У Володимирівці завдячують ПП «Володимирівка»

На схід від Володимира-Волинського, майже у передмісті, лежить мальовниче село Володимирівка. Від траси Володимир-Волинський –Луцьк веде до села асфальтована дорога. Зовсім поруч шумить ліс – візитна карточка села. Історія села розпочинається з 1235 року. Саме тоді згідно літопису село було засноване. Вважається, що тут був хутір , який волинський князь подарував своєму онуку Володимиру. В лісах навкруг хутора водилися вовки, лиси, вепри, навіть в ті далекі часи зустрічалися ведмеді. Хутір швидко розростався і скоро перетворився на досить велике село, оскільки приваблива місцевість з чорноземними грунтами притягувала поселян. З тих пір працьовитість у генах кожного корінного жителя Володимирівки.
Історія змінювалася, і в 60-х – 70х- роках минулого століття внаслідок пагубної для українського села політики КПРС з Володимирівки почався відтік населення, особливо молоді. Нині в селі проживає 267 осіб. Нараховується 92 двора. Село газифіковане. Постійно діє транспортне сполучення, хоч селяни кажуть, що рейсів маршрутки могло б бути більше.
Деякий час проблемою села були захаращені покинуті забудови та сільські дороги, які в час затяжної негоди перетворювалися на мутні ріки. Щодо закинутих територій, то це питання зрушило з місця. Оселі у Володимирівці дивують охайністю, сучасним дизайном. Дбають мешканці і про загальний вигляд свого рідного села. А ось вирішити питання щодо сільських доріг так і залишається проблемним і вирішується частково. В 2015 році Володимирівка стала членом Зимнівської ОТГ, але, як розповідають селяни, особливих змін поки що вони не відчули. Найбільше послуг селянам надає приватне підприємство «Володимирівка», яке грейдерує дороги, утримує водонапірну башту, підрізає дерева. Село Володимирівка стало своєрідним епіцентром розвитку футболу в Зимнівській ОТГ. Тут діє тренувальний центр підготовки юних футболістів, і спортивна команда Володимирівки добрими успіхами зарекомендувала себе серед команд району та області. Завдяки КП «Володимирівка» в селі зроблене штучне спортивне поле.
У селі діє клуб, де залюбки готують святкові виступи учасники художньої самодіяльності. Переважно це учнівська молодь. Мешканці села мають різнимі захопленнями: вишивання, в’язанням, вироби з бісеру, з кольорового паперу тощо. Представники старшого покоління передають молоді свій життєвий досвід, а також унікальні скарби волинського фольклору: старовинні пісні, легенди і казки.
Антоніна Булавіна, с. Володимирівка Володимир-Волинський р-н

Розділ новин: 

Коментарі