У районі 37 дітей-сиріт і 73 позбавлених батьківського піклування

22 лютого на щопонеділковій нараді керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА начальник відділу у справах дітей Олександр Смоляр звітував про роботу за 2015 рік та за січень-лютий 2016 року. Обов’язок відділу – відповідно до чинного законодавства захищати права дітей, що потрапили у складні життєві обставини, та здійснювати профілактичну роботу. На даний час на обліку перебуває 110 дітей, що потрапили у складні життєві обставини, із них 37 – круглі сироти і 73 дітей, позбавлених батьківського піклування. Цього року батьківського піклування позбавлено 10 дітей. Пріоритетним завданням відділу є влаштування таких дітей до сімейних форм виховання, але поки що нові родини для них не знайдені. Сьогодні у районі налічується 4 прийомні сім’ї і 2 будинки сімейного типу. Минулого року одну сім’ю опікунів позбавили ліцензії за нецільове використання коштів, що держава виплачує на утримання дітей. В середньому це 2,5 тис. грн. на одну дитину.
Минулого року працівниками відділу здійснено 40 профілактичних рейдів, цього року – 7. Під час таких заходів перевіряються умови утримання дітей у неблагополучних сім’ях. Останнім часом обстежено 22 сім’ї, одного малюка влаштували в обласний будинок дитини, п’ятьох – у дитяче відділення Володимир-Волинського ТМО.
З метою поліпшення ситуації працівники відділу ініціюють притягнення батьків до адмінвідповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. У 2015 році батькам з 11 сімей було винесене попередження, на трьох складені позови у суд. Ще одну заяву в суд на трьох батьків подали минулого тижня. З 2016 року відділ у справах дітей також здійснює перевірки стосовно продажу неповнолітнім спиртних напоїв і тютюну. Вже перевірено 33 заклади торгівлі, порушень не виявлено.
Крім цього, на контролі відділу забезпечення житлом дітей-сиріт. На черзі сирота Лук’янчук, що не має постійного місця проживання, і ще двоє дітей, які наразі проживають у Руснові, бо їхній будинок в Іваничівському районі згорів. Пошук житла для купівлі здійснюється за сприяння голів сільрад і територіальних громад. На ремонт житла для трьох дітей-сиріт минулого року було виділено 160 тис. грн. Опікуни мають представити звіт про використання цих коштів. У 2016 році на ці цілі обіцяють 200 тисяч. Фінансування проводиться у рівних долях з районного та обласного бюджетів.
Начальник відділу освіти, молоді і спорту Оксана Бігун поінформувала, що минулого тижня 4,8 відсотка дітей пропустили заняття у школах через застудні захворювання. Троє дітей-сиріт відправлено на оздоровлення. Проводиться реєстрація випускників на проходження ЗНО.
Начальник управління соціального захисту Наталія Голюк повідомила, що в рамках заходів адаптації учасників АТО минулого тижня семеро з них направлено на навчання, одного – на оздоровлення у Трускавець, двоє перебувають у черзі на оздоровлення. У лютому до управління подано 118 заяв на призначення субсидій. 333 звернення надійшло у минулому році від одиноких матерів на призначення допомог. Перший транш для цієї категорії уже отримали, другий очікується до кінця місяця.
Начальник сектору культури і туризму Роман Віслобоков має намір взяти участь у проекті транскордонного співробітництва «Україна-Білорусь» для реалізації ідей щодо створення туристичного маршруту по оборонній лінії та торгового чи виставкового майданчика для презентації нових технологій у роботі сільгоспвиробників.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі