У Росії відзначили річницю вбивства Бориса Нємцова

У Росії відзничили річницю вбивства Бориса Нємцова
У Росії відзничили річницю вбивства Бориса Нємцова

На Великому Москворецькому мосту в Москві поліція відокремила пішохідну зону від проїжджої частини металевими огорожами. Один бік сходів поблизу меморіалу також перекрила поліція. Цього року влада Москви дозволила провести тільки покладання квітів без традиційного маршу, інформує УНІАН.
Зокрема, як повідомляють російські ЗМІ, до місця загибелі російського опозиційного політика прийшли посол США в Росії Джон Салліван, туди також прибули посли Великобританії і Латвії Дебора Броннерт і Маріс Рієкстіньш.
«Посол Салліван приєднався до колег у зв'язку з 6-ю річницею жорстокого вбивства Бориса Нємцова — російського політика, який присвятив себе боротьбі за краще майбутнє для своєї країни і своїх співгромадян»,— написала прес-секретар посольства США Ребекка Росс в Twitter. Вона додала, що Борис Нємцов «залишається прикладом для тих багатьох, хто домагається правосуддя, прозорості і свободи».
Посольство Великобританії відзначило в Twitter, що Борис Нємцов «користувався загальною повагою у Великобританії за його роботу з розвитку демократії і прав людини в Росії». Ріекстіньш написав у Twitter, що для нього «велика честь бути разом з колегами-послами, щоб віддати шану Борису Нємцову — істинному захиснику демократії в Росії».
Крім того, як повідомляє Дождь, на акцію прийшли письменник Віктор Шендерович, екс-прем'єр Михайло Касьянов і його соратник Андрій Зубов. Зубов прочитав молитву. Після цього квіти до меморіалу поклали голова партії «Яблуко» Микола Рибаков, депутат Мосміськдуми Євген Бунімович і політик Володимир Рижков.
До меморіалу в Москві вишикувалася черга з бажаючих покласти квіти. Люди спокійно підходять до місця, покладають квіти і йдуть. Ніхто з учасників акції нічого не скандує і не приносить плакатів, люди іноді сигналять в проїжджаючих повз автомобілях. До середини дня місце загибелі політика відвідали майже 2 тис. осіб.
Акції пам'яті Бориса Нємцова відбулися і в інших великих містах РФ.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: