У Володимирі театр уперше в історії показав лялькову виставу

У Володимирі театр уперше в історії показав лялькову виставу
У Володимирі театр уперше в історії показав лялькову виставу

У день святого Миколая, коли усі чекають чудес, найменші жителі та гості Володимир-Волинської громади мали змогу поринути у казку. Ця казка була незвичайною для нашого міста. Народний аматорський театр «Відродження» імені Богдана Берези підготував лялькову виставу «У гості йде святий Миколай». Особливою ця подія була й у тому, що лялькової вистави у нас ніхто ще не готував. Творчий задум втілила у життя режисер театру Олена Шарко, яка й написала сценарій цієї казки. 
Як зазначає пані Олена, підготовка була непростою, адже важко бути першопрохідцями. Але це вдалося завдяки злагодженій роботі усіх, хто був задіяний. Зокрема Олена Касьянівна розповіла, що коли у неї з’явився задум показати жителям Володимира лялькову виставу, то на той момент нічого не було: ні ляльок, ні реквізиту. Але все вдалося реалізувати спільними зусиллями.
Керівник Культурно-мистецького центру Наталія Бутенко і культорганізатор Тетяна Гущук знайшли людину, яка погодилася виготовити наручні ляльки для акторів. Це знана у нашому місті майстриня, яка неодноразово брала участь у культурних подіях та організовувала різноманітні майстер-класи для володимирчан, Марія Дрозд. Також у підготовці лялькової вистави брали участь 17 акторів театру «Відродження», які декілька місяців поспіль проводили репетиції.
А щоб казка вийшла досконалою, голоси акторів були записані у студії звукозапису Центру позашкільної освіти. Цей процес у підготовці організував і виконав звукорежисер Микола Смаль, який також підготував музичний супровід вистави.
Оформленням сцени, як зазначає Олена Шарко, займалися усі учасники театру «Відродження», але особливу увагу виготовленню реквізиту і декорацій приділив Сергій Дзівичкевич, завгосп Центру надання культурних послуг.
Через таку ретельну підготовку і вдалася на славу вистава. Діти були у захваті від побаченого дійства і радо підходили до сцени, щоб ближче познайомитися з героями казки: лісовими звірятками, феями, гномиками і зі святим Миколаєм, який їх пригощав смачними подарунками. Та особливий подарунок від святого Миколая отримав 12-річний Тарас Куляк із села Підгайці Зимнівської громади. І не просто так, а за добру справу, яку він зробив напередодні свята. 
Тарас, повертаючись додому із села Хобултова, де він навчається у школі, по дорозі знайшов маленьких цуценят, яких хтось викинув посеред шляху. Декілька днів хлопець годував їх та намагався зв’язатися із волонтерами з маминого телефону, бо власного не мав. Через це навіть довелося пропустити школу, щоб врятувати життя чотирилапим малюкам. Тепер же, після допомоги місцевих активістів Олега Яворського, Наталії Волошиної та Інни Хомицької, песики у безпеці й шукають нових господарів і домівку.
Як зазначає Олена Шарко, лялькова вистава вдалася на славу, адже діти йшли додому задоволені та з неймовірними враженнями.
Загалом же дійство побачили декілька сотень жителів Володимира і гостей міста. А дивилися із захопленням цю виставу як діти, так і дорослі.
Олена Касьянівна пообіцяла, що це не остання лялькова вистава у Центрі культурних послуг, будуть ще. Анонсів потрібно чекати згодом.
Світлана Пасічник

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: