У Володимирі обговорили першочергові зміни у закладах освіти

21 березня на черговому засіданні виконавчого комітету міськради обговорили питання проведення першочергових заходів щодо реалізації в місті освітньої реформи у 2018 році. Начальник управління освіти, молоді і спорту В’ячеслав Петрук зазначив, що нововведення стосуватимуться найперше початкової школи. Нові держстандарти початкової освіти орієнтуватимуться на формування компетентностей, передбачається навчання через гру, дослідження та проектну діяльність, набір до школи відповідно до територіальної прив’язаності, перехід до 12-річної освіти, а через чотири роки першачки набору 2018-2019 навчального року вступатимуть до гімназій на п’ятирічне навчання, після якого здобуватимуть ще три роки освіту у ліцеях або професійних закладах. Щодо цьогорічного набору до школи, то до 6 міських закладів надійшло 454 заяви від батьків, що на два десятки більше, ніж минулоріч. Діти будуть розподілені у 18 перших класів (на один більше, ніж торік). 6,4 відсотка заяв надійшло від мешканців сусідніх ОТГ, втім лише із Зарічанською ОТГ владнали питання повернення витрат міському бюджету на фінансування освіти сільських дітей. А ось міських дітей не прийматимуть до школи-інтернату. Батькам майбутніх першокласників пропонують отримувати освітні послуги у ЗОШ №5, там же для їхньої зручності діятиме «школа повного дня», на базі якої дітям забезпечать заняття у гуртках та секціях.
Для шкіл міста буде придбано додаткову комп’ютерну техніку, обладнання та меблі, однакові для усіх закладів. Відповідно до вимог «Нової української школи», перепідготовку і підвищення кваліфікації вчителів початкових класів та вчителів іноземних мов у 1-4 класах розпочато. Особлива увага приділяється розвитку інклюзивного навчання, забезпечення доступу до отримання необхідних знань дітей з особливими потребами.
Задекларована урядом реформа зарплат вчителів затягується, вже на цей час нестача коштів на забезпечення гарантованих державою виплат по місту становить 11,5 мільйона гривень. Численні звернення до всіх вищих інстанцій дають сподівання, що потрібну субвенцію з держбюджету таки виділять і дофінансують нестачу коштів, але обіцяють це зробити лише у другому півріччі року.
Міський голова Петро Саганюк дав декілька робочих доручень, заборонив приймати до гімназії більше одного класу першачків, адже заклад і так перевантажений. А ще зауважив, що надто багато школярів користуються послугами репетиторів, а ґрунтовні знання діти мали б отримувати безпосередньо у школі.
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі