У розпалі – збір цукрових буряків

19 вересня традиційна оперативна нарада керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА розпочалася з того, що голова РДА Наталія Василець ознайомила присутніх з планом роботи на тиждень. Про рівень заробітної плати в галузі аграрно-промислового комплексу району доповіла начальник відділу розвитку інвестицій та євроінтеграції управління агропромислового розвитку Володимир-Волинської РДА Катерина Підгурець. Вона зазначила, що, за даними головного управління статистики Волині, за 7 місяців 2016р. середня зарплата у галузі АПК становила 3986грн., що на 32% більше за аналогічні показники минулого року. Середня зарплата одного працівника, задіяного у сільському господарстві, у серпні склала 4454грн. (на 41% більше серпня минулого року). Із січня 2016р. зарплата в аграрному секторі зросла на 21%. Розмір заробітку в галузі сільського господарства району на ІІ місці після промисловості, де середній заробіток за серпень становив майже 5352грн. Середня зарплата у серпні в районі склала 3891грн. Найвищу зарплатню отримали працівники ТзОВ «П’ятидні» – 5487грн., ТзОВ «Прогрес» – 4694грн., ТзОВ «Агросвіт Волинь» – 3183грн. Заборгованості з виплати зарплат немає.
Начальник управління АПР району Юрій Кравчук повідомив, що на полях, згідно з агротехнічними вимогами, триває посів озимої пшениці та у розпалі збір цукрових буряків. Цьогорічна цукристість солодких коренеплодів висока – 17-18%. Радує і врожайність – 760 центнерів з гектара, це на 100ц більше, ніж минулого року.
Провідний спеціаліст сектору культури і туризму Галина Руденчук розповіла, що 14 вересня День села відзначали Суходоли, а 18 вересня – Чесний Хрест. Повним ходом іде підготовка до фестивалю «Український коровай-сузір’я».
Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Катерина Чубок повідомила, що у структурних підрозділах Володимир-Волинського ТМО 15 вересня проходила державна акредитація – зауважень не було.
За інформацією завідувача сектору з питань цивільного захисту РДА Юрія Ліщука, знову горять торф’яники у Стенжаричах і Красноставі. Загасити такі загоряння дуже важко, тому завдання рятувальників – не допустити їхнього поширення. Наприклад, у Красноставській сільраді для цього помпою качають воду з р.Турії. Роботи проводить Володимир-Волинська ДПРЧ 7, допомагають нововолинські рятувальники. Солярку надав підприємець Микола Юнак, що стало дуже доречним, адже ресурси пального, передбачені на гасіння пожеж, закінчуються: залишилося 265л солярки та 160л бензину. Минулого тижня спостерігалася задимленість у с.Блаженик, спричинена загорянням торф’яників у Турійському районі.
Заступник начальника районного управління соцзахисту Алла Кузьмич повідомила, що борг установи скоротився і складає 13млн. 271тис.грн. Працівники управління здійснюють на території району перевірки фактичного перебування внутрішньопереміщених осіб. Цього тижня виїзди плануються у села Руснів і Верба.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі