У Володимирі-Волинському «зебри» освічуються по-новому

Двісті тисяч гривень виділили депутати Володимир-Волинської міської ради на облаштування пішохідних переходів у рамках програми «Безпечне місто». У пріоритетах – ті «зебри», які знаходяться поблизу шкіл та на проблемних ділянках міських доріг.
З ініціативи голови фракції політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП» Володимир-Волинської міської ради Сергія Радкевича для детального вивчення питання було створено робочу групу, до складу якої увійшли не лише місцеві депутати, а й профільні спеціалісти. Серед її членів і укропівець Валерій Олексюк – за фахом електрик, спеціаліст з електрообладнання автомобілів. Упродовж лютого-березня група вивчала досвід Львова та Луцька із встановлення спеціального освітлення на пішохідних переходах.
«Людина, наближаючись до зебри, бачить світло автомобільних фар здалеку і помилково вважає, що водій бачить її так само добре, – каже Сергій Радкевич. – Дуже важливо освітлювати самі пішохідні переходи, адже це дозволяє підвищити рівень видимості. Водії краще розрізняють пішоходів, коли ті з’являються у якості світлих об’єктів на темному фоні (тобто при позитивному контрасті). Цього можна досягти, якщо вуличний світильник розташувати між водієм і пішоходом, причому так, щоб його світло падало у напрямі руху автомобіля і не сліпило водія».
Сергій Леонідович каже, що у Володимирі-Волинському комунальне підприємство «Полігон» на деяких переходах встановило так звані проблискові знаки. Однак, на думку депутата, це вирішує проблему лише частково.
«Водій звертає увагу на сам знак, а не на наявність пішоходів на дорозі, – пояснює укропівець. – Таке освітлення більше підходить для вулиць, а не для пішохідних переходів. Для того щоб уникнути засліплення водіїв, які рухаються у зустрічному напрямі, яскравість світильників у їхній бік слід обмежити. Для цього використовують такі, де світло відрізняється по колірній температурі від інших джерел світла, виділяючи ділянку чітко в межах «зебри». Такими світильниками є світлодіодні. На прохання голови фракції «УКРОП» у Володимир-Волинській міськраді тернопільські фахівці безкоштовно надали йому світлодіодний світильник. Валерій Олексюк відрегулював у приладі діапазон освітлення. Цей світильник депутати від «УКРОПу» запропонували встановити на пішохідному переході поблизу другої міської школи. Також перед «зеброю» розмістили попереджувальний знак. Досі тут часто траплялися наїзди на пішоходів та велосипедистів, адже перехід був погано освітлений та облаштований.
На думку укропівців, у перспективі таке світлодіодне освітлення слід облаштувати на кожному пішохідному переході.
Ольга Максим’як, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі