У Володимирі працює Служба пробації

30 березня у засіданні спостережної комісії, що діє при міськвиконкомі, взяли участь представники соціальних служб, співробітники поліції, спеціалісти ТМО, соціальні педагоги та психологи навчальних закладів, представники громадських, правозахисних та релігійних організацій.
Начальник Володимир-Волинського міськрайонного відділу з питань пробації Тетяна Скіць інформувала присутніх про впровадження служби пробації в Україні і у місті зокрема. Так Законом України «Про пробацію» передбачено, що кримінально-виконавча інспекція, яка забезпечувала виконання покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, реорганізована у Службу пробації. Така служба є у Швеції, Данії, Норвегії, Канаді, Грузії. В Україні ж Служба пробації фактично почала діяти із січня 2017 року. Завдання служби – захищати громадян, які оступилися в житті. Фахівці служби, серед яких не лише офіцери Служби пробації, а й психологи та соціальні працівники, працюватимуть з людьми, що скоїли злочини невеликої чи середньої тяжкості. Працівники служби паралельно з розслідуванням правоохоронними органами готуватимуть досудовий звіт, у якому зазначатиметься факт вчинення злочину, причини та обставини, за яких було скоєно правопорушення. Суддя бачитиме не лише склад та фабулу злочину, а й знатиме, яким є соціальний та фінансовий статус людини, що його скоїла. Такий звіт носитиме рекомендаційний характер, та суддя враховуватиме його при прийнятті рішення. Крім того, служба працюватиме із засудженими, які вже відбувають покарання. Незадовго до звільнення допомагатиме їм з адаптацією в житті, працевлаштуванням.
У Володимир-Волинському міськрайонному відділі Служби пробації працює вісім співробітників. Усі вони пройшли відповідні навчальні курси. На обліку служби наразі перебуває 141 особа, засуджена до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі