У Володимирі відзначали 75-ту річницю заснування УПА і День захисника України

14 жовтня День створення Української повстанської армії, 75-ту річницю з часу заснування УПА та свято захисника України відзначили у Володимирі-Волинському.
Вранці перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, секретар міської ради, заступник міського голови Олег Свідерський, голова ГО «Спілка ветеранів та учасників АТО» Юрій Степанюк разом з родичами загиблих в АТО побували на Федорівському кладовищі, де поклали квіти до могил полеглих за незалежність та територіальну цілісність України. Вони вклонилися могилам наших захисників, запалили поминальні лампадки, пом’янули загиблих в АТО жителів міста.
Вшанування героїв визвольної боротьби українського народу відбулося у місті біля пам’ятника на розі вулиць Ковельської та Генерала Шухевича, де зібралися місцеві жителі, представники міської та районної влади, духовенство, учнівська та студентська молодь, громадські активісти. У ході заходу присутні молитвою пом’янули полеглих за волю країни, до пам’ятника Героям ОУН-УПА поклали квіти, вихованці ЦПО представили літературно-музичну композицію «Україна в моїх руках», виступив голова міськрайонного «Братства ОУН-УПА ім.Клима Савура» Петро Мартинюк. На завершення урочистостей прозвучав Державний Гімн України.
У центрі міста під час святкових заходів з нагоди Дня захисника України перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, секретар міської ради, заступник міського голови Олег Свідерський побажали причетним до благородної справи – захисту рідної землі – міцного здоров’я, належної підтримки від держави, добра та миру в рідній Україні. З нагоди свята вони вручили відзнаки міської влади та грошові премії представникам військових частин, що дислокуються у місті, службовцям поліції та рятувальної служби, ветеранам війни. У патріотичній концертній програмі виступили ансамбль «Розмай», гурт «Володимирські козаки», духовий оркестр дитячої музичної школи, хор ветеранів війни та праці «Мужність», хор працівників культури району «Любисток». Навички стройової підготовки показали глядачам учні школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки».
Цього дня відбулося чимало інших подій, спрямованих на вшанування захисників України й виховання дітей та молоді на доброму прикладі патріотів і героїв своєї країни. Завдяки військовим 14-ї бригади та 39-го зенітно-ракетного полку усі охочі на площі Героїв змогли оглянути військову техніку та виставку зброї. Інструктори з територіальної оборони Волинського обласного військового комісаріату провели показові виступи з інженерно-саперної підготовки, тактичної медицини, користування бойовим ножем, стрілецькою та метальною зброєю. На окремих виставках були розміщені патріотичні малюнки вихованців дитячої художньої школи, документи з міського архіву та експонати з фондів музею. Учні центру позашкільної освіти проводили майтер-клас з виготовлення сувенірної продукції для військових. До них долучались інші учасники заходів та просто перехожі. Студенти педагогічного коледжу ім.А.Ю.Кримського разом з викладачами Тамарою Карпук і Валентиною Залуніною, а також мамою загиблого в АТО жителя міста Діаною Шевчук сплели маскувальну сітку, яку передали для потреб 39-го ЗРП. При вході до культурно-мистецького центру гостей свята зустрічали манекени, вбрані у форму захисників України, починаючи від козаків і до сучасних воїнів. Хлопчаки із задоволенням оглядали бойові машини, фотографувалися зі зброєю, багатьох глядачів зацікавили саперні премудрості, які виявились доволі нелегкими та такими, що потребують точності, відповідальності, чіткого розрахунку. А ще усі без винятку змогли скуштувати смачної солдатської каші та гарячого чаю, якими військові щедро пригощали жителів міста.
Свято вийшло щирим, сповненим патріотизму та захоплення нашими героями.
Анна Коваль, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі