У «Союзі українок» вітали ювілярок

«Погляд у минуле і основні віхи діяльності наших союзянок» – «круглий стіл» під такою назвою відбувся у філії «Союзу українок». Голова місцевої філії Віра Чайковська-Тарликова та союзянки Галина Микита і Наталія Авдєєнко розповіли про важку долю української жінки у XXст. на прикладі володимирських союзянок Оксани Фурманюк, Марії Литовчук, Олени Ковальчук. «Мало хто знає про те, що у 1917р. був створений «Союз українок», а у Володимирі ця організація активно функціонувала з 1929р. під керівництвом Ніни Річинської. Ми ж на прикладі наших союзянок хочемо показати, що українки, попри найважчі обставини, не лише трудяться як берегині домашнього вогнища, а беруть активну участь у громадському житті, виховують молодь, борються за незалежність України», - сказала Віра Чайковська-Тарликова.
Союзянка Оксана Миколаївна Фурманюк належить до старшого покоління. Днями вона відсвяткувала 90-літній ювілей. Незважаючи на поважний вік, жінка має хорошу пам’ять, тож розповіла про життя українського селянства у роки Другої світової війни, свою участь у повстанському русі та тортури у Воркуті, які довелося пережити, прочитала власні вірші про боротьбу українців за волю.
Марія Литовчук понад 40 років присвятила педагогічній роботі, навчаючи дітей рідної мови і літератури у ЗОШ №5, організувала при школі музей етнографії «Берегиня», разом з учнями збирала етнографічний матеріал серед старожилів Володимирщини, щороку проводить учнівські конференції на краєзнавчі теми, возить дітей на екскурсії, видала книги про збереження народних традицій і «Легенди рідного краю». Нагороджена медаллю Макаренка. Марія Сергіївна - патріотка України, і в цьому ж дусі виховує учнів.
Олена Ковальчук закінчила медичні курси, 2 курси місцевого педучилища і була медсестрою в УПА. В любові до України виховала дітей, онуків і правнуків.
З вітальним словом до ювілярок звернувся перший заступник міського голови Микола Веремчук. Посадовець вручив їм квіти, грамоти і грошові премії. Присутні помолилися разом з о.Ігорем Бігуном, послухали музичні вітання від вихованок Галини Тюрікової (студія «Ладомир» з ЦПО). Віршовані вітання підготували союзянкам науковий співробітник історичного музею Богдан Янович, викладачі педколеджу Алла Палій, Інна Совальська.
Віра Чайковська вручила ювіляркам відзнаки від керівництва Всеукраїнської організації «Союз українок».
Богдан Янович, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі