У Володимирі пожежні формування функціонують понад сто років

В Україні щорічно 29 січня відзначається День працівників пожежної безпеки.
За інформацією, наданою провідним спеціалістом Володимир-Волинського МРВ УДНС Олегом Іовенком, перші документальні дані про функціонування на території Володимира пожежних формувань стосуються 1910р. Саме ця дата створення міської пожежної команди вказана у «Монографії» 1939р. У ній наведено дані про існування загону ще з 1889р., проте писемних доказів немає. Станом на 1938р. на території Володимирського повіту функціонувало 32 добровільні пожежні команди та навіть 8 жіночих пожежно-самаритянських об’єднань.
Після звільнення міста від фашистських окупантів у 1944р. розпочався процес відновлення. У місті почав функціонувати пожежний підрозділ. Поруч з приміщенням єврейської школи було пожежне депо (на цьому ж місці дислокується районний підрозділ МНС). Приміщення, де розташовувалася команда, було зведено орієнтовно 1935 року. Моторизація команди припадає на 1946 рік, а у 1948-му стару трофейну техніку замінили новою вітчизняною.
У подальшому матеріально-технічна база пожежної команди суттєво зміцнювалася. З 1961р. започатковано чотиризмінне несення служби. У 1963р. при пожежній команді створено газодимозахисну службу. Активізувалася у цей період і профілактична діяльність. На території району інтенсивно створювалися юнацькі добровільні пожежні дружини (ЮДПД).
У 1965р. Володимир-Волинську міську пожежну охорону було реорганізовано у професійну пожежну частину ППЧ-6. Пожежне формування функціонувало і в Устилузі, воно згодом було реформовано у місцеву пожежну команду.
Вдалося встановити дані про керівників підрозділу з 50-х років. Начальниками у різний час були Микола Венгер, за ним – Коржан, потім Євгеній Опейда та Василь Срібняк. У 1973р. начальником ППЧ-6 було призначено Вікторія Воробйова, який очолював підрозділ упродовж 22 років.
1974 року на озброєння пожежних Володимира надійшла нова сучасна техніка.
Станом на 1990 рік у Володимир-Волинському районі налічувалося 16 підрозділів ПСО. У травні 1995р. Володимир-Волинську ППЧ-6 реорганізовано у СДПЧ-7 УДПО МВС України у Волинській області. Тоді ж на посаду начальника СДПЧ-7 було призначено Володимира Власюка, який очолював підрозділ до 2003р.
У 2003р. завдяки співпраці володимир-волинських вогнеборців з доброчинною місією з німецького міста Аннаберг-Бухгольц у підрозділ надійшла пожежна автодрабина IFAW50L з драбиною заввишки 30м, що сягає 9-го поверху. У 2009р. автопарк підрозділу поповнився автоцистерною АЦ-40(432921)63Б02 та автомобілем першої допомоги АПД-2.
У грудні 2003р. на посаду начальника СДПЧ-7 було призначено Олександра Цибульського. У 2006-2011 підрозділ очолював Микола Панасюк, а з травня 2011р. обов’язки начальника Володимир-Волинського райвідділу МНС виконує Віктор Воробйов.
Станом на 22 січня 2015р. особовий склад володимирських рятувальників налічує 39 осіб. Автопарк бойової техніки складає 6 одиниць. На території району функціонує ряд підрозділів місцевої пожежної охорони. Окрім команди у м.Устилуг, щодня на бойове чергування заступають працівники місцевих пожежних команд у селах Бубнів, Галинівка, Селець, Лудин.
Вітаємо усіх наших рятувальників із професійним святом. Ви – сильні духом, загартовані випробуваннями люди, які не лише за професійним обов’язком, але й за покликом серця готові прийти на допомогу. Залишайтеся такими завжди. Міцного вам здоров’я і усіляких гараздів у житті!
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі