У військовій частині відкрили меморіальну дошку Михайлу Ілляшуку

ч меморіальна дошка нагадуватиме про героя – уродженця с.Свійчів.
Вшанувати пам’ять Михайла приїхала не тільки його родина, для якої трагічна подія лютого досі відгукується дуже болісно, а й товариші по службі та знайомі. Люди зібралися за півгодини до урочистостей, згадували минуле, Михайла, тішилися Сашком – їхнім із дружиною Орисею сином. Жінка у чорній хустині – Ольга Петрівна, мама старшого сержанта Ілляшука. Вона розповідає, що ворожка напророкувала синові загибель на війні, однак він тоді скептично сприйняв ці слова…
Відкриття меморіальної дошки розпочалося о 12 годині. Туман висів у повітрі увесь ранок, але в полудень біля військової частини А-2099 було ясно, щоб світ побачив заплакані обличчя тих, хто знав Михайла за життя. Першим перед військовослужбовцями та гостями виступив заступник командира в/ч А-2099 Дмитро Дар’їн. Промові капітана додавала зворушливості фонова пісня “Піккардійської Терції” «Пливе кача». А розповідав Дмитро Володимирович про життя Михайла Ілляшука, досягнення героя і трагічну загибель. Двох людей врятував старший сержант Ілляшук перед тим, як піти з життя. І невеличка військова частина, розташована біля села Верба, пам’ятає і буде пам’ятати свого героя завжди.
«Чи знала свійчівська земля, що у 79-му році народила героя?» - сказала Наталія Василець, і її слова знайшли відгук у серцях тих, хто прийшов віддати шану героєві. «Тепер кожен, хто буде заходити у військову частину, бачитиме погляд Михайла», - продовжила голова РДА.
Теплі слова про старшого сержанта Ілляшука сказали його колеги: командир повітряного командування «Захід» Повітряних сил Збройних сил України генерал-майор В’ячеслав Шамко, командир військової частини А-2099 Євген Золочевський. Про пам’ять, зафіксовану і в серцях людей, і на граніті, зазначив також секретар міської ради Олег Свідерський. Спогадами про школяра Михайлика поділилася колишній директор Галинівської школи, де він навчався, Любов Миколаївна Гудим. «Ми виховали достойного громадянина України», - сказала вона. Учениця 9-го класу тієї ж школи Дарина Каліщук написала про Михайла Ілляшука вірш:
Скільки їх, красивих й молодих,
Вже полягло в боях отих запеклих.
Та не забудем, пам’ятаєм їх –
Живих, поранених, в боях полеглих.
Є серед них Михайло Ілляшук –
Раптова куля подих обірвала.
Це наш односельчанин. Батько. Син.
Та смерть про це у нього не питала.
Меморіальну дошку освятив протоієрей, священик собору Різдва Христового, військовий капелан Ігор Бігун. Насамкінець син Ілляшуків Олександр прочитав вірш, що не залишив байдужим нікого. Урочистості закінчилися покладанням квітів до меморіальної дошки, звідки на присутніх звертав свій погляд той, хто віддав за рідну землю життя, – старший сержант Михайло Ілляшук.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі