У районі проводяться заходи з популяризації контрактної військової служби

14 березня на щопонеділковій нараді керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА слухалося питання про популяризацію контрактної військової служби. Старший інспектор апарату райдержадміністрації Микола Захарчук зазначив, що Президент України з метою запобігання необхідності проведення сьомої хвилі мобілізації у країні дав розпорядження поповнити ряди Збройних сил військовослужбовцями контрактної служби. У першу чергу до служби за контрактом запрошуються громадяни, які вже брали участь у військових діях на сході та мають відповідний досвід проходження служби. Також піти на контракт в армію можуть всі бажаючі, хто відповідає певним вимогам (за віком, станом здоров’я та ін.). На виконання розпорядження Президента у районі проводиться широка інформаційна кампанія у тісній співпраці з військовим комісаріатом. За планом, до 1 квітня потрібно набрати по району 40 контрактників. 14 громадян уже підписали контракти, 10 з них проходять службу, а четверо перебувають на навчанні на полігонах, де опановують військові спеціальності. Також виявила бажання піти на контрактну службу дівчина – службовець юридичного відділу РДА. Загалом населення району складає 25 тис. 700 осіб. 1169 громадян підлягають проходженню військової служби у ЗСУ, у тому числі 372 мають посвідчення учасника військових дій і користуються пільгами. Всі вони оповіщені про можливість служити за контрактом. На сьогодні 166 осіб у відповідь на пропозицію звернулися у військкомат, наразі 99 з них проходять медичну комісію. До речі, в РДА розроблено Програму матеріально-технічного забезпечення військових частин, до яких мобілізуються жителі Володимир-Волинського району. Згідно з цією Програмою, на розгляд чергової сесії районної ради 11 квітня виноситиметься питання визначення суми для виплат одноразової допомоги сім’ям тих громадян, які виявлять бажання піти на контрактну військову службу.
Присутня на нараді директор центру зайнятості Наталія Уколова поінформувала, що в установі практикується проведення інформаційних семінарів для безробітних. Із 489 осіб 80% уже оповіщені, двоє громадян підписали контракт і перебувають на Яворівському полігоні, а ще двоє проходять медкомісію.
Також робота з популяризації військової служби за контрактом проводиться працівниками культури під час культурних заходів, у тому числі звітних концертів, що вже пройшли у Свійчеві, Амбукові, Лудині, Зимному і Хобултові, зазначив начальник сектору культури і туризму РДА Роман Віслобоков. У сільських бібліотеках підготували тематичні полички «Захист України – обов’язок кожного громадянина».
У рамках Програми патріотичного виховання молоді у навчальних закладах району належним чином ведеться підготовка юнаків до служби в армії, повідомила начальник районного відділу освіти Оксана Бігун.
Щодо інших питань, то начальник фінансового управління Олена Бондарук виступила зі звітом про роботу фінансового управління за 2015 рік. Начальник управління агропромислового розвитку РДА Юрій Кравчук інформував, що в районі триває підготовка ґрунтів до посіву, ведуться роботи із затримання вологи на полях. Уже наступного тижня почнеться посів деяких культур, зокрема озимого ячменю.
У ході наради голова РДА Наталія Василець дала декілька розпоряджень щодо поточної роботи.
Міла Сергєєва,Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі