У районі за несприятливих погодних умов проводиться посів озимини

22 серпня традиційна оперативна нарада керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА розпочалася з того, що голова райдержадміністрації Наталія Василець ознайомила присутніх з планом роботи на тиждень. Про основні засади формування районного бюджету на наступний рік інформувала присутніх начальник фінансового управління РДА Олена Бондарук. Вона звернулася до усіх розпорядників коштів із проханням розпочати роботу зі складання проекту документа, зокрема подумати про капітальні видатки, про оптимізацію мережі бюджетних установ та інше, і подати всі розрахунки до 12 вересня. До 15 жовтня на розгляд сесії райради потрібно подати проекти програм РДА, що завершуються наступного року, аби визначити, скільки коштів потрібно закласти у бюджет для їхнього виконання. Затверджений районний кошторис має бути не пізніше 25 грудня. До речі, Олена Бондарук зазначила, що вперше за останні 8 років уряд готує оптимістичний проект Державного бюджету на 2017 рік, узгоджений з МВФ. Зокрема планується встановити розмір мінімальних зарплат не нижче за прожитковий мінімум.
Голова РДА дала вказівку начальнику районного управління аграрно-промислового розвитку Юрію Кравчуку проаналізувати ситуацію та допомогти налагодити роботу молочного кооперативу, створеного два роки тому на території Хобултівської сільради. Із таким проханням до неї зверталися громадяни під час виїзного прийому. Також люди скаржилися на велику кількість лисиць, які приходять у села і завдають шкоди господарствам. Юрій Іванович пояснив, що причина цього явища – різке зменшення кількості польових мишей, отже, лисиці змушені шукати корм у населених пунктах.
Ще одна проблема сільгоспвиробників – пересушені ґрунти, що ускладнює глибоку обробку земель під час польових робіт і посів озимини. Підраховано, що цього року бракує вологи на 60-68%. Незважаючи на це, станом на минулу п’ятницю у районі засіяно озимим ріпаком 760 гектарів площ, подекуди він почав сходити. Через відсутність дощів аграріям доводиться зволікати з посівом інших озимих культур.
Провідний спеціаліст сектору культури і туризму Галина Руденчук поінформувала про широку програму заходів, які проводитимуться у населених пунктах до Дня Незалежності. Відбудуться переважно концерти та тематичні вечори у сільських закладах культури.
На території Устилузької ОМТГ відбувається перейменування навчальних закладів у зв’язку із проведенням адміністративно-територіальної реформи. Юридичне оформлення зміни назви кожної школи обійдеться бюджету у 410грн. Дана інформація не отримала схвальних відгуків присутніх на нараді.
Завідувач сектору з питань цивільного захисту РДА Юрій Ліщук розповів про пожежу, що сталася 15 серпня у Красноставі. Біля приватного будинку загорілося сіно та солома, що викликало сильне задимлення території. Першою на місце прибула галинівська команда пожежників. Усувати наслідки загоряння довелося досить довго, але вогнеборці впоралися. Крім цього, на території району протягом тижня спостерігалися окремі загоряння стерні.
За інформацією начальника управління соцзахисту Наталії Голюк, із кожним днем зростає кількість претендентів на призначення субсидій. Так по субсидію на тверде паливо уже звернулося 500 осіб.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі