий докласти всіх зусиль, щоб мій талант служив розвитку високої культури всіх громадян України. Ми маємо увійти в європейську спільноту самобутнім красивим народом, який зберіг свою народну культурну спадщину і досяг високої культури. Саме в цьому і полягає справжній патріотизм.
Завітавши до редакції «Міста вечірнього», Віктор Каменєв приніс свій чудовий витвір – прапор України. На жовто-блакитному тлі величний тризуб – герб нашої держави. Поряд – кетяги калини, народного символу України. Цей прапор під керівництвом народного майстра виготовляли учні Шумської школи. Стяг був разом з Віктором Івановичем під час проходження служби в АТО. Цей прапор і нині з ним на волинській землі. Чудове зображення українського прапора – підтвердження не лише блискучого таланту народного майстра, а і його глибокого патріотизму.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі