У Володимир із концертом завітає Павло Дворський з синами

Ім’я Павла Дворського відоме не лише в Україні, а й далеко за її межами. Співак і композитор свою творчість щиро дарує шанувальникам уже 43 роки. За цей час він написав низку музичних композицій, що стали популярними шлягерами. Його «Смерекова хата» та «Стожари» лунають на кожному концерті, адже так полюбилися українцям.
Уже незабаром, 11 грудня, народний артист України Павло Дворський разом із синами В’ячеславом та Павлом виступатимуть у Володимирі-Волинському. Що ж вони підготували для своїх шанувальників, які пісні виконуватимуть, ми запитали артиста у телефонній розмові?
- Павле Ананійовичу, поділіться, який репертуар підготували для володимирчан?
- Знаєте, ви зателефонували у важливий для мене день. Саме сьогодні, у день народження мого творчого побратима Назарія Яремчука, ми згадуємо його у родинному колі. З Назарієм ми були близькими друзями, впродовж майже двадцяти років разом виходили на сцену у складі вокально-інструментального ансамблю «Смерічка», він хрестив мого сина В’ячеслава… 30 листопада ми завжди вітали його з уродинами. Дуже тужимо, що його так рано не стало. Та пам’ять про нього є вічною. Відповідаючи на запитання, зазначу, що у вашому прекрасному місті, ми, як завжди, співатимемо пісні, що близькі та знайомі кожному, виконуватимемо українські народні композиції, даруватимемо нові музичні твори. Під час концерту відбуватиметься й душевне спілкування з аудиторією. Я розповім про цікаві творчі зустрічі, враження від гастролей, досвід, друзів поетів та виконавців. Буде цікаво та атмосферно. Користуючись нагодою, запрошую усіх жителів вашого краю на концерт, де лунатиме щира українська пісня.
- Чи часто ви виступаєте разом із синами?
- Уже впродовж чотирьох років ми постійно співаємо разом. Це цікавіше, потужніше, емоційніше, адже у кожного свій тембр, діапазон і харизма. Виконуємо пісні як окремо, так і дуетом, і тріо. Це дуже гарно, коли у пісні сплітаються голоси усієї родини.
- Ви на сцені уже понад сорок років. Про вас як про талановитого музиканта та виконавця говорять мільйони. Аудиторія знає ваших синів та їхню творчість. А яка роль дружини у тому, що ви реалізувалися як артисти? Чи виступає вона на сцені разом із вами?
- Ми зі Світланою познайомилися на сцені. Обоє були учасниками ансамблю «Смерічка» і виступали разом впродовж п’яти років. Коли створили сім’ю, дружина стала ростити, виховувати та піклуватися про наших синів, була берегинею домашнього вогнища. На її плечі ліг тягар домашніх обов’язків, адже я часто бував на гастролях: в США, Канаді, Індії, Німеччині… (взагалі, за роки концертної діяльності Павло Дворський пропагував українську культуру, традиції та пісню у понад 30 країнах світу, - авт.). Коли повертався додому з концертів, ми намагалися якомога більше часу бути разом, завжди співали пісні. Як випадає можливість, то ми їздимо виступати усією сім’єю. Можливо, наступного разу у Володимирі-Волинському виступимо квартетом.
- Чи бували раніше у Володимирі-Волинському з концертами. З чим у Вас асоціюється наше місто?
- Так, у цьому прекрасному містечку я бував неодноразово. Разом із Назарієм Яремчуком та ансамблем «Смерічка» ми приїздили сюди виступати, бував з концертною програмою я сам, цього разу співатиму для вас зі своїми синами. Знаю, що тут живуть віруючі люди, патріоти своєї країни, ті, хто бореться за українське слово, пісню, віру. Відчуваю, що тут буде гарна родинна зустріч, приємне спілкування та тепла атмосфера. Взагалі, Волинь багата талановитими людьми. Це мала батьківщина для багатьох моїх творчих побратимів, чиєю дружбою я дорожу, з ким нас поєднує чимало спільних пісенних та музичних проєктів. Це Василь Зінкевич, тріо Мареничів, Віталій Іваницький.
- Ви чудово знаєте свою аудиторію, часто особисто знайомитеся з глядачами в залі і, напевно, навіть можете назвати наймолодшого та найстаршого відвідувача концерту?
- Можу. П’ятнадцять років тому на один із концертів на Буковині прийшло молоде подружжя з немовлям, якому було лише один тиждень. Дитятко солодко спало увесь концерт і дозволило батькам насолодитися звучанням української пісні. Після концерту сім’я підійшла до мене, подякувала за творчість і вони навіть припустили, що син, як виросте, то буде співаком. А якось кілька років тому на гастролях у Сполучених Штатах Америки у Флориді ми для української діаспори давали великий тригодинний концерт. На ньому був присутній наш земляк, який колись переїхав до США. Цьому чоловікові було 104 роки. Він концертну програму спостерігав, сидячи на спеціальному стільці, а дихати йому допомагав апарат з киснем. Тож, дуже приємно, що нашу аудиторію складають представники різних вікових категорій.
[caption id="attachment_46864" align="aligncenter" width="660"]
- У вашому репертуарі пісні лише українською мовою. Багато з них про нашу Батьківщину, про мальовничу красу рідного краю. Цікаво, а які теми піднімаєте у своїх нових піснях, про що вони?
- У нових піснях – все те, що болить. Їхня тематика незмінна – Україна, її доля. Ми піднімаємо теми українського суверенітету, співаємо про Героїв Майдану. Наш репертуар поповнюється патріотичними, ліричними, духовними творами. Нещодавно ми повернулися з Німеччини, де у одній з церков міста Дюссельдорф виконували саме духовні та ліричні пісні. Спеціально підбирали таку програму, з огляду на місце, де відбувся концерт.
- А яку музику ви слухаєте? Чия творчість вам до душі?
- Мені подобається творчість різних українських виконавців. З багатьма творчими побратимами ми спілкуємося поза концертами, часто зідзвонюємося, радимося з приводу якихось важливих питань. Це Іван Попович, Степан Гіга, Павло Зібров, ВІА «Кобза». Часто ми разом підтримуємо молодих виконавців, разом із ними виступаємо.
- Знаємо, що частину коштів від продажу квитків на ваш ювілейний концерт буде спрямовано на допомогу військовим. Напевно, ви й виступати їздили до наших військових у зону ООС/АТО, щоб підняти їх бойовий дух та порадувати звучанням гарної української пісні?
- Ви знаєте, я не люблю розповідати про це, адже ми стараємося не робити з такої діяльності якоїсь реклами. Дійсно, ми неодноразово їздили з концертною програмою до українських військових на Схід, бували в госпіталях у Києві, Рівному. Але це ніщо порівняно з тим, що роблять для України ці воїни. Вони боронять нашу країну, постійно ризикуючи життям. Ми віримо, що перемога не за горами. Ми молимося за наших військових щодня, просимо Господа зберегти їхні життя, щоб вони якнайшвидше повернулися до своїх сімей і щоб Батьківщина завжди пам’ятала про їхній подвиг.
Павло Дворський з синами запрошують мешканців Володимирщини на концерт, який відбудеться 11 грудня о 18.00 у районному будинку культури.

Розділ новин: 

Коментарі