У райраді «продавлюють» рішення, вигідні виконавчій владі, а не громаді

Чергова сесія Володимир-Волинської районної ради не лише засудила силовий розгін учасників економічної блокади «торгівлі на крові» та виступила за блокування роботи російських банків в Україні, а й розглянула звіт голів райради та РДА. Депутати-свободівці піддали ці звіти нищівній критиці і їх не підтримали. Позицію з цього приводу озвучив голова фракції ВО «Свобода» Павло Карпюк.
– Як депутат уже не одного скликання, я чув різні звіти від різних голів, у тому числі тих, яких майданівці виганяли у спину. У звіті нинішнього голови райради ми почули суху статистику: райрада працює, депутати збираються на сесії, ми вкотре розподілили бюджет. Приблизно такий звіт я чув від попередніх голів. А де ж нове, де поступ у бік покращення роботи та життя виборців? І що конкретне криється за загальною фразою «максимальне врахування інтересів громади»? Пригадується візит до районної ради батьків учнів із Якович з проханням не закривати школу. І що, їхні інтереси були максимально враховані?
В роботі керівництва райради я не бачу жодних якісних змін. На жаль, усе, що вдалося досягти голові райради, – це розділити депутатів на два табори й приймати рішення «своєю» більшістю. Сьогодні ця більшість зрослася з райдержадміністрацією і «продавлює» рішення, потрібні президентській вертикалі влади, а не громаді нашого району. Тому ще раз наголошую: відповідальність за кричущий стан справ, який є в районі, цілком лежить на представниках БПП «Солідарність», «Батьківщини» та «Самопомочі».
–Не меншій критиці Ви піддали звіт голови Володимир-Волинської РДА…
– У мене взагалі склалося враження, що це звіт бухгалтера. Ще на бюджетній комісії я звертав увагу голови РДА на те, що все, що зроблено в об’єднаних громадах Устилуга та Зимного, – це досягнення їх керівників Віктора Поліщука та В’ячеслава Католика, а не Наталії Василець. Виникає питання: а що особисто голова РДА зініціювала, зробила та пролобіювала для району? Голова РДА мала б на обласному рівні відстоювати інтереси району, а не просто долучатися до того, що зробили об’єднані громади. Чи, може, хтось чув позицію Наталії Василець із відстоювання госпітального округу у Володимирі-Волинському?
До прикладу, з 2012 року ремонтом дитсадка у селі Зоря займався колишній сільський голова, а нині – устилузький міський. Якщо ж вести мову про Зарічанський дитсадок, то, по-перше, з виділених п’яти мільйонів половина коштів не була освоєна, і вони повернулись у державний бюджет, тому відкриття дитсадка відклалося. По-друге, за наполяганням фракції ВО «Свобода» обласна рада змушена була виділяти кошти на цей дитсадок з обласного бюджету. І, знову ж таки, на освоєння виділених коштів відібрали чи не найдорожчого підрядника, а дешевшому відмовили. Як зазначалось у висновку тендерної комісії, через неправильний посів газонів. У результаті все обійшлося обласному бюджету та місцевій громаді на 700 тисяч гривень дорожче. Ці гроші можна було зекономити й використати, наприклад, на ремонт однієї з доріг у цій сільраді.
На жаль, ця сесія ще раз засвідчила, що частина депутатського корпусу не хоче ретельно розбиратися в існуючих проблемах, їм комфортно, як у часи Януковича та Партії регіонів, голосувати за помахом руки теперішнього керівництва району. Їм байдуже, що проекти рішень не проходять через постійні комісії. Прикро, що деякі депутати виглядають як звичайні статисти: прийшов на сесію, байдуже підняв руку – і пішов додому...
Ярослава Вознюк, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі