У Володимирі-Волинському вшанували Героїв Небесної сотні

Тужлива «Пливе кача» – пісня-реквієм за тими, кому жорстока рука злочинного режиму вкоротила віку, скликала у п’ятницю, 20 лютого, сотні володимир-волинців на центральну площу міста, аби вшанувати Героїв Небесної сотні.
Хресною ходою від собору Різдва Христового і до центрального майдану міста студенти місцевих навчальних закладів пронесли портрети усіх загиблих Героїв Небесної сотні. Вшановували їх перед меморіальною дошкою, на якій увіковічені в портретах загиблі в АТО володимир-волинці та жителі району. До портретів додали ще чотири з іменами воїнів Сергія Свища, Дмитра Головіна, Михайла Ілляшука, Миколи Ларіна, які загинули, обороняючи Україну від підступного ворога. Як тільки портрети воїнів з’явилися на дошці, заголосили їхні рідні. До портретів понесли квіти та лампадки, а рідні воїнів падали на коліна перед ними і проливали гіркі сльози. Стримати сліз не могли ні жінки, ні чоловіки…
Після того, як священики відслужили поминальну панахиду за загиблими воїнами АТО та Героями Небесної сотні, відбувся мітинг, на якому виступили політики та учасники Революції гідності. Вів захід учасник війни в Афганістані Олександр Куцик. Депутат міської ради Сергій Коба назвав поіменно жителів міста і району, яких у криваві дні лютого жорстоко побили на Майдані беркутівці, а зараз вони добровольцями пішли у військо та борються з російськими терористичними військами. Емоційним був виступ депутата міської ради Надії Цикалюк, яка зазначила, що саме завдяки Героям Небесної сотні українці проголосили себе нацією на увесь світ: «Народ хотів жити у вільній, чесній європейській державі, і я вірю в наш народ, бо і Революція гідності, і війна на сході показують, що українці – сильний народ. Я вірю в те, що ми змінимо систему, бо не обличчя у владі треба міняти, а ламати систему, викорінювати корупцію, боротися й не бути байдужими». Учасник Революції гідності Ігор Себій провів історичну паралель між подіями на Майдані і періодом національно-визвольних змагань 1917-1920 років, зауваживши, що якби під Крутами боронити Україну вийшло 30 тисяч людей, то історія змінилася б: «Небесна сотня – це прості, звичайні люди, яким не було байдуже, в якій державі жити. Вони цінували своє життя, але віддали його за своїх друзів та побратимів. Рік після Майдану, але три генеральних прокурори не назвали імена тих, хто розстрілював у центрі Європи мирних людей. Ті, хто прийшов до влади завдяки тим Героям, що поклали своє життя, зараз імітують розслідування і, напевно, не мають політичної волі, щоб оголосити імена тих злочинців, які ще й досі перебувають у Верховній Раді». Резюмуючи події Революції гідності у Володимирі-Волинському, Ігор Себій пригадав транспарант на підтримку Януковича, який на своєму офісі вивісив місцевий бізнесмен Сергій Ковальчук. На думку пана Ігоря, за це бізнесмена потрібно було притягнути до відповідальності, а не дозволяти працювати його бізнесовим схемам і надалі.
Заступник голови Володимир-Волинської районної ради Павло Карпюк наголосив, що не тільки Герої Небесної сотні, але й воїни, які загинули в АТО, віддали заради боротьби за Україну своє життя. «Ми не маємо права підвести їх. Дуже багато попереду роботи, ми не повинні стояти осторонь. Кожен з нас має контролювати владу для того, аби вона працювала на користь української держави. Буквально вчора наші священики повернулися з-під Дебальцевого. І це приклад, як повинен діяти кожен з нас: хтось там, захищаючи Україну, хтось тут, вирощуючи хліб. Але всі ми маємо докластися до загальної перемоги», - зазначив Павло Карпюк і закликав пригадати кожного героя, який вже не поруч з нами, а споглядає за нами духовно з небес. Зворушливу пісню під назвою «Молитва за Україну» під акомпанемент гітари виконав Олександр Стемковський.
Із площі учасники мітингу пройшли до меморіальної стели Героям Небесної сотні на однойменній вулиці, де священики відслужили ще одну панахиду. До присутніх із закликом не продаватися та не боятися казати правду звернулася учасниця Майдану Ольга Нечитайло. «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять наших загиблих героїв молитвами, теплими словами, несучи квіти і лампадки… Та не так ми повинні вшановувати їхню пам’ять. Коли хтось дає чи бере хабар, перед ним мають стояти обличчя Сергія чи Володі. Боячись нашої влади, коли тобі кажуть одне, але ти розумієш, що це неправильно, ти перед собою маєш бачити обличчя Сергія Байдовського. Мені соромно бачити серед тих, які за гроші стояли на антимайдані, своїх знайомих та однокласників. Вони робили це, бо боялися звільнення з роботи. Не повинні ми більше боятися. Ми маємо пам’ятати, за що боролися хлопці і за що померли. Я хочу, щоб кожен задав собі таке питання: «Вони віддали своє життя. А що зробив я?» - наголосила Ольга.
Місцева поетеса Інна Совальська зазначила, що у Володимирі-Волинському результатами Революції гідності користуються не ті, хто її робив, а навпаки, ті, хто не сприяв поваленню режиму Януковича. Вони ще й отримують державні нагороди. Ставлення місцевої влади до вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні яскраво продемонстрував той факт, що не була дана вказівка перекрити рух на вулиці Устилузькій. Учасники жалобної ходи до меморіальної стели Героям Небесної сотні змушені були зайняти частину проїжджої дороги, а повз них постійно їздили автомобілі. І якби хтось з водіїв не справився з керуванням, наслідки могли б бути трагічними. Та й за гулом автомобілів імена Героїв Небесної сотні, а їх студенти під кінець мітингу називали поіменно, ледь можна було розчути.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі