У школах району захопилися енергозбереженням і покращенням умов, а про рівень знань забули…

За результатами предметних олімпіад Володимир-Волинський район на останньому місці в області.
26 травня відбулося засідання колегії Володимир-Волинської РДА. Про підсумки роботи господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2015-16 рр. та підготовку його до наступного року доповідав начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ РДА Петро Чуцький. Він розповів, що опалювальний сезон минув без проблем, та перелічив усі енергозберігаючі заходи, проведені минулого і поточного року. Зроблено було чимало, але попереду багато роботи, адже впровадження енергозберігаючих заходів дозволяє зекономити чималі кошти та забезпечити комфортні умови в установах. Задля ефективності подальшої роботи Петро Чуцький зокрема запропонував керівникам ОТГ, структурних підрозділів РДА і сільським головам до 10 червня розробити комплексні заходи з підготовки до зими та про хід їх виконання інформувати РДА щомісячно 8 та 22 числа. Також слід забезпечити своєчасні розрахунки за спожиті енергоносії, погашення заборгованостей, приведення діючих тарифів на комунальні послуги до економічно обґрунтованих та своєчасно підготувати житло одиноких і престарілих до опалювального сезону, вирішити питання першочергового забезпечення цих осіб паливом. Голова РДА Наталія Василець закликала голів і керівників шкіл активніше проводити енергозберігаючі заходи, що дасть можливість заощаджені кошти спрямовувати на покращення матеріально-технічних баз навчальних закладів.
Доповідачем з другого питання порядку денного була начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Оксана Бігун. За її словами, школярі району охоплені гуртковою роботою, активно займаються спортом та розвивають свої здібності у 33-х групах творчих об’єднань, що працюють на базі 13 шкіл району. В них навчається 689 дітей, що становить 27,5% від загальної кількості школярів.
Керівник відділу освіти зазначила, що на особливому контролі знаходиться питання участі школярів району у Всеукраїнських предметних олімпіадах. У жовтні у школах проводився перший етап таких олімпіад для учнів середньої і старшої ланок із 15 предметів. У ІІ (районному етапі) у листопаді-грудні взяли участь 266 учнів із 20 ЗОШ району. Призерами стали 108 учасників (36 перших місць, 34 других і 38 третіх). А от на обласних олімпіадах учні району показали низькі результати – лише 5 переможців. За рейтингом це останнє місце в області. Такі результати свідчать, що робота з обдарованими дітьми у більшості шкіл району є або недостатньою, або формальною. У школах фактично не проводиться пошук обдарованих дітей, які мають здібності до конкретних дисциплін, та відсутня систематична робота вчителів з ними. У зв’язку з цим Наталія Василець зауважила, що, покращуючи матеріально-технічну базу шкіл, керівники не звертають увагу на головне – рівень знань, та висловила слушну думку: «Можливо, варто більше підтримувати саме ті навчальні заклади, які показують хороший результат на олімпіадах, тоді директори та вчителі будуть зацікавлені у роботі з дітьми?»
Колегія вирішила, що необхідно видати розпорядження керівникам закладів освіти більше уваги акцентувати на рівень знань дітей та роботу з обдарованою молоддю, удосконалювати психологічний супровід у вирішенні цих питань, підвищувати фаховий рівень педагогів на семінарах, тренінгах, майстер-класах. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови РДА Юрія Жовнерука.
Також на колегії розглядалися питання ефективності використання коштів, що виділяються на оплату спожитих енергоносіїв та енергозбереження у бюджетних установах району – доповідала керівник фінансового управління РДА Олена Бондарук, а також питання стану виконання законодавчих актів у районі, з яким ознайомила завідувач сектору ведення діловодства апарату РДА Юлія Скіц.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі