«У селах є перспективи для творчості, але немає кому ходити до клубів»

Такими міркуваннями ділиться завідуюча клубом села Володимирівка Наталія Сидорук.
Клуб села Володимирівка займає невелику кімнату двоповерхової будівлі, де знаходяться місцевий ФАП та магазин. Будівля на перший погляд сучасна, але не можуть не дивувати сходи, які ведуть на другий поверх: широкі, з міцного дерева. Такі нині можна побачити хіба що у старовинних храмах. Виявляється, приміщення колись належало місцевому поміщику, і вже в постреволюційну епоху його переобладнали на сучасний лад. Клуб, що розміщений на другому поверсі, не опалюється. Протікає дах. Добре, що виділено калорифер, який і обігріває кімнату. І все ж тут відчувається благодатна аура, бо, як би пафосно це не звучало, а клуб у селі – це храм культури.
-Основні відвідувачі клубу – діти, - розповідає Наталія Сидорук. – Вони і є учасниками художньої самодіяльності. У нас діє дитячий вокальний колектив «Калинонька», який бере незмінну участь як у сільських, так і в районних заходах. Колектив має численні грамоти і подяки, займав на районних оглядах призові місця.
Наталія Сидорук народилася 1978 року у Володимирівці в селянській родині. Після закінчення середньої школи навчалася у ПТУ №23, де здобула освіту майстра сільського будівництва. Та працювати за фахом не довелося. Декілька років тому жінці запропонували очолити клуб у рідному селі. Наталія Валентинівна погодилась, оскільки з юних літ плекала любов до народної творчості. У пані Наталії в сім’ї усі творчі. Соломоплетінням займається мама Тетяна Шостакевич. В її умілих руках народжуються цілі «архітектурні» ансамблі: церкви, старовинні українські оселі. Найбільше хобі пані Наталії – оригамі. Ось тут жінка дає волю своїй фантазії та натхненню. Але останнім часом разом з дочкою Світланою захопилася створенням оздоб з бісеру. Сказати, що вироби гарні, це не сказати нічого. Перед вишуканістю оздоб не встоїть жодна жінка, яка обожнює прикраси. За розповідями Наталії Валентинівни, донька ще в початкових класах навчилася вишивати хрестиком. І неодноразово брала участь у шкільних виставках та конкурсах дитячої творчості. Навчаючись у східноєвропейському університеті, Світлана почала вдосконалювати свої творчі навички та освоювати нові технології. Біля доньки захопилася бісероплетінням і матуся.
-У Володимирівці багато талановитих людей, - продовжує розповідь Наталія Сидорук. – У нас проживає чудова вишивальниця Інна Козак. Гарні вірші складає Володимир Козловський. Місцевим художником і оздоблювачем сцени під час заходів стала Ліза Погибєлова. Художню школу відвідує Діана Луцюк. В районному конкурсі «Малюнок на асфальті» дівчинка здобула перше місце. Ораторськими здібностями володіють сестри Анастасія та Ольга Легкобит. Це незмінні ведучі наших виступів.
Раптом обличчя завідувачки клубу хмурніє. Відчувається, що в душі жінки заворушився прихований біль.
-У селах є всі перспективи для творчості. Тут багато здібних, талановитих людей. Практично у кожному можна відкрити якусь цікавинку, дар. Але до клубу, окрім дітей, яких з кожним роком меншає, немає кому ходити. Велику роль у цьому плані відіграє відтік населення. Люди, в основному молоді, то на заробітках, то весь час їздять у Польщу. Більшість замкнулися в собі, живуть лише власними обмеженими інтересами. Вже закрили в селі початкову школу. На черзі, мабуть, клуб та бібліотека.
Побоювання пані Наталії можна зрозуміти. Те, що її непокоїть, – проблема більшості сіл нашого району. На зміну клубам, які ще півстоліття тому були осередками культурного життя на селі, економічні умови запропонували рутину обивательського існування, обмеженого телевізорами та Інтернетом. Люди перестають спілкуватися, забувають одне про одного. А поряд – в’яне чийсь талант, чиїсь унікальні здібності. Притуплюється наша генетична пам’ять, безслідно зникають народні ремесла, забуваються імена талановитих майстрів. Поки вони ще з нами, про них потрібно знати. І для цього має бути на селі культура. Та й у Володимирівці ще не все так погано. Місцеві одноосібники піклуються про спортивну молодь, бо в селі створюється штучне футбольне поле.
Антоніна Булавіна, с. Володимирівка, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі