У селах не курять і не п’ють – здоров’я бережуть

Такий висновок можна зробити із результатів здійснення контролю за надходженням до бюджетів району акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, з якими ознайомила членів колегії РДА заступник начальника Володимир-Волинської ОДПІ Оксана Левчук. Хоча зрозуміло, що насправді все з точністю до навпаки. Просто підприємці, що працюють у сфері торгівлі, приховують реальні доходи, аби сплачувати менше податків.
За документами ситуація виглядає так. У Березовичах усі вирішили кинути курити. Мабуть, тому у лютому 2017р. жодна торгова точка не брала ліцензії на продаж тютюнових виробів. А з 1 березня тільки один із підприємців придбав ліцензію на торгівлю алкоголем і тютюном. За лютий на території Березовичівської сільради (декілька сіл) тільки один підприємець задекларував продаж підакцизних товарів на суму 1,8тис.грн. за місяць (орієнтовно 64грн. на день, або ж 2,5 пачки цигарок). На території Ласківської сільради, згідно зі звітністю, задекларовано реалізацію алкогольних напоїв на суму 6,2тис.грн. (відповідно 220грн. або 3 пляшки горілки на день). А сигарет взагалі не продавали, хоча ліцензія є. У Рогожанах, де населення 400 осіб, ліцензії на тютюн немає. У с.Суходоли (населення приблизно 900 осіб), згідно з декларацією, реалізовано алкогольних напоїв на 4,1тисячі за місяць (близько 150грн. на день, або ж 2-3 пляшки горілки), а торгівля тютюном взагалі відсутня. У с.Коритниця ліцензії на торгівлю підакцизними товарами є, але продаж алкоголю та тютюну не задекларований. У Хотячеві за місяць продали 6-7 пляшок горілки та неповну пачку цигарок. У Стенжаричах задекларували 1370грн. від продажу алкоголю за місяць, а тютюнових виробів реалізували на суму аж 19,45 гривень.
Оксана Левчук повідомила, що в ОДПІ створена спеціальна комісія, яка працює у межах району та здійснює перевірки. Регулярно проводяться обстеження сіл на виявлення можливих незаконних місць торгівлі підакцизними товарами та незареєстрованих працівників.
-Аналіз зроблений дуже детально. І виходить, що прибуток від реалізації не покриває витрат на ліцензії. Виникає логічне запитання: для чого купують ліцензію? Це викликає сумніви, тому ми йдемо і перевіряємо. Людей потрібно навчити пробивати товари через касовий апарат, - додала до зазначеного начальник Володимир-Волинської ОДПІ Ольга Ліщинська.
Також вона попередила, що після Великодня комісія продовжить проведення частих та регулярних рейдів по торгових закладах у населених пунктах і порадила підприємцям, аби уникнути проблем, негайно оформити на роботу нелегально працюючих людей та подавати достовірні декларації.
Оваднівський сільський голова Сергій Панасевич намагався пояснити, чому у населених пунктах маленький обсяг продажу алкогольних напоїв. Справа у конкуренції. Самі підприємці кажуть, мовляв, нехай закриють у селах точки, де цілодобово торгують самогоном, тоді більше купуватимуть у магазинах і барах.
Так і проситься запитання: чому ж не закривають? Багато хто тільки б подякував, адже села спиваються. А щоб розігнати незаконний бізнес, потрібні спільні дії органів місцевого самоврядування і правоохоронців. От тільки перші не хочуть сваритися з «кумом, сватом, братом», а другим і так добре.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі