У Великодню ніч невідомі зруйнували пам’ятники на Ладомирському кладовищі

Провідна неділя для українців – це ще один шанс вшанувати пам’ять своїх предків. Кожен намагається впорядкувати могили рідних, саджають квіти, фарбують лавки та огорожі. Всі стараються навести лад на кладовищі, щоб у цей день була особлива атмосфера для приємних спогадів про рідних та близьких людей, яких уже немає поряд. Та дуже шкода, що не всі це розуміють.
Поки жителі Володимира святили паски та молилися Богу у храмах, злочинці руйнували надгробки на Ладомирському цвинтарі. Вранці на Великдень працівники кладовища побачили три знищені пам’ятники та відбитки кросівок на декількох плитах, які хтось намагався зруйнувати. За словами директора цвинтаря Ганни Кушнірук, це вже не перший такий випадок. Схожі події відбувалися майже щомісяця, починаючи з літа. Загалом за півроку вандали знищили 14 пам’ятників. Серед них і надгробок матері видатного володимирського хірурга Миколи Євчука. Більшість пам’ятників були новими або щойно відновленими.
«Дуже важко підібрати слово, щоб назвати цих осіб, бо людьми їх не вважаю, - каже Ганна Михайлівна. – Хто б міг подумати, що у велике свято людина піде не до храму, а буде на кладовищі робити людям таку шкоду?!»
За викликом Ганни Михайлівни працівники міліції прибули на місце злочину. Декілька ночей поспіль навіть чергували на кладовищі, але безрезультатно. Слідство триває.
На жаль, запобігти подальшим проявам вандалізму важко, адже цілодобова охорона на цвинтарі відсутня. Але, як каже директор кладовища, Господь усе бачить і ці варвари будуть покарані.

Розділ новин: 

Коментарі