У Володимирі на День Незалежності розквітли вишиванки

Уже вчетверте у Володимирі-Волинському відбулося свято «Володимир у вишиванці». 24 серпня, у День Незалежності України, мешканці міста одягнули вишиванки, які є народним символом України та улюбленим одягом справжніх патріотів. Це було не просто свято, а конкурс на кращу родинну, старовинну, дитячу та сучасну вишиванки, який організувала міська філія «Союзу Українок».
Переможцем у категорії «Старовинна вишиванка» стала Леся Мартиняк. Очевидно, вона вразила присутніх своїм оптимізмом і привернула увагу унікальною спідницею із тканини, якої уже ніде не знайдеш.
Коли оголосили конкурс на родинну вишиванку, то сцена ледь помістила бажаючих взяти у ньому участь. Загалом сімей було заявлено тринадцять. Тут були і сімейні пари, і цілі покоління, і батько з дітьми. Перше місце журі присудило родині Андрія Гнідова.
Конкурс сучасної вишиванки зібрав велику кількість учасників – заявок подали близько двох десятків. Журі було непросто вибрати найкращу. Відбір здійснювали за кількома критеріями: надавали перевагу лише виробам ручної роботи та звертали особливу увагу на колір і стиль вишиванки. У результаті перше місце отримала Зоряна Гузь.
Конкурс дитячої вишиванки виявився наймасовішим. Уся дітвора миттєво заповнила сцену. «Чи ризикнув би хтось у такому випадку бути в журі?» – запитала ведуча Наталія Авдєєнко. Таких сміливців не знайшлося, а тому всі діти стали переможцями, отримавши солодкі подарунки та пам’ятні сертифікати.
Наприкінці свята патріотизму виступила Віра Чайковська – організатор конкурсу і голова «Союзу Українок». Вона висловила захоплення цьогорічним показом вишиваних виробів і сподівається, що в наступні роки дійство переросте у справжній фестиваль національного духу.
Олексій Біянов, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі