У восьмикласниці Софії Тарасюк – два альбоми відзнак і грамот

етяна Корнійчук, м.Володимир-Волинський
Перше, на що ви неодмінно звернете увагу, коли зустрінетеся із Софією Тарасюк, це дуже розумний погляд. Такою вона постає і на дитячих фото. Софія дуже любить вчитися, її коло інтересів надзвичайно широке. При тому, що дівчина – відмінниця у навчанні, вона ще знаходить час і для творчості. Кожен шкільний предмет намагається осягнути глибше, ніж ту чи іншу тему у підручнику. А ще знаходить час на музику, малювання, читання та написання власних творів.
-Я дуже люблю українську мову, мені цікаво писати твори, багато читаю. Історія захопила мене ще до того, як я почала її вивчати в школі. Мій тато, вчитель історії, каже, що знання минулого допоможе уникнути помилок у майбутньому, і я повністю з ним згідна. Щороку я беру участь у конкурсі ім.Яцика і з третього по сьомий клас займаю призові місця. Вважаю це своїм значним досягненням, - розповідає школярка.
З 1 січня цього року Софія Тарасюк за численні досягнення у навчанні стала стипендіаткою міської ради.
Коли маленькій Софійці настала пора іти у перший клас, вона вже вдома із мамою, татом та бабусею освоїла усю навчальну програму. Та у школі від того, що на уроках розповідали здебільшого вже відоме, вона не нудьгувала, а використовувала кожну вільну хвилину, щоб розширити свої знання. У першому класі Софія почала ходити на гімнастику, і у неї добре виходило. У другому класі бабуся подарувала дівчинці фортепіано. Софія захопилася музикою, і її записали у музичну школу. Відтоді вона грає на фортепіано, бере участь у музичних конкурсах. Гімнастику ж довелося покинути через брак часу.
-Я – європейка, - каже про себе Софія. – Я вважаю себе європейкою, бо живу в країні, де більшість людей бажає іти вперед і жити за законами демократичного суспільства. Європейці – освічені люди, які весь час чогось навчаються, от і я намагаюся вчитися на відмінно, а у вільний час читаю книги та знайомлюся з європейською культурою. Я – європейка, намагаюся зробити свою країну кращою, правовою, починаючи з власної сім’ї, друзів, однокласників. Переймаю позитивний досвід і навчаюся у них, а вони – у мене.
-Я – європейка, бо молю Бога берегти Україну і її народ. Переживаю за кожного солдата, який своїм тілом і душею готовий захищати краще майбутнє дітей України, я оплакую кожного вбитого в зоні АТО, як рідного брата. Люди гинули і гинуть за європейську державу, за щасливе майбутнє. Якщо ми патріоти і хочемо зробити нашу країну процвітаючою, якщо ми хочемо будувати країну Верховенства Права, якщо ми законослухняні і якщо хочемо змін і рухаємося вперед, то нас усіх можна назвати європейцями!
Софія дуже любить читати: «Я більше люблю читати, ніж дивитися фільми – це залишає мені простір для фантазії, адже можу уявити персонажів», - розповідає дівчинка.
-Мене надихає саме життя. Коли я сумую, то мої малюнки у тьмяних барвах, хочеться малювати краплини дощу, ноти лягають на сумну мелодію, а коли на душі радісно, то я малюю яскраво, граю щось жваве, а пишу – кумедне.
Ще одним захопленням Софії стало малювання. Дівчина не відвідувала художньої школи, але розповідає, що їй дуже пощастило із вчителем образотворчого мистецтва. Талановитий художник і вчитель Тетяна Салуха побачила у Софійці творчий вогник. Дівчина записалася у гурток малювання. Перша ж робота на полотні вразила і вчителя, і батьків дівчини.
Софія талановита у різних сферах навчання, натура творча, більше гуманітарного спрямування, але любить вона й математику. «Математика мені потрібна, вона розвиває логіку. Щоб краще зрозуміти мову, треба мати знання з математики», - зазначає Софія.
Із майбутньою професією Софія ще не визначилася, але дуже приваблює її професія сценариста. Також учителі відзначають у дівчини ще й лідерські якості. Вона вміє організувати своїх ровесників, зацікавити їх до спільної справи.
А найкращим краєвидом вважає річку, біля якої минає її дитинство. Саме ця тиха місцина є одним із важливих джерел її натхнення.
Текст есе «Я – європейка», написаного Софією Тарасюк, можна прочитати на нашому сайті: mistovechirne.in.ua

Розділ новин: 

Коментарі