У Володимирі відкривається філія медичного коледжу «Монада»

Навчальний заклад, який успішно функціонує в галузі освіти 26 років, готує фельдшерів, фармацевтів, зубних техніків та зубних гігієністів.
Медичний коледж «Монада» (від грец. — одиниця, неподільне) заснований у Львові в 1992 році. Це приватний навчальний заклад, ліцензований та акредитований Державною акредитаційною комісією Кабміну України з правом видачі державних дипломів молодшого спеціаліста.
До складу медичного коледжу «Монада» входить шість філій: Первомайська, Ужгородська, Хустська, Дрогобицька, Чернівецька та Луцька. Цього року від Луцької філії відкривається база медичного коледжу у Володимирі-Волинському. Заступником директора закладу призначена Тетяна Пилипюк, яку ми і попросили розповісти про все, що може зацікавити абітурієнтів та їхніх батьків напередодні початку вступної кампанії.
-Тетяно Прокопівно, як Ви сприйняли звістку про відкриття у Володимирі нового навчального закладу?
-У країні розпочалася медична реформа, і сьогодні як ніколи потрібні молоді фахівці, спеціалісти первинної ланки медицини. Тож такий навчальний заклад буде дуже затребуваним. Одразу хочу зауважити, що це не продовження діяльності медколеджу, який функціонував у Володимирі раніше і був закритий. Коледж «Монада» працює в Україні вже 26 років, має чудову репутацію і зарекомендував себе як надійний навчальний заклад, що дає якісну освіту і дипломи державного зразка. Тож вважаю, що для нашого міста це подія.
-Коли очікувати відкриття коледжу, хто його очолить?
-Коледж уже працює. Зараз ведеться велика організаційна робота, підготовка до набору студентів і до початку навчального процесу, запланованого на 1-ше вересня. На цьому складному етапі мені надає всебічну допомогу мій син Богдан, в тому числі юридичну, адже він адвокат. Оскільки наш навчальний заклад працює від Луцької філії медколеджу, очолює його за сумісництвом чинний директор цього закладу Іван Гайдучок. Я вдячна Богові, що працюю з цією людиною. Вже з першого знайомства Іван Григорович підкорює своєю відкритістю, щирістю, добротою, кришталевою чесністю. Крім цього, він чудовий фахівець, доктор медичних наук, професор, керівник, який користується заслуженим авторитетом серед колег і великою повагою знайомих.
-За якими спеціальностями проводить прийом абітурієнтів Володимир-Волинська філія, який термін навчання?
-У коледжі працюватимуть відділення «Стоматологія», «Стоматологія ортопедична», «Лікувальна справа» та «Фармація». «Стоматологія ортопедична» готуватиме зубних техніків (на базі 11 класів термін навчання – два роки; на базі 9 класів – три роки). Спеціалізацію зубних гігієністів можна здобути на відділенні «Стоматологія» (навчання триває три і чотири роки відповідно). Відділення «Лікувальна справа» готує фельдшерів (на базі 11 класів – три роки навчання, на базі 9 класів – 4 роки). І щоб вивчитися на фармацевта (відділення «Фармація»), на базі 11 класів потрібно два роки, на базі 9 класів – три роки навчання. Крім того, на відділенні «Фармація» є заочна форма навчання, на яку приймаються абітурієнти тільки на базі 11 класів. Для них передбачено два з половиною роки навчання. Випускники, які навчаються на базі дев’яти класів, по закінченні коледжу отримують, крім диплома молодшого спеціаліста, атестат про здобуття середньої освіти.
-Розкажіть, будь ласка, про умови зарахування й форму навчання.
-Оскільки коледж «Монада» приватної форми власності, навчання платне. Для вступників з базовою середньою освітою (після 9-ти класів) передбачені вступні іспити у формі тестування з української мови і хімії (на відділення «Фармація»), з української мови та біології (на відділення «Лікувальна справа» та «Стоматологія»), з української мови на відділення «Стоматологія ортопедична». Вступники на базі 9-ти класів здобувають одночасно з обраною спеціальністю повну загальну середню освіту. Конкурсний відбір після 11-ти класів для всіх спеціальностей проводиться за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти.
-У чому переваги навчання в коледжі «Монада»?
-Наш коледж готує зубних техніків з поглибленим вивченням сучасних технологій і матеріалів. Фармацевти, крім базової спеціальної освіти, вивчають технологію виготовлення фітофармацевтичних і лікувально-косметичних засобів. Фельдшери додатково опановують лікувальний масаж, косметологію. Всі ці знання значно розширюють сферу використання спеціалістів. Тим більше, навчання у коледжі проводиться за авторськими програмами, які відповідають найсучаснішим вимогам в медицині. До викладацької діяльності залучаються досвідчені фахівці: педагоги вищої категорії з навчальних закладів Володимира, професори з Луцька та лікарі-спеціалісти Володимир-Волинського ТМО. Великою перевагою є й те, що випускники коледжу зараховуються за результатами співбесіди одразу на другий курс Львівського медінституту.
-Які документи потрібно підготувати для вступу?
-Необхідні чотири кольорові фото 3х4см, паспорт або свідоцтво про народження (оригінал і копія), ксерокопія ідентифікаційного номера, медична довідка (форма 086/о), приписне свідоцтво для юнаків, документ про освіту (оригінал), папка на зав’язках, 2 конверти з марками, зошит та сертифікат ЗНО (для вступників після 11 класу). Запрошуємо на навчання.
Прийом документів розпочинається з 1 липня за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 140 (приміщення коледжу). Довідки за телефонами в Луцьку: 78-77-50, 78-25-52, 78-96-61.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі