У Сусвалі відзначили День села

Незважаючи на назву – чи Сусваль, чи Жовтневе, чи Світанкове – село святкувало свій день.
Свято розпочалося богослужінням у місцевому храмі Різдва Пресвятої Богородиці, де вже другий десяток років настоятелем отець Віталій (Мякота). До слова, він разом зі своєю матінкою Світланою згуртував навколо себе активну та творчу молодь.
Продовжуючи розповідь про святкування села, варто сказати, що програма дійства продумана оргкомітетом таким чином, щоб було цікаво людям різних вікових категорій. Ще дообідньої пори зібралися на спортивні змагання молодь та підлітки, щоб зустрітися у дружньому футбольному поєдинку. Дитяче містечко пропонувало найменшим жителям села ігри та розваги. Щасливі діти активно брали участь у конкурсах, які проводили Ліна Селещук та Галина Назарук, радо отримували подарунки.
Чи не найбільшу кількість людей зібрав імпровізований актовий зал місцевої школи, адже тут відбувалися головні події. На подвір’ї навчального закладу одразу кидаються в очі сучасні доріжки з добротної бруківки, квіти та ландшафтні краєвиди в українському стилі. Святкові декорації, створені організатором з позакласної роботи школи Юлією Білошицькою, додавали хорошого, теплого настрою присутнім. Сценарій урочистої частини написала вчитель біології Раїса Сьомка. Багато було запрошених гостей. Серед них помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч, представник від обласного осередку партії «УКРОП» Павло Пилипюк, від обласного представництва фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Назар Недбайло, від Володимир-Волинської птахофабрики Лариса Єгорова, священик, який десятки років проводив богослужіння у храмі, Володимир Гуз, оваднівські «Троїсті музики».
Хвилиною скорботного мовчання вшанували світлу пам’ять усіх односельців, які своєю працею прославляли край, а нині відійшли у вічність. Серед них і юний Петро Сусваль, який загинув у нинішній війні, захищаючи свою землю на сході України. Добрими словами та подарунками відзначили подружні пари, які зустріли свій золотий ювілей: Йосипа Прокоповича та Раїсу Прокопівну Артисюків, Володимира Федоровича та Євгенію Петрівну Ткачів; наймолодшу подружню пару, яка стала на рушничок щастя 17 вересня, – Ірину Дячук та Ігоря Куяву; багатодітних мам, які виховують п’ятеро дітей до 18 років: Катерину Кузьмук, Аліну Бондарук, Тетяну Капітулу; найстарших жителів села: Надію Степанівну Воєводу, 1923 року народження, та Павла Васильовича Ливинюка, 1930 року народження; наймолодшу жительку села Анну Прогонюк, яка прийшла у світ 23 липня цього року. Не оминули й тих, хто 8 жовтня святкував свій день народження. Це Марина Калиш та Людмила Федорук.
Місцеві майстри декоративно-прикладного мистецтва демонстрували свої вироби. Це вишивальник Сергій Сьомка та вишивальниці Тетяна Карякіна і Світлана Саганюк, лялькарка, учасниця та переможниця багатьох районних, обласних та всеукраїнських конкурсів Оксана Саганюк.
Здивували й концертною програмою. Цікаві вокальні та гумористичні номери показали учні школи. Особливо глядачам сподобався виступ баби Параски та баби Палажки у виконанні Вікторії Мякоти і Вікторії Нікітіної. Піснями про село радував новостворений вокальний колектив «Могилянські душечки». Мелодійний спів тріо у складі Світлани, Вікторії та Софії Мякот вразив до глибини душі. Подарувала приємні хвилини глядачам Анна Михалюк, яка виконувала сольні номери. Родзинкою свята став виступ співачки, поетеси і водночас дружини та матері трьох дітей уродженки села Жовтневе Ірини Рижкової.
Насолодившись духовним, усі із задоволенням смакували бутербродами та рибною юшкою, яку приготували члени оргкомітету.
А потім була дискотека, де відривалися всі: від п’ятирічних Уляни Цегловської та Сашка Фіщука до жінок бальзаківського віку.
Проведення свята ще раз доводить, що красивою робить людину праця, яка до душі. Але й спільний відпочинок багато означає для зближення громади.
Марія Нагурнік, с. Сусваль, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі