У Володимирі-Волинському вшанували Героїв Небесної Сотні

20 листопада 2015 року, напередодні Дня гідності та свободи, у Володимирі-Волинському відбулося вшанування Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні.
Активісти пронесли портрети Героїв Небесної Сотні від собору Різдва Христового до пам’ятної Дошки загиблих у російсько-українській війні та до пам’ятної Дошки Героям Небесної Сотні. Біля них священики Київського Патріархату відслужили панахиди.
Пишних промов від влади міста і району в цей день не було. Та й сам міський голова Петро Саганюк до пам’ятної Дошки Героям Небесної Сотні не прийшов, хоча був на вшануванні загиблих у російсько-українській війні. Лише секретар міської ради Олег Свідерський кількома реченнями згадав Героїв та запросив усіх в КМЦ на концерт…
Не втрималася і взяла слово голова Володимир-Волинської районної організації ВО «Свобода» Ганна Фурман. Вона зазначила, що нині в Україні неправда стала вище над правдою, але два роки тому люди вийшли на Майдан саме проти брехні. «У страшні часи на Майдані в Києві я бачила чорні хмари беркутівців, я бачила тітушок, але були вони не лише там, а й у Володимирі-Волинському. Бачила вбитих українців, чиї портрети ми тримаємо в руках, спустошені, залиті кров’ю вулиці столиці. Я бачила палаючий Майдан і частину байдужого Києва, який вдавав, що не бачить того, що діється на Майдані. Сьогодні не можна мовчати, закриватися в собі, треба говорити правду і боротися за Україну. Зараз у Києві на кожній акції протесту ще більше силовиків. На кого вони перетворяться? На тих самих убивць, які розстрілювали Майдан? Мовчати не можна, потрібно боротися за свою країну, за правду і пам’ятати, що воїни Небесної Сотні нахиляють небо і моляться за нас, щоб ми були вільними людьми на своїй, Богом даній землі», - наголосила Ганна Фурман.
Потрібно зазначити, що цьогоріч влада міста знову не потурбувалася про те, щоб перекрити на кілька хвилин рух автотранспорту. Перекрили лише одну сторону дороги, тож слова молитви та церковні піснеспіви ледь було чути за гуркотом автомобілів, що проїздили повз скорботний захід.
Можна багато говорити про нашу місцеву владу, але слова Ліни Костенко найкраще характеризують її: «Нашим би діячам повчитися, чий мозок залубнів у формаліні радянської ідеології. Вони не здатні вшанувати всіх полеглих. Вони вибірково – хто правильно поліг, хто неправильно. Хто за ту Україну, а хто не за ту».
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі